PLflMECO' Humanitas zoekt maatjes voor gehandicapten zestig tips overval Nw. Haamstede Fietspad kost de diek zijn boamen 26 BEVELANDEN en THOLEN Artonis Pianotrio in Porgy en Bess Goes wil voor de verkiezingen nog groen licht voor twee grote infrastructurele projecten: spoorviaduct en afslag A58. Plafonds - Sierlijsten - Verlichting GOES - De Goese gemeenteraad moet deze maand definitief be sluiten over het beschikbaar stel len van geld voor de uitvoering van twee grote infrastructurele projecten, namelijk de aanleg van een spoorviaduct in de Van Her- tumweg en de extra afslag A58/reconstructie rotonde Poel plein. Het gaat in totaal om investerin gen van tientallen miljoenen eu ro's, waarvan Goes er zelf mini maal 17 voor haar rekening neemt; de overige miljoenen wor den opgehoest door het Rijk, de provincie, waterschap en havenbe drijf Zeeland Seaports. Het spoorproject, bestaande uit het spoorviaduct en een maatrege lenpakket om geluid- en trillings- hinder tegen te gaan, is veruit het duurst met een totale investering van bijna 36 miljoen euro. Daar moet Goes voor 9,2 miljoen euro in de buidel tasten. De aanslui ting A58 vergt 7,5 miljoen uit de Goese portemonnee, maar daar naast is een nog vertrouwelijke bijdrage nodig voor reconstructie van de rotonde Poelplein en de aanleg van een tweerichtingen fietspad aan de zuidzijde van de Anthony Fokkerstraat. Voor die re constructie zijn drie opties, maar burgemeester en wethouders stel len de raad voor om te kiezen voor de variant met fietserstun nel. Die biedt ook de mogelijk heid voor een rechtstreekse aan sluiting op de Van Hertumweg, een wens van verschillende onder nemers in het Stationspark (Agri- markt, Agri Sneltank, Bison en Ba ker Tilly). Overigens kan door een tweerichtingen fietspad aan de zuidkant van de Fokkerstraat ook de voor fietsers nog steeds als ge vaarlijk te boek staande situatie bij rotonde Nansenplein (bij de McDonald's), worden opgelost, want zij hoeven dan namelijk niet meer via die rotonde over te steken. Het is nog niet duidelijk wanneer dat werk wordt uitge voerd. Het project hangt voor een groot deel saijien met de aanleg van het spoorviaduct op de plek van de spoorwegovergang in de Van He- rumweg. Dat moet in 2029 gereed zijn. Een ander onderdeel van het zogeheten spoorproject is het aan pakken van geluid- en trillings- hinder voor aanwonenden van het spoor. Dat zal worden uitge voerd door spoorbeheerder Pro- Rail en omvat onder meer beton nen dwarsliggers, raildempers, ge- luidschermen, gevelisolatie wo ningen, het vervangen van een kruiswissel ter hoogte van de Wil lem Zelleweg/ Patijnweg en het aanpassen van spoorwegoverweg Buys Ballotstraat. ProRail begint in het vierde kwartaal 2015 tot en met het derde kwartaal 2016. Voor de reconstructie kruising Ballot straat is nog goedkeuring van de Inspectie Leefomgeving en Trans port van het ministerie van Infra structuur en Milieu nodig. NIEUW-HAAMSTEDE - Het onder zoek naar de gewelddadige over val 15 december in Nieuw-Haam- stede vordert. De politie heeft via het programma Opsporing Ver zocht zestig tips binnen. Er zijn echter nog geen aanhou dingen verricht. De politie heeft beelden van een verdachte vrouw en trekt ook nog een naam na. Bij de overval werd de 63-jarige bewo ner van een huis aan de Toren- weg zwaar mishandeld door een man en een vrouw. Ze bonden hem vast en gingen ervan door met pinpas en pincode. De twee haalden geld van de rekening van het slachtoffer. De verdachte vrouw is daarbij door een bewa kingscamera gefilmd. De bomen aan de noordzijde van de weg, de kant van de