Dierenspeciaalzaak hoeft kliniek niet te sluiten Borsele moet geld bijleggen voor noodzakelijk wegenonderhoud 'Gratis parkeren in Marconistraat is succes' 1 1 I Het oudste Scheldeschip 66 De gecombineerde belastingaanslag is ons visitekaartje. Dat vraagt zorgvuldigheid. 24 BEVELANDEN en THOLEN BELASTINGAANSLAG SABEWA Eerste gecombineerde aanslag belastingen van Sabewa ploft later op de deurmat. Dierenartsenpraktijk Mosselman en Verboom, die onder meer prak tijk houdt in Kruiningen, trok in oktober aan de bel bij de gemeen te omdat er sprake zou zijn van oneerlijke concurrentie. In een brief, die later ook werd ver stuurd door Dierenkliniek Yerse- ke, vroegen ze de gemeente 'hand havend op te treden' tegen Van der Poel Dier en Verblijf, een die renspeciaalzaak die sinds 2009 is gevestigd op bedrijventerrein Nis- hoek bij Kruiningen. Deze winkel opende eind september een afde ling met een dierenkliniek. Vol gens de bezwaarmakende dieren artsen is dit in strijd met de be stemming 'ondergeschikte detail handel', die op dat gedeelte van Nishoek geldt. Volgens SGP-wethouder Jaap Sin- ke passen de activiteiten wel in het bestemmingsplan. „Deze week hebben de we betrokkenen dat meegedeeld. Het heeft lang ge duurd, dat komt omdat we deze zaak hebben voorgelegd aan de Vereniging Nederlandse Gemeen ten. In onze beslissing hebben we ons gebaseerd op het VNG-ad- vies." Belangrijkste conclusie in dit advies is dat de kliniek onlos makelijk verbonden is met de winkel. Er is geen aparte ingang, de kliniek neemt een hoekje van 28 vierkante meter in. Volgens Sin- ke speelt mee dat de handelingen die worden verricht beperkt zijn. „Het gaat om knippen van nagels, reinigen van ogen en oren, huid problemen en gebitsonderhoud." Zaken als chirurgische ingrepen, röntgenfoto's en orthopedische behandelingen vinden niet plaats. De dierenartsen, overigens afkom stig van een praktijk uit Heinkens- zand, zijn ook maar beperkt aan wezig. Drie keer in de week is er een spreekuur van anderhalf uur. Dierenarts Arjan Mosselman wil de geen commentaar leveren op de zaak. KAPELLE - Inwoners van Borsele, Hulst, Goes, Kapelle, Reimers- waal, Sluis, Terneuzen en Tholen moeten nog een maand en wel licht twee maanden wachten alvo rens ze de eerste gecombineerde belastingaanslag van Sabewa Zee land in de bus krijgen. Sabewa is de gemeenschappelijke belastingdienst van de bovenge noemde gemeenten. Het is de eerste keer dat de aan slag gemeentelijke belastingen wordt gecombineerd met die van het waterschap Scheldestromen. Het was de bedoeling dat de ge combineerde aanslag eind januari bij de inwoners van de deelne mende gemeenten op de deurmat zou vallen, maar dat is niet ge lukt. Volgens Jon Herselman, voorzit ter van het dagelijks bestuur van Sabewa, ligt dat onder meer aan de grootschalige iet-operatie die met de gecombineerde belasting aanslag gepaard gaat. „Dat zijn ingewikkelde processen. Ook de diverse belastingpakket ten moeten op elkaar worden afge stemd. Door deze factoren zijn we in tijdnood gekomen." De zorgvuldigheid is volgens Her selman ook een belangrijk argu ment om het versturen van de ge combineerde aanslag uit te stel len. „Het mag bijvoorbeeld niet gebeuren dat overleden mensen een belastingaanslag in de bus krijgen. Dat zou heel pijnlijk zijn. Het is de eerste keer dat inwoners van de deelnemende gemeenten de gecombineerde aanslag in de bus krijgen. Dat is dus gelijk ons visitekaartje. Als honderd van de honderdduizend aanslagen fout blijken te zijn, zullen we daar lan ge tijd last van hebben. Dat mag dus niet gebeuren." Het bestuur van Sabewa beslist vandaag of de inwoners de aan slag eind februari in de bus krij gen of eind maart. „We willen voor 95 procent zekerheid hebben dat het loopt zoals het moet lo pen. Is die zekerheid er niet, dan wordt de operatie nog een maand uitgesteld. Zorgvuldigheid gaat boven de snelheid." Herselman beseft dat de meeste inwoners het helemaal niet erg vinden dat de aanslag later in de bus komt. „Alleen de deelnemen de gemeenten hebben met wat renteverlies te maken." De deelnemende gemeenten han teerden vorig jaar nog verschillen de spelregels rondom het ge spreid betalen van de aanslag. Dat is inmiddels