PZC fk De Volkskrant tipte de jonge band Taymir als poptalentvoor 2014. Vrijdagavond manifesteert dit Haagse gitaarbandje met Zeeuwse invloed zich in Podium 't Beest in Goes. Eens in de zoveel tijd is er be hoefte aan echt gitaarbandje: no-nonsense, lekker direct, met jeugdige overmoed en goudeer lijk. De Zeeuwse drummer Har rie Roelse (23 jaar) en drie Haag se tieners Bas, Quinten en Mik kie voldeden vorig jaar in alle opzichten aan die voorwaarden. Toeval eigenlijk, want nog maar net op de Utrechtse rockacademie en de opdracht om samen een nummer te maken leek ei genlijk niet meer dan een leuk begin van een nieuwe studie. Maar met dat nummer AAAAAH hadden ze niet alleen voldaan aan de opdracht maar - zonder het te besef fen - een lanceerplatform voor een droom vervaardigd.' Ze noemden zich Taymir. Al snel lag er een heel album Phosphenemet hun ongepolijste sixties-rock. Ze gingen als support-act mee met DI-RECT en kregen lof als 3FM Serious Talent en de titel mega hit. Het nieuwe jaar trapten ze af met een gloedvolle show op Noorderslag en een nieuwe single en clip (All We Know). Een ei gen clubtoer als headliner is net begonnen met twee uitverkochte optredens. Morgen staat Taymir dus in 't Beest in Goes met Back at Seven in het voorprogramma. De invloeden zijn heel erg Brits: vroege Beatles, Kinks en dichter bij huis de Haag se sixties beat met bands als The Motions en Q65. Maar ook nieuwe invloeden van de Arctic Monkeys, Franz Ferdinand en de Amerikaanse Strokes geven Taymir behal ve het stempel tijdloos een eigen signature. De kracht ligt in het enthousiasme dat er voor zorgt dat de muziek opmerkelijk au thentiek klinkt en met bravoure uit de speakers knalt. In Zeeland bleek dat al tij dens een debuut in popzaal De Klomp in Ovezande vorig jaar november. Als special act keerde Harrie terug naar het podium waar het allemaal voor hem begon. Ook met zijn Zeeuwse band Zaniac kwam hij er al vaker. Behalve gitarist Mikkie B. Wessels hebben zanger Bas Prins en bassist Quin ten Meiresonne ook al bandervaring. Quin ten stond als 15-jarig in 2008 zelfs al op Noorderslag met de band All Missing Pie ces. Bas: „Quinten en ik hadden ook al in Den Haag een bandje The Consolers, dat vooral in de stijl van The Beatles musiceer de. Dat ging erg ver. De jaren zestig adop teerden we als levensstijl en we liepen ook rond in de kleding die daarbij hoorde. Op den duur ging het spontane er af en voelde het als een bedachte act. Op de rockacade mie met Harrie en Mikkie er bij klikte het meteen en maakten we al direct de muziek die ondanks die invloeden een eigen karak ter had. We schreven nieuwe nummers in een roes en wisten van elkaar hoe het moest klinken. Dat het daarna als een raket ging, bevestigt het gevoel dat je samen hebt over de muziek. Er komt vast iets van geluk bij kijken, maar het teamgevoel doet wonderen." Taymir heeft de jonge honden look en zanger/frontman Bas Prins lijkt een geboren podiumdier. Met z'n 17 jaar dus wel gelijk in het diepe. „Daarvoor ging ik naar de rockacademie. Iets doen met een bandje. Dat doel is snel bereikt. Eigenlijk was ik nooit zo'n schoolfan. De anderen gaan door met de muziekstudie, ik ben af gehaakt en concentreer me volledig op Tay mir." Wat 2014 betreft hoeven de bandle den geen duimen te draaien. Na de club- toer volgen de festivals met als eerste in maart Where The Wild Things Are en daarna onder andere Dauwpop (29 mei), Vestrock (7 juni) en De Zwarte Cross (26 juli). On dertussen gaat het schrijven door, ligt nieuw materiaal al op de plank en reist Tay mir met astronomische snelheid de toe komst tegemoet. Donderdag 6 februari tot en met woensdag 12 februari 2014 T T-14-/^-1 J UitGias D'Ouwe Smisse: een plek om je thuis te voelen PAGINA 4 EN 5 Hercules toont zich stoere god met een week hartje PAGINA 6 EN 7 sag?. w: .y#?" door René de Dreu Taymir met vlnr: Harrie Roelse, Bas Prins, Mikkie B. Wessels en Quinten Meiresonne. Taymir gaat heel snel 'J"! Vrij. 7 februari, Podium 't Beest, Goes, 20,30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41