Hercules toont zich stoere god met een week hartje UIT 7 Filmmaakster wil met 'De Bloedkoralen en het lam' twee kanten laten zien Met De Bloedkoralen en het lam is voor Jacoba Cornelisse uit Yerseke een reeds lang gekoesterde wens in vervulling gegaan: het maken van een lange speelfilm. Samen met haar man Ka- rim Ait Oukdim volgde zij een vierjarige filmopleiding in België. „Dan wil je alles wat je geleerd hebt ook eens in de praktijk brengen, maar een speelfilm maken kost zoveel geld. Toen hebben we besloten de Stichting Filmwerk op te richten en te proberen met allemaal vrijwilligers iets tot stand te brengen", ver telt Cornelisse. Zij is heel enthousiast dat zzoveel mensen spontaan hebben meege werkt. Ook enkele professionals bleken be reid zich in te zetten zonder enige vergoe ding. „Het hele project heeft bijna drie jaar gevergd", vertelt Cornelisse. Zij nam scena rio, casting en regie op zich. De film De bloedkoralen en het lam gaat over Miriam, geboren en getogen in Zeeland, maar met haar roots in Marokko. Haar familie zoekt een geschikte Marokkaanse huwelijkskan didaat, maar Miriam is inmiddels zwanger van Bert, haar geheime liefde. In paniek be sluit ze haar haar relatie met Bert te beëndigen en zich te laten aborteren. Ze vertelt tegen haar familie dat ze stage loopt in Parijs en vertrekt. „Ik wil met de film laten zien dat uithuwe lijken voor de vrouw, maar zeker ook voor de man heel moeilijk kan zijn", zegt Corne lisse. Zij hoopt dat de film na de twee voor stellingen in 't Beest in Goes in meerdere filmhuizen vertoond zal worden. Ook wil zij een poging wagen bij Film by the Sea. Uitmelken van de 'Twi- light'-franchise is nog steeds een dagelijkse bezig heid in Hollywood. De filmreeks zorgde voor een opwelling in ro mantische fantasy-horror en voor een run op de acteurs uit de suc cesvolle vampierserie voor tie ners. Overblijfsel Kellan Lutz mag het nu proberen als de Griekse mythische figuur Hercules, een halfgod die de mensheid tegen kwaad beschermt. Niet bepaald voer voor romantiek. De makers van 'The legend of Hercules' wil len het tóch over die boeg gooien. Ze voeren het voormalige onder broekenmodel in eerste instantie op als weke, verliefde zwemgod, die zijn dagen ontbloot slijt in een lokaal meertje, samen met zijn geliefde. Dat hij oersterk is, vertellen zijn ferme schouderpar tij en een onderonsje met een leeuw. Maar de acties van de zoon van Zeus blijken in de rest van de film vooral gedreven door liefde. Wanneer zijn halfbroer juist Her cules' geliefde claimt en de eigen zinnige spierbundel te opstandig wordt binnen het koninkrijk, wordt hij met een leger op pad ge stuurd. De makers bewijzen dan toch een paar ballen te hebben. Met super-slowmotions voltrek ken de gevechten zich. Daarvoor is goed gekeken naar de filmtech nieken uit de actiefilm '300'. Maar daarna luistert Hercules weer naar zijn weke hartje. pige mensen. Als de overambiti euze FBI-man Richie DiMaso ze oppakt, dwingt hij hen mee tewerken aan zijn operatie om hoge corrupte ambtenaren in de kraag te grijpen. Onder hen een burgemeester uit New Jer sey (mooie rol van Jeremy Ren ner). De beloning voor Irving en Sydney is strafverminde ring. Delen van het verhaal zijn echt gebeurd. Maar waargebeurd of niet, het doet er niet toe. 'American hustle' is een duizelingwekken de tour de force waarin de ac teurs geen stap verkeerd zetten. Het tempo ligt hoog, hits uit de jaren zeventig klinken hard, de colletés zijn naveldiep, kapsels belachelijk, het behang hyste risch. Met ruim twee uur vraagt deze attractie veel van de kijker. Het is soms lastig het verhaal te vol gen, want 'American hustle' is alles tegelijk: misdaadfdm, ko medie en relatiedrama. Bij de al binnengesleepte Golden Glo bes komen volgende maand on getwijfeld nog wat Oscars. DONDERDAG 6 FEBRUARI 2014 Nadia Ait Oukdim als hoofdpersonage Miriam in 'De bloedkoralen en het lam'. door AM Pankow Zaterdag 8 februari, première, (uitverkocht) en woensdag 26 februari, 't Beest, Goes, 20.30 uur. door Ruben van Eijl The legend of Hercules; regie: Renny Harlin Met: Kellan Lutz, Gaia Weiss, Scott Adkins; te zien in: Vlissingen 'American hustle' Regie: David O. Russell; met Jennifer Lawrence, Christian Bale, Bradley Cooper, Amy Adams; Te zien in Vlissingen. Kellan Lutz als Hercules foto DPD op het damestoilet, foto DPD discokrullen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47