Procedure kwijtscheldingsbeleid roept vragen op Stads- en dorpsraden verbolgen over busvervoer ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Starters samen onder een dak in Terneuzen - GOES - Mensen die een kwijtschel- dingsverzoek voor gemeentelijke en waterschapsbelastingen indie nen en dat niet krijgen toegewe zen, worden vervolgens van het kastje naar de muur gestuurd als ze daartegen in beroep gaan. Raadslid Leen van Zon van de Par tij voor Goes illustreerde dat re cent tijdens de vergadering van de raadscommissie. Van Zon had daar afgelopen najaar, toen hij nog deel uitmaakte van de PvdA-fractie, al over aan de bel ge trokken, maar kwam nu met drie schrijnende voorbeelden die vol gens hem geen incidenten zijn. Zo werd in één geval de gemeen telijke belasting wel kwijtgeschol den, maar de waterschapsbelas ting niet. Onduidelijk is bij wie dan beroep moet worden aangete kend. „De aanmaningen en dwangbeve len die sindsdien op de mat val len zijn niet meer te tellen", aldus Van Zon. In een ander geval moes ten mensen heel lang wachten op een antwoord. Tenslotte haalde hij een verzoek om kwijtschel ding aan als gevolg van een overlij den van de (hoogbejaarde) part ner. Dat werd niet toegewezen omdat toevallig net de AOW was gestort en er volgens Sabewa 'dus' genoeg geld op de rekening stond om de belastingen te betalen. Ook andere fracties schrokken van de voorbeelden die Van Zon aanhaalde. Wethouder Loes Meeuwisse gaf toe dat er 'onduidelijkheden' kun nen ontstaan als een kwijtschel- dingsverzoek wordt afgewezen. Op de kritiek vanuit de raad dat er een wirwar aan instanties bij betrokken is, antwoordde ze dat het tot voor kort niet mogelijk was om als gemeente de afdoe ning te bij Sabewa te leggen. „Nu wel, en dat zullen we ook doen." Ze zegde toe in het algemeen be stuur van Sabewa aandacht te vra gen voor de problemen. Overi gens zijn er vorig jaar 950 kwijt- scheldjngsverzoeken ingediend, in 651 gevallen is bezwaar ge maakt tegen de afwijzing. Oproep uit te kijken naar twee inbrekers De politie heeft gisteravond rond kwart over acht via Burgernet opgeroepen uit te kijken naar twee 'verdachte personen' in verband met een inbraak in Hulst, omge ving Marco Pololaan. Eén van hen droeg een vest met capuchon. Verwarming Huist gaat standje lager In het kader van de landelij ke Warme Truiendag gaat vrijdag 7 februari de verwar ming in het Hulster stad huis, de gemeentewinkel en bij gemeentewerken een standje lager. De gemeente roept de inwoners en onder nemers op om dit voorbeeld te volgen. De verwarming één graad lager betekent 7 procent minder energiever bruik en dus ook 7 procent minder COï-uitstoot. Man gepakt voor vernielen bushalte Een 38-jarige Zuiddorpenaar is dinsdag opgepakt in de Stationsstraat in Axel. De man wordt ervan verdacht met een stoeptegel een ruit te hebben vernield van een bushalte aan het Szydlowski- plein. Een oplettende getui ge belde rond half zes de po litie en gaf een duidelijk sig nalement van de dader. Na verhoor is de man in vrij heid gesteld. Er wordt pro cés-verbaal opgemaakt. Belgen gepakt met gestolen kentekens Aan de Grootteweg in Hoek arresteerde de politie dins dagavond twee inwoners van het Belgische Eeklo. Het tweetal reed in een auto •met gestoler^ kentekenpla ten. Zij konden zonder pro blemen worden aangehou den. Het voertuig is voor on derzoek overgebracht naar het bureau. De 21-jarige be stuurder is in verzekering gesteld. De passagier is na verhoor in vrijheid gesteld. Lijn 6 (Kanaalzone) moet in stand worden gehouden en mag, in het nieuwe provinciale ver voersnetwerk dat op 15 december ingaat, niet worden vervangen door taxibusjes die op afroep rij den en waarin contant moet wor den betaald. Vertegenwoordigers van de stadsraad Sas van Gent en de dorpsraden van Sluiskil en Phi lippine toonden zich, tijdens een discussie over het openbaar ver voer op de jaarvergadering van de dorpsraad Sluiskil, uiterst verbol gen. Ze willen minimaal een uur- dienst behouden. Provincieambtenaar Frans van Langevelde (openbaar vervoer) herhaalde keer op keer dat de nieuwe vervoerder (nu zijn het er nog twee, vanaf december is het er nog maar één) vraaggericht gaat rijden en dat de provincie controleert of alle reizigers óveral kunnen opstappen in een bus, een buurtbusje of welk ander rol lend materieel ook. Van Langevel de: „Het is heel simpel. De ver voerder moet het aanbod opzoe ken. Doet hij dat niet dan mist hij de inkomsten van reizigers en dat zal niet de bedoeling zijn." Het kon de verontruste Kanaalzo nebewoners niet overtuigen. Sluis- killenaar Meerten Dallinga maak te zich ernstig zorgen over het scholierenvervoer met name naar scholen in Terneuzen. Die zorg kon Van Langevelde deels wegne men met de belofte dat, 'als de af stand te ver is om te fietsen' de vervoerder verplicht is vervoer aan te bieden. Voorzitter Adri de Kanaalzonebewoners snap pen niets van nieuwe opzet van openbaar vervoer, dat kanaalkernen mijdt. Bruijne van de dorpsraad Sluiskil begreep niet waarom de 'Kanaal zonebus' na de opening van de Sluiskiltunnel niet langer over de westelijke kanaaloever richting Zelzate rijdt, maar via de tunnel over de Tractaatweg. „Staan daar mensen dan?!" CDA-fractievoorzitter Patricia de Milliano in Provinciale Staten zei de keuzes voor het zogenoemde kernnet te begrijpen. Ze vloeien mede voort uit bezuinigingen. Voortaan mensen laten staan, is ook voor haar uit den boze. „Er wordt een uitgebreid pakket aan geboden, maar kloppen er dingen niet, dan moeten die direct wor den aangekaart." De stads- en dorpsraden verzekerden dat ze dat zeker zullen doen. TERNEUZEN - Terneuzen is sinds gisteren een ondernemershuis voor startende bedrijven rijker. Wethouder Pim Broekhuysen opende gistermiddag in het pand van Driekleur Verzekeringen aan de Axelsedam GO! Zeeuws-Vlaan deren. GO! (Gezamenlijke Ondernemers locatie) biedt flexibele werkruim te aan startende ondernemers, verzorgt begeleiding en work shops over het ondernemerschap. Ook haalt het specialisten in huis om startende ondernemers van de juiste informatie te voorzien, zoals een accountant, notaris of advocaat. DONDERDAG 6 FEBRUARI 2014 WS3K-?» I Sabewa is gevestigd in het waterschapskantoor aan de Kennedylaan in Terneuzen. foto PZC door Luc Oggel HULST HULST AXEL HOEK door Wout Bareman TERNEUZEN - De stads- en dorpsra den in de Kanaalzone blijven zich verzetten tegen de afslanking van het openbaar vervoer op met na me de westelijke kanaaloever. Ze hebben geen enkel begrip voor het schrappen van drukke buslijnen naar Sluiskil, Sas van Gent, Philippi ne en Westdorpe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 69