ZEEUWS-VLAANDEREI 3 Contract Glazen huis in Westdorpe Zeeuw vast na ongeval Cent almanak 30 en 31 B en W Sluis noemen proef bij Groede geslaagd en wijzen gebieden ten oosten van Cadzand en Nieuwvliet aan. PSV boekt benauwde zege op SC Cambuur Behoud van bijzondere begraafplaatsen verg CROEDE - Op de West-Zeeuws- Vlaamse stranden komen meer strandslaaphuisjes. Als het aan burgemeester en wethouders van Sluis ligt, kunnen mensen ook op de stranden ten oosten van Cad- zand-Bad en ten oosten van Nieuwvliet-Bad overnachten. Het aantal locaties met strand slaaphuisjes zou daarmee op drie komen. Afgelopen jaar kreeg Strandcamping Groede de kans een proef te doen met slaaphuis jes. Nu staan er tien op het strand, vlakbij de camping. Eige naar Eric van Damme is tevreden over de eerste ervaringen. „We kregen veel leuke reacties van gas ten, en de bezetting was ook pri ma. In de zomer zaten we con stant vol en in het naseizoen ging het ook lekker." De pilot is dus geslaagd, menen B en W nu al: er is veel vraag naar en er zijn genoeg ondernemers die er brood in zien. Voor de proef van afgelopen jaar waren al tien serieuze geïnteresseerden. Aan de andere kant: de weidsheid en betrekkelijke leegte van de West-Zeeuws-Vlaamse stranden zijn ook een kracht, waarschuwt Van Damme. „De ongerepte kust is ons basiskapitaal. Ook de men sen die achter de dijk verblijven - en dat zijn er veel meer dan dege nen die op het strand slapen - moeten zich wel thuis blijven voe len." Dat beseft wethouder Peter Ploegaert ook. „We willen het strand natuurlijk niet helemaal volbouwen. Ik zeg wel eens: de af wezigheid van iets kan ook een goede zaak zijn." Een rij van tien tot vijftien slaap huisjes heeft een behoorlijk grote impact op het strand, weet het col lege. B en W wijzen daarom twee betrekkelijk rustige stranddelen aan: het stuk tussen Nieuw- vliet-Bad en paviljoen Matour en het strand tussen Cadzand-Bad en paviljoen Dok 14 (voorheen De Molen, bij de radartoren). Daarna is het, vindt dit college, ge noeg en komen er geen locaties meer bij. De toewijzing gaat op dezelfde wijze als de vorige keer: onderne mers kunnen een plan indienen, en een commissie met deskundi gen maakt uiteindelijk een keuze. „We gaan daarbij voor kwaliteit en uitzonderlijkheid", verklaart Ploegaert. „We zoeken naar onder nemers die iets aparts bieden." De nieuwe slaaphuisjes kunnen dan in 2016 op het strand staan. De gemeenteraad moet nog wel akkoord gaan met het voorstel van B en W. De raad praat deze maand over het voorstel. CENT - Een automobilist uit Sas van Gent die in november een 22-jarige vrouw doodreed in Gent en daarna vluchtte, is aangehou den. De man heeft vermoedelijk onder invloed gereden. Hij reed niet sneller dan de toegestane 90 kilo meter per uur. De 25-jarige Neder lander reed na het ongeval door naar zijn woonplaats Sas van Gent. De Nederlandse politie pak te hem daar op. De rechter in Gent vaardigde daar op een Europees aanhoudings bevel uit, maar de Nederlander gaf zich zelf aan bij de Gentse po litie. Het was waarschijnlijk niet voor zijn ogen bestemd, maar voor het slapengaan stuitte de Kloetingse va der nietsvermoedend op een 'con tract' dat zijn beide zoons (elf en twaalf jaar oud) blijkbaar eerder die avond hadden gesloten. Daarin hadden ze, als vrienden voor het le ven, formeel vastgelegd dat ze zwe ren - plechtig nog wel - dat ze 'na de universiteit bij elkaar in één groot huis gaan wonen en het geld eerlijk verdelen'. Hij las het glimlachend maar vooral ontroerd, door de inhoud, maar ze ker ook door de ontbindende clausu le die er zo verstandig aan was toe gevoegd: „Behalve als er iets tussen komt, zoals een relatie." PZC DONDERDAG 6 februari 2014 Meer slaaphuisjes op stranden door Martijn de Koning WESTDORPE - Niet dat deze ruiten zomaar kapot kunnen gaan, maar de plaatsing ervan vraagt wel om uiterste pre cisie. Deze week wordt in het voormalige kerkgebouw in Westdorpe een glazen huis geplaatst dat straks als ge meenschapscentrum gaat dienen. Achttien meter lang, twaalf meter breed en 4,5 meter hoog is de nieuwe stek van veel verenigingen. En als het aan voorzitter Loek de Beleir van Stichting Behoud Kerk Westdorpe ligt, ook van een groot deel van de collectie van museum Oud West dorpe, dat zijn huidige plek vanwege sloop moet verlaten. „We zijn nog bezig met het werven van fondsen, maar we zetten alles op alles om de collectie in de kerk te krijgen." De Beleir wil nog niet kwijt wanneer het gemeenschaps centrum zijn deuren opent. „We zitten op schema, maar er kan natuurlijk altijd iets gebeuren. Over twee weken durf ik wel een datum te noemen." foto Peter Nicolai Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65