Grintdijk, blijven nog gespaard, zegt een woordvoerster van Waterschap Scheldestromen. Na de aanleg van het fietspad worden er bo men teruggeplant. Het gaat om het stuk tussen de Westdijk, op de grens van de Kort- geense bebouwing, tot aan de Oude Kortgenedijk, waaraan de Houtzaagwerf ligt. Vanaf daar tot aan de kom van Geersdijk wor den fietsstroken afgebakend op het wegdek. De aanleg van de fietspaden ge beurt dit najaar, als de fietstoeris- ten zijn vertrokken. Het water schap Scheldestromen houdt woensdag 12 februari een informa tieavond over de aanleg van het nieuwe fietspad tussen Geersdijk en Kortgene. De avond duurt van TERNEUZEN - In cultuurcentrum Porgy en Bess in Terneuzen speelt zondag het internationaal vermaard Artonis Pianotrio. Het trio bestaat uit Anoek Brokaar (viool), Willem Stam (cello) en Frank Oppedijk (piano). De drie muzikanten studeerden aan het conservatorium in Den Haag. De musici worden geroemd om de intensiteit en passie waar mee ze spelen en de muziek die ze ten gehore brengen klinkt tel kens weer verfrissend. Op het pro gramma staan onder anderen pia nosonates van Joseph Haydn, Claude Debussy en Johannes Brahms. Aanvang 15.00 uur. Toegangskaar ten kosten 12,50 euro. 19.30 tot 21.30 uur in het Drenthe- huis in Geersdijk. Waterschapsbe stuurder Sophie van 't Westeinde vertelt waar omwonenden mee te maken krijgen. Het nieuwe fietspad is deel van MIDDELBURG - Humanitas Zeeland zoekt vrijwilligers die leuke din gen willen doen met mensen met een licht verstandelijke beper king. Het zogenoemde 'maatjes project' van Humanitas Zeeland zoekt in het bijzonder mensen op Walcheren en de Bevelanden. Teder mens heeft behoefte aan contact met anderen. Voor men sen met een licht verstandelijke beperking is het soms moeilijk om zelf die contacten te vinden of te leggen. Het maatjesproject zoekt voor hen een vrijwilliger die het leuk vindt om samen wat te ondernemen', legt Humanitas uit. een netwerk dat waterschap en ge meente aanleggen. Het volgende, van Kortgene naar Colijnsplaat, komt pas na 2015. Voor de Stekel- dijk, tussen Geersdijk en Kamper land, bestaan geen plannen. De activiteiten kunnen variëren van af en toe samen koffie drin ken en kletsen tot een gezamenlij ke hobby beoefenen zoals wande len, vissen of voetbal kijken. Voordat de maatjes aan elkaar worden gekoppeld, vindt een ge sprek plaats met een coördinator van het maatjesproject. Humani tas biedt haar vrijwilligers begelei ding, een onkostenvergoeding en vrijwilligersverzekering. Wie maatje wil worden, kan infor matie krijgen of zich aanmelden bij Vicky Wiessner: 06-48907940, maatjes.zeeland@humanitas.nl of via de website van Humanitas, www.humanitaszeeland.nl. h m Miljoenenbesluiten in Goes door Luc Oggel Minstens zoveel miljoen euro zal de gemeente Goes zelf moeten bijdragen aan twee op stapel staande grote infra structurele projecten. Die kosten in to taal tientallen miljoenen. GEERSDIJK - Het is net zo'n 'diek mee boamen' als zangeres Anja Kopmels uit Kortgene bezingt, de Provincialeweg die vanuit haar dorp naar Geersdijk voert. De hoge populieren langs deze weg zullen dit voorjaar niet meer uitlopen: voor 15 maart moeten de 142 bo men aan de zuidzijde van de weg gerooid worden voor de aanleg van een vrijliggend fietspad. Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f., Columbusweg 3,4462 HA GOES Bezoek onze showroom of bef: 0113 - 27 00 00 www.plameco.nl PLAFONDS I Ten bate van veilig fietsverkeer verliest de Provincialeweg van Kortgene naar Geersdijk de zuidelijke rij populieren, foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 62