Veel mist rond de 1,8 miljoen... wat-precies? Muziekreis Turkije IN HET NIEUWS 3 Belgische koning Filip 'is geen dictator' Holocaust blijft politici Iran dwarszitten Het Koninklijk Paleis reageert fel op het artikel in het blad Dag Alle maal, meldden Vlaamse media woensdag. In het bericht vertelt een personeelslid anoniem dat de vorst zich zeer dominant gedraagt tegen het personeel van het pa leis. Filip zou allerlei vernederen de regeltjes opleggen. Ook zou hij zijn ouders en zijn zus Astrid ti ranniseren. Zijn ouders zouden niet meer welkom zijn in het ko ninklijk buitenverblijf Ciergnon. Het Paleis ontkent alle aantijgin gen. Albert en Paola mogen ge woon naar het kasteel Ciergnon komen. Ook zou het staatshoofd veel respect hebben voor zijn per soneel. „Het is wel waar dat er hard wordt gewerkt, maar dat is een logisch gevolg na de troons wisseling. Zo heeft koning Filip het paleis hersteld als werkplek", aldus een woordvoeder van het Koninklijk Paleis. De vorst houdt er een hoger werkritme op na dan zijn vader en misschien zijn som mige personeelsleden dat niet ge wend, luidt het verder. S3 ib DEN HAAG - Twee alinea's. Langer is de brief die de ministers Plas- terk en Hennis naar de Tweede Kamer stuurden over het NSA- schandaal niet. Daarmee vertelt de brief meer dingen niet dan wel. Zoals gebruikelijk als het in de politiek over de veiligheids diensten gaat. Wat er wel staat: het was niet de Amerikaanse NS A die in decem ber 2012 1,8 miljoen 'Nederlandse' gegevens van telefoongesprekken verzamelde, maar de Nederlandse NSO, de Nationale Sigint Organi satie. Die samenwerking tussen de geheime dienst AIVD en haar militaire evenknie MIVD heeft af- luisterstations (Sigint staat voor Signals Intelligencein Burum en Eibergen. Daar wordt satelliet- en radiocommunicatie afgeluisterd. Toen het Duitse blad Der Spiegel in oktober via klokkenluider Snowden met de onthulling kwam dat de NS A over 1,8 mil joen getapte Nederlandse tele- foongegevens beschikte was het beeld snel gevormd: Oh my god, de Amerikanen luisteren ons op grote schaal af! Dat beeld werd iets bijgesteld toen het om zogeheten metadata bleek te gaan. Niet de gesprekken zelf waren getapt, maar gegevens als welk nummer belde met welk nummer en hoe lang. Nu blijkt uit de brief van Plasterk en Hen nis dat de NSO de data verzamel de 'in het kader van terrorismebe strijding en militaire operaties in het buitenland'. En zou het zo maar niet langer over gegevens van Nederlanders kunnen gaan, maar om die van walkietalkie ge sprekken tussen talibanleiders in Afghanistan. Iets wat in de publie ke opinie heel anders ligt. Of dat ook zo is, vertelt de brief niet. Het is niet onwaarschijnlijk: uit andere Snowden-documenten bleek dat de VS Nederland toeliet tot de Nine Eyes-club (negen lan den die samenwerken op gebied van 'sigint') vanwege onze inlich tingen uit Afghanistan.Waarom de brief niet meer vertelt? Omdat ze het in Afghanistan niet leuk vinden als blijkt dat Nederland ook president Karzai heeft getapt, zegt een kenner van de diensten. Ook vertelt de brief niet of Neder land de gegevens op eigen initia tief verzamelde of op verzoek van de Amerikanen (lees: de NSA). De briefis wel in lijn met de gang van zaken in Duitsland en Frank rijk: ook daar werd later gesteld dat de gegevens waarover de NSA beschikte door de eigen geheime dienst waren verzameld. En zo verdwijnt langzaam de an gel uit het politieke conflict met de VS. TEHERAN - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Moham med Javad Zarif ligt in eigen land onder vuur, omdat hij de Holo caust heeft betiteld als 'een ver schrikkelijke tragedie die nooit meer mag voorkomen'. Het parlement wil dat Zarif zich komt verantwoorden voor zijn uit spraken van afgelopen weekeinde in een interview met een Duitse televisiezender. De vorige presi dent, Mahmoud Ahmadinejad noemde de Holocaust een sprook je en hij organiseerde in 2006 een wereldwijd bekritiseerde confe rentie over het ontkennen van de Jodenvervolging. De wereld is Kras Ga naar Kras.nl/4409 of bel0900-9697iscpm m DONDERDAG 6 FEBRUARI 2014 O" BRUSSEL - In een ongebruikelijke persverklaring heeft het Belgische Koninklijk Paleis laten weten dat koning Filip geen dictator is. Het paleis weerlegt hiermee de bericht geving in een tijdschrift met op de omslag de vette kop 'Koning Filip ti ranniseert heel zijn familie'. door Cyril Rosman Van 5 t/m 12 april verblijven vele topartiesten in het 5-sterren ultra all-inclusive hotel Akka Alinda in Kemer en kunt erbij zijn! Dagelijks treden zij in en rondom het hotel op met een gevarieerd programma met o.a. een artiesten-barbecue en een artiesten-karaoke. Daarnaast wordt een excursie (incl. boottocht) naar Antalya u gratis aangeboden. Jannes Jan Keizer Anny Schilder Ancora Willem Barth Thomas Berge Sieneke Winnie Koos Alberts Gebroeders Ko René Karst Gino Graus Stef Ekkel Robert Pouwels Helemaal Hollands Edwin Van Hoevelaak Samantha Steenwijk Willie Oosterhuis Frank van Etten George Baker Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. excl. res.kosten en CalamiteitenFonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3