Procedure kwijtscheldingsbeleid roept vragen op CDA Borsele pleit wederom voor fietstunnel BEVELANDEN en THOLEN 25 GOES - Mensen die een kwijtschel- dingsverzoek voor gemeentelijke en waterschapsbelastingen indie nen en dat niet krijgen toegewe zen, worden vervolgens van het kastje naar de muur gestuurd als ze daartegen in beroep gaan. Raadslid Leen van Zon van de Par tij voor Goes illustreerde dat re cent tijdens de vergadering van de raadscommissie. Van Zon had daar afgelopen najaar, toen hij nog deel uitmaakte van de PvdA-fractie, al over aan de bel ge trokken, maar kwam nu met drie schrijnende voorbeelden die vol gens hem geen incidenten zijn. Zo werd in een geval de gemeen telijke belasting wel kwijtgeschol den, maar de waterschapsbelas ting niet. Onduidelijk is bij wie dan beroep moet worden aangete kend. „De aanmaningen en dwangbevelen die sindsdien op de mat vallen zijn niet meer te tel len", aldus Van Zon. In een ander geval moesten mensen heel lang wachten op een antwoord. Ten slotte haalde hij een verzoek om kwijtschelding aan als gevolg van een overlijden van de (hoogbejaar de) partner. Dat werd niet toege wezen omdat toevallig net de AOW was gestort en er volgens Sabewa 'dus' genoeg geld op de re kening stond om de belastingen te betalen. Ook andere fracties schrokken van de voorbeelden die Van Zon aanhaalde. Wethou der Loes Meeuwisse gaf toe dat er 'onduidelijkheden' kunnen ont staan als een kwijtscheldingsver- zoek wordt afgewezen. Op de kri tiek vanuit de raad dat er een wir war aan instanties bij betrokken is, antwoordde ze dat het tot voor kort niet mogelijk was om als ge meente de afdoening te mandate ren aan Sabewa zelf. „Nu wel, en dat zullen we dus ook doen." Ze zegde toe in het Algemeen be stuur van de gemeenschappelijke regeling aandacht te vragen voor de problemen. Overigens zijn er vorig jaar 950 kwijtscheldingsver- zoeken ingediend, in 651 gevallen is bezwaar gemaakt tegen de af wijzing. Van Beveren zei eind vorig jaar dat deze fietsverbinding in beeld kan komen als de aanbesteding voor de verdubbeling gunstig uit pakt. Hoe de aanbesteding is uitgepakt, is nog niet bekend. „CDA Borsele hoopt op een positief bericht", zegt Ton Oosthoek. Het primaat in deze ligt volgens Oosthoek natuurlijk bij de provin cie, maar CDA Borsele roept ook waterschap Scheldestromen en ge meente Borsele met klem op om tot een goede oplossing voor de fïetsersoversteek te komen. In aanloop naar de verdubbeling van de Sloeweg is in de gemeente raad van Borsele veel, vasthou dend en zelfs heftig gesproken over het aanbrengen van een fiets tunnel. Toenmalig wethouder Marga Vermue kreeg de opdracht van de gemeenteraad nogmaals te onderhandelen met Gedeputeer de Staten over de aanleg van de fietstunnel. Dit leidde niet tot het gewenste resultaat. Behalve de kosten, afgezet tegen het gebruik van deze fietsverbinding, is de nieuwe rotonde volgens GS veilig genoeg voor de fietsers. Maar daar verschillen de meningen over. Ook de dorpsraden van Nieuw- dorp en 's-Heerenhoek hebben zich ingespannen voor de realisa tie van de fietstunnel. Problemen als de lengte van de tunnel, het onvoldoende gebruik volgens de norm en de daarmee gepaard gaande hoge kosten heb ben volgens het CDA dus een op lossing in de weg gezeten. De partij heeft 29 september 2011 nog een ultieme poging onderno men door Van Beveren uit te nodi- CDA Borsele roept gedeputeerde Van Beveren nogmaals op serieus te kijken naar de fietstunnel. gen voor een werkbezoek ter hoogte van het kruispunt Stoofweg/Sloeweg. „Het grote aan tal mensen dat deelnam aan het werkbezoek sprak boekdelen. De vragen van mensen bij het werk bezoek gingen haast allemaal over de fietsers." Van Beveren maakte na het werk bezoek duidelijk dat het finan cieel niet verantwoord was om meteen de fietsvoorziening in het plan op te nemen, maar dat de tunnel bij een gunstige aanbeste ding wel in beeld komt. Het CDA Borsele verwacht tevens dat de aanleg van een vrijliggend fietspad langs de Korenweg en Stoofweg nieuwe kansen biedt om tot een integrale oplossing voor de fietsers te komen. Azië in beeld voor nieuw themajaar Het volgende Goese thema jaar in 2017 zou aan Azië kun nen worden gewijd. Dat stel len burgemeester en wet houders voor aan de ge meenteraad. In datzelfde stuk wordt ook voorgelegd om daar vanaf nu elk jaar 50.000 euro voor te sparen. Goes houdt elke vier jaar een themajaar, in 2013 stond Latijns-Amerika centraal. Kunstgeschiedenis voor gevorderden De cursus Kunstgeschiede nis voor gevorderden van de Zeeuwse Volksuniversiteit start vanavond in het Ostrea Lyceum aan de Fruitlaan in Goes. Het thema is de Mid deleeuwen. De cursus is be doeld voor deelnemers die de grondslagen kennen van algemene kunstgeschiede nis. Inschrijven via 0118-634800. Inloopavond Getijde College in Goes De Avondschool en het Ge tijde College in Goes hou den vanavond een inloop avond voor alle belangstel lenden van 18.30 uur tot 20.30. Het Getijde College in Goes is een business school op MBO niveau 4 met onder meer opleidingen voor on dernemer en accountancy. Ervaringen over beroerte uitwisselen SVRZ Ter Valcke in Goes is zaterdag locatie van een CV A-trefpunt. CVA staat voor cerebrovasculair acci dent, dat letterlijk een onge luk in de bloedvaten van de hersenen betekent. Het the ma is 'Afasie en andere com municatieproblemen na een CVA'. Het trefpunt begint om 14.30 uur. Aanmelden is niet nodig. Orgelconcert Martin Mans in Goes Organist Martin Mans geeft zaterdag een orgelconcert in de Maria Magdalenakerk in Goes. Hij presenteert een nieuwe orgel cd die hij op nam in de Lutherse Kerk in Den Haag. Aanvang van het concert is 20.00 uur. Toegang kost tien euro, kin deren tot en met elf jaar vijf euro. Schaatsruilbeurs in jeugdsoos De Sik IJsvereniging 'Ijsvermaak ons vermaak' uit Kamper land houdt zaterdag van 11 tot 14 uur een schaatsruil beurs in jeugdsoos De Sik, Nieuwstraat 65F. Schaatsen kunnen geruild, gekocht of verkocht worden. De toe gang is gratis. DONDERDAG 6 FEBRUARI 2014 %mWm - Voorzitter Jon Herselman van het dagelijks bestuur van Sabewa Zeeland pleit voor zorgvuldigheid, foto Marcelle Davidse door Luc Oggel door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Het CDA in Borse- le doet een dringend beroep op ge deputeerde Kees van Beveren se rieus te kijken naar de mogelijkhe den voor een fietstunneltje onder de te verdubbelen Sloeweg. GOES GOES GOES GOES GOES KAMPERLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61