glad getrokken, zegt Herselman. In alle gemeenten mag in negen termijnen worden betaald. Alleen de gemeenteraad van Hulst stemde niet in met de ze beleidsregel. Hulst hanteert derhalve nog betaling in vier ter mijnen. SAMENWERKING BELASTINGEN EN WAARDEBEPALING Het noodzakelijke onderhoud kwam naar voren tijdens een in spectieronde met de voormannen van de buitendienstploegen. Wortelopdruk en een matige kwa liteit van veel trottoirs is hiervan de grootste aanleiding, stelt het college in een voorstel aan de raad. „Een goede kwaliteit van de open bare ruimte is van groot belang. Steeds vaker worden wij aanspra kelijk gesteld bij ongevallen waar bij men het incident wijt aan de kwaliteit van de openbare ruim te." Het gaat bij de werkzaamheden om het Banjaardpad en de Dam straat in Lewedorp, de Laustraat en Kuijpersdijk in 's-Heerenhoek en de Bosseweide in 's-Gravenpol- der. Het geld komt uit de Sloerandre- serve en de Reserve Kwaliteit Openbare Ruimte. De raad stem de eerder in met een ton uit deze 'kwaliteitsreserve' voor de aanleg van het parkeerterrein en het herstraten aan de Nieuweweg in Baarland. De parking wordt dit jaar aangelegd. Eerst moeten ech ter nog de seniorenwoningen wor den gesloopt. Dat gebeurt dit jaar in opdracht van R&B Wonen. Het college stelt de raad vanavond tevens voor 392.000 euro uit bei de reserves te halen voor de aan leg van de kruising Monsterweg/ Kaaiweg. Dit gedeelte van de weg staat als verkeersonveilig te boek. Omdat dit deel als knelpunt wordt erva ren, vindt het college het legitiem de kruising dit jaar met voorrang uit te voeren. Burgemeester en wethouders stel len de gemeenteraad daarom voor om dat zo te laten tot oktober dit jaar, waarna de situatie opnieuw zal worden bekeken. De proef is vorig jaar ingesteld om ondernemers aan de Marco nistraat, die de noodklok luidden over teruglopende klandizie door onder meer het betaald parkeren en rigide controlebeleid, tege- moet te komen. Dat helpt, blijkt uit de ingevulde vragenlijsten. Ook een andere maatregel, name lijk een maximale parkeertijd van twee uur op Dam en Koepoort, heeft het beoogde effect: minder langparkeerders en een betere spreiding van blik over de stad. Ook die blijft tot oktober van kracht. De gemeente onderzoekt nog hoe de (structurele) terug loop van parkeerinkomsten kan worden opgevangen. 'Een beta ling door ondernemers aan de ge meente' zou een optie kunnen zijn, staat in het raadsvoorstel dat 13 februari zal worden besproken door de raadscommissie. 0 door Joeri Wisse KRUININGEN - Het is toegestaan een dierenkliniek te runnen in een dierenspeciaalzaak op het bedrij venterrein Nishoek bij Kruiningen. Dat concludeert het college van B en W van de gemeente Reimers- waal op grond van het bestem mingsplan. *i_ Zeeuwen betalen aanslag later door Frank van Cooten VLISSINGEN - Hij kon het eerst niet geloven: staat er nou 1876 op het stempel onderaan de bouwtekening van dat ponton? Het orderboek bracht duidelijk heid: Ron van Maanen heeft vorige week de oudste, tot nu toe onbekende bouwtekening van scheepswerf De Schelde gevonden. Het is het ontwerp van een schip dat is gebruikt om de werf zelf op te bouwen, foto Ruben Oreel Jon Herselman Gemeenschappelijke regeling Sa bewa verzorgt vanaf 1 januari 2013 de heffing van de gemeente lijke belastingen en de water schapsbelasting voor de inwoners van de gemeenten Goes, Kapelle, Tholen, Reimerswaal, Borsele, Hulst, Terneuzen en Sluis. Ook bepaalt Sabewa de hoogte van de WOZ-waarde voor alle on roerende zaken in de acht ge noemde gemeenten. Sabewa Zeeland staat voor Samen werking Belastingen en Waardebe paling. Doel is door bundeling van kennis en kunde de inwoners van de deel nemende gemeenten beter en effi ciënter van dienst te zijn. Tevens besparen gemeenten geld. door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De gemeente Bor sele is genoodzaakt bijna tachtig duizend euro extra uit te trekken voor noodzakelijk onderhoudswerk aan met name trottoirs en andere voetpaden. door Luc Oggel GOES - De proef met gratis parke ren in de Marconistraat in Goes is een succes. Dat blijkt uit een eva luatie van de gemeente.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 60