Space blues rock van DeWolff in bekende en nieuwe uitvoering Podiumagenda 2 UIT In het Arsenaaltheater gaan twee support acts aan hun optreden vooraf: Capital Senti mental en Swamp Machine. Deze beide bands sluiten zich aan bij dit gen re en maken de seventies rock night com pleet. Capital Sentimental creëert een geheel eigen sound door de afwisseling van saxo foon en sopraansax, sterke gitaarsolo's, volle baslijnen en harde drums. Swamp Machine, bekend als psychedelische stonerrock band, zal zich deze avond aansluiten bij het menta le avontuur, vergezeld door strak drumwerk, spaarzame vocale lijnen en gitaarriffs geïnspi reerd op de jaren zeventig hardrock. DeWolff is net terug uit The States, waar de band het nieuwe album Brothers heeft opgenomen. Vol ener gie om veel nieuw en maar ook be kender werk weer live te gaan spelen, komen de bandleden morgenavond ze voor de pri meur naar het Arsenaaltheater Vlissingen. De psychedelische rock van DeWolff is geïn spireerd door bands uit de jaren 6o en 70. De Wolff manifesteert zich met niet alledaagse instrumenten zoals de theremin en mellot- ron. Verder brengen een schreeuwend ham mondorgel, krijsende gitaren en rauwe, soul volle zang bands als Led Zeppelin, Cream, Pink Floyd en Deep Purple in herinnering. DeWolff speelde de afgelopen jaren veel za len in en rond Nederland plat. Vier vrouwen, verenigd in Het Rusalki Kwartet, komen zaterdagavond met een selectie uit hun rijke repertoire aan volksmuziek naar theater Razzmatazz in Oost-Souburg. Volksmuziek begint vaak heel simpel met een liedje. Een ge deeld gevoel over alle daagse dingen dat een uitweg zoekt. On recht, verlies, vreugde, verlangen en hartzeer samengevat in vaak ongecompliceerde melodieën om samen te zingen. De gezongen volksmuziek toont in talrijke kleu ren wat mensen over de hele we reld bindt. Het gevoel bij elkaar te Psychedelische rockband DeWolff. foto Kees-Jan Bakker Vrijdag 7 februari, Arsenaaltheater, Vlissingen, 20.30 uur. DONDERDAG 6 FEBRUARI Middelburg Verhaal op zaal 'Jacob hoedt de kudde van Laban', onderdeel Zeeuwse Ankers, Zeeuws Museum, 16.00 uur Dansvoorstelling 'Puzzle' door Kataklö Atheletic Danse Theatre, Schouwburg, 20.00 uur Vlissingen Cabaret Yora Rienstra, Theater Vestzak'99, 20.15 uur (geannu leerd) VRIJDAG 7 FEBRUARI Goes Taymir en Back at Seven, Podium 't Beest, 20.30 uur Kapelle Cabaret 'De Mensen' duo Yentle en De Boer en muziekoptreden Ingemusic, De Vroone, 20.00 uur Oostburg Toneelvoorstelling 'De tante van Char lie', Toneelgroep De Plattelanders, Ledeltheater, 20.00 uur Oost-Souburg Lenny Kuhr met 'Wie ben je?', Historische Kerk, 20.00 uur Ouwerkerk Open dag Watersnoodmuseum met hoorspel 'De Ramp', exposities, zangop treden Hans Timmer, opening expositie Claudy Jongstra, demonstraties en proe- verijen, 10.30 - 17.00 uur. Terneuzen Willem Vermandere: 'Heden, verleden en toekomst', Scheldetheater, 20.00 uur Tholen Kindersamenzangmiddag o.l.v Peter Wildeman met Bram Bout (orgel), Rehobothkerk, 13.30 uur Zingen over gevoel door René de Dreu Middelburg Keltische muziekshow Rapalje 'Hearts of steel II', Schouwburg, 20.00 uur MuziekpodiumZeeland: Avishai Cohen Trio, Schuttershof, 21.00 uur Metalcore met o.a. To Kill Achilles, Bar American, 21.00 uur Terneuzen Cabaret Poolvogel 'Wachtlokaal 9', Scheldetheater, 20.00 uur ZONDAG 9 FEBRUARI Ellewoutsdijk Ierse Middag met de folkgroepen Tristell en The Lowland Paddies, Kerkje Ellesdiek, 14.30 uur Oostburg Neil Young tribute door Gerry Wolt- hof, Bluesclub The Lane, 16.00 uur Vlissingen Space blues rock van DeWolff,(support acts Capital Sentimental Swamp Machi ne) Arsenaaltheater, 20.00 uur Terneuzen Jeugdvoorstelling (3+) Zandkasteel: 'Op zoek naar wilde dieren', Scheldetheater, 14.00 en 16.00 uur Pianotrio Artonis, Porgy en Bess, 15.00 uur ZATERDAG 8 FEBRUARI Goes Orgelconcert Martin Mans, Maria Magdalenakerk, 20.00 uur Theaterconcert 'Licht', Joris Linssen en Caramba, De Mythe, 20.00 uur Première 'De bloedkoralen en het lam', avondvullend filmproject van Stich ting Filmwerk, Podium 't Beest, 20.30 uur Vlissingen Concert Eline Smit en Trevor Maloney, 't Speêlhuus in Ter Reede, 11.30 uur Smartlappenkoor Scharretjoe, Atrium ter Reede, 14.30 uur Pianoconcert Arthur en Lucas Jussen, St. Jacobskerk, 15.30 uur Zonnemaire Optreden Martijn Wijsman(piano), D'Ouwe Smisse, 14.30 uur Hansweert Theaterconcert Chris Chameleon, Kaj Munk,20.00 uur Middelburg Neil Young tribute door Gerry Wolt- hof, Bar American, 19.00 uur Zang- en muziekoptreden Simone van Eertwegh: 'Van List tot heden', 't Spiegeltheater, 20.00 uur (geannu leerd) Cabaret Katinka Polderman: 'Polder man baart zorgen', Schouwburg, 20.00 uur Toneelvoorstelling 'Het geheugen van water', Het Middelburgs Theater, (premiè re), Minitheater, 20.00 uur DINSDAG 11 FEBRUARI Middelburg Filmkeuze van Ton Kienhuis: 'Autumn Gold' uit 2010 van regisseur Jan Tenha- ven, Cinema Middelburg, 20.00 uur WOENSDAG 12 FEBRUARI Middelburg Cabaret Niet Schieten:Vrouwen wil len maar één ding', Schouwburg, 20.00 uur Terneuzen Cabaret Javier Guzman 'Delirium II', Scheldetheater, 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 42