Meeste veteranen zien Vlissingen ook wel zitten was bouw ponton SCHOÜWEN-DUIVELAND 27 'Gratis parkeren Marconistraat in Goes is succes' Carnavalsparty voor Goese jeugd 1l_ - i üi Burgemeester en wethouders stel len de gemeenteraad daarom voor om dat zo te laten tot oktober dit jaar, waarna de situatie opnieuw zal worden bekeken. De proef is vorig jaar ingesteld om ondernemers aan de Marco nistraat, die de noodklok luidden over teruglopende klandizie door onder meer het betaald parkeren en rigide controlebeleid, tege moet te komen. Dat helpt, blijkt uit de ingevulde vragenlijsten. Ook een andere maatregel, name lijk een maximale parkeertijd van twee uur op Dam en Koepoort, heeft het beoogde effect: minder langparkeerders en een betere spreiding van blik over de stad. Ook die blijft tot oktober van kracht. De gemeente onderzoekt nog hoe de (structurele) terugloop van par- keerinkomsten kan worden opge vangen. 'Een betaling door onder nemers aan de gemeente' zou een optie kunnen zijn, staat in het raadsvoorstel dat 13 februari zal worden besproken door de raads commissie. MIDDELBURG - Voorzitter van de Stichting Zeeuwse Veteranen Dag (SZVD), Marcel Boogaard, heeft wel van een paar veteranen ge hoord dat ze niet naar de Zeeuw se Veteranendag komen nu die in Vlissingen gehouden wordt, maar hij stelt dat de meesten er toch po sitief tegenover staan. Boogaard: „Ik heb van een aantal mensen gehoord dat ze niet naar Vlissingen willen komen, maar daar staat tegenover dat ik inmid dels ook al een hoop aanmeldin gen binnen heb gekregen van mensen die in Middelburg nog nooit geweest zijn." Boogaard vindt het desondanks wel jammer dat het evenement niet doorgaat in Middelburg, maar hij heeft begrip voor het standpunt van de gemeente dat ze er geen tijd voor heeft omdat er te veel andere evenementen op de agenda staan, onder meer ook omdat door bezuinigingen perso neel is weggevallen. Dat er op 14 en 21 juni sprake is van een fysieke belemmering, zegt Boogaard niet zoveel. Hij heeft namelijk ook voorgesteld om het evenement naar mei of juli te verplaatsen, maar dat was volgens de gemeente door de eer der genoemde reden niet moge lijk. „De stichting verzorgt de organi satie van de Veteranendag. Wij versturen uitnodigingen, maken programmaboekjes en geven het aan bij. de gemeente als er iets ver andert in het draaiboek. We heb ben ooit afgesproken dat zij dat beheren omdat ze daar door de korte lijntjes makkelijker dingen gedaan krijgen, bijvoorbeeld als het om parkeren gaat." Dat de gemeente Veteranendag eens in de vijf jaar wil combine ren met de herdenking van de be vrijding van Walcheren, vindt Boogaard geen goed idee, omdat beide evenementen een andere in steek hebben. „Ik hoor zoveel kri tiek op dat plan dat ik denk dat er voor die tijd nog wel een alterna tief komt. Mocht het toch door gaan, dan wijk ik liever elke vijf jaar uit naar Vlissingen. Er is me zelfs al gevraagd waarom we het niet elk jaar daar doen." GOES - De Stichting Arti Carnaval wil de Goese jeugd weer een ei gen carnavalsevenement geven en houdt daarom op zaterdag 1 maart een Megacarnavalsparty. Het carnavalsbal wordt gehouden in dansschool Janvier in Goes en begint om 20.30 uur en eindigt om 01.00 uur. Naast de doelgroep is er in de voorzaal ook ruimte voor de oudere carnavalsvierders. De bekende party-dj Willem zorgt voor de muziek. De voorverkoop van de kaartjes (5 euro inclusief een consumptie) is begonnen bij Janvier en Sportpub Goes. Aan de deur is de prijs ook 5 euro maar dan zonder consump tie. Arti hoopt dat het nieuwe even- ment blijvend zal zijn. destijds 5846,88 gulden. Van Maanen vond de tekening tussen een stapel ongeordende stukken uit het archief van De Schelde. „We denken dat we twintigdui zend tekeningen hebben", vertelt hij. De inventarisatie van het ar chief van de werf is een enorme klus. Er zijn alleen al hondertwin tigduizend foto's, de tekeningen en dan is er nog nog het directie archief: de contracten, brieven en de rekeningen. En de bijzondere „Ik ben naar mijn collega's gelopen, met de vraag of zij ook zagen wat ik zag. En jawel." dingen, zoals het monsterboek met alle gebruikte stoffen voor meubels, gordijnen, stukken par ket en vloerbedekking. Daar heb ben ze er maar één van, maar je kunt wel nu met je vinger over de bekleding van de stoel van de ka pitein van toen wrijven. Van Maanen staat te stralen in zijn depot. „Dit is zó'n belangrijk archief... Er is geen één archief van een scheepswerf dat zo goed ontsloten wordt als 'dat van ons. En De Schelde is Vlissingen en Vlissingen is De Schelde. Ieder een heeft wel een familielid dat bij de werf heeft gewerkt." DONDERDAG 6 FEBRUARI 2014 pleinen zijn al bezet door Luc Oggel I De Veteranendag trok ook in 2013 veel bekijks. Het défilé bracht behalve veteranen ook oude legervoertuigen naar de Markt, archieffoto Lex de Meester GOES - De proef met gratis parke ren in de Marconistraat in Goes is een succes. Dat blijkt uit een eva luatie van de gemeente. door Wendy de Jong De tekeningen zijn - op verzoek - te bekijken in het gemeentearchief in de Hellebardierstraat. 1 Archivaris Ron van Maanen met de tekening van het eerste schip dat bij De Schelde is gebouwd, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57