Ster Zeeuwsche Eilanden stopt ermee 5000 Zaalvoetbalvereniging SC Toma staat al 35 jaar op eigen benen Martins Indi rest van de maand geschorst 34 SPORT REORGANISATIE KNVB I Voetbalbond KNVB gaat bezuinigen bij amateurvoetbaltak. Ontslagen worden niet uitgesloten. De Ster bestond sinds 2001 en heeft onder meer de namen van Marianne Vos, Kirsten Wild en Ina Yoko Teutenberg op de erelijst staan. De Ster werd sinds vorig jaar achtervolgd door financiële te korten. In 2013 werd de driedaagse afgelast omdat de hoofdsponsor en een belangrijke subsponsor te elfder ure afhaakten. Dit jaar werd een herstart aangekondigd, maar die komt er dus niet. „Alles was klaar. We hadden nieu we vrijwilligers, de routes waren klaar, de meeste ploegen hadden zich aangemeld, alleen met de cen ten liep het op het laatste moment fout", treurde een diep teleurge stelde Wim Polderman, voorzitter van het organiserende wielerco- mité Koudekerke, gisteravond. Na die nieuwe tegenslag staakte het wielercomité de strijd. „We willen er geen nieuwe energie meer insteken. Onze groep ver grijst en vindt het welletjes", al dus Polderman. Het betekent niet dat het comité stopt. Woordvoerder Marieke Kem- pe, met haar 21 jaar met voor sprong het jongste lid van de orga nisatie, gaat op zoek naar leeftijd genoten. „Ik wil proberen om later weer iets op te starten. Ik denk nu aan een dikkebandenwedstrijd, maar het kan ook iets anders zijn." „We hebben regelmatig aanbie dingen van geïnteresseerde bedrij ven gekregen om ons te sponso ren, maar daar zijn we niet op in gegaan", vertelt Alex Telehala, voorzitter van de club en, samen met zijn broer Jozef Telehala, ver antwoordelijk voor de oprichting. „Als een bedrijf bij de club betrok ken raakt als geldschieter wil men dat de bedrijfsnaam in de naam van de club wordt ver werkt. Dat willen wij niet." Het Molukse woord 'toma' bete kent 'vooruit' of 'blik op de toe komst' en is afkomstig uit het roeien. „Wij wilden in die tijd ook vooral naar de toekomst kijken, vooruit met de club, en daarom hebben we voor die naam gekozen. Inmiddels is de kreet nog steeds op ons van toepassing. Nu moeten we elk jaar weer kijken of we über haupt nog wel verder kunnen", geeft de voorzitter aan. Omdat er geen geldschieters bij de club betrokken zijn, moet alles betaald worden door middel van contributie. „Daarom bekijken we voor het begin van elk seizoen of we genoeg geld hebben om ons in te schrijven bij de KNVB", legt Te lehala uit. Het voortbestaan van de club heeft de afgelopen jaren dan ook wel eens aan een zijden draadje gehangen, vertelt de preses. „In het begin hadden we vier teams, maar dat is door de jaren heen minder geworden. Spelers gingen trouwen, kregen kinderen en moesten stoppen. Daardoor daal den de inkomsten natuurlijk ook. En daarbij komt dat de gezinnen vroeger groter waren dan tegen- We hopen volgend seizoen zelfs weer twee teams in te schrijven woordig. Toen had je per gezin wel zes jongens die wilden voet ballen. Nu meestal nog maar één." Toch is Telehala positief wat de toekomst betreft. „Een belangrijk deel van onze spelers is derde ge neratie Molukker. Zij zijn de kin deren van de groep spelers die hier actief was toen alles begon. Maar ook spelers met een andere culturele of etnische achtergrond zijn bij ons welkom. Daarom ho pen we volgend jaar zelfs weer twee teams op te kunnen stel len." Met het oog op het jubileum heeft de club een aantal activiteiten op de agenda gezet. „Op 10 februari is er een besloten receptie", vertelt de voorzitter. „Daarnaast is er op 29 maart een feestavond voor ie dereen die wil komen, kunnen spelers en bestuur op 18 april ge nieten van een diner, organiseren we op 10 mei een voetbaltoernooi, vindt er van 6 tot en met 15 juni een busreis naar Barcelona plaats en tenslotte is er op 23 augustus een busreis naar Parijs. Ook deze is voor iedereen toegankelijk", be sluit Telehala. ZEIST - De KNVB gaat met ingang van het seizoen 2014/2015 de con tributie voor amateurvoetbal clubs verhogen. De voetbalbond moet bovendien flink bezuinigen om ook in de Toekomst financieel gezond te blijven. Gedwongen ontslagen worden niet uitgeslo ten. De amateurvoetbaltak van de KN VB heeft de kosten de afgelopen jaren zien groeien en daardoor is een reorganisatie noodzakelijk, zo maakte de voetbalbond gisteren Om te kunnen bouwen aan de toekomst van het Nederlandse voetbal, moeten we financieel gezond worden bekend. Maar met een een reorga nisatie alleen redt de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond het niet. En dus zullen ook de voetbal verenigingen een steentje moeten bijdragen. Volgens Hans Spierings, ad-inte rim directeur amateurvoetbal, zal de contributie met een paar euro per lid worden verhoogd. „We hebben het hier niet over exorbi tante bedragen, maar om een be drag van naar verwachting rond de twee euro per lid. Deze bijdra ge van onze leden hebben we no dig om niet alleen het gat te kun nen dichten, maar vooral om het voetbal te kunnen blijven ontwik kelen voor de 1.2 miljoen leden die wekelijks onze sport met veel plezier beoefenen", meldt Spie rings in een verklaring. „Om te kunnen bouwen aan de toekomst van het Nederlandse voetbal moe ten we financieel gezond worden. Daar zijn deze extra maatregelen voor nodig." Innovaties, zoals het digitale wed strijdformulier, hebben voor extra kosten gezorgd bij de KN VB. Ook de Respect-campagne, die de voetbalbond vorig jaar op zette na de gewelddadige dood van grensrechter Richard Nieu- wenhuizen in Almere, heeft extra geld gekost. Het management en de medewer- Martins Indi ging vrijdag in het duel met Vitesse (1-1) op de borst en de rechterarm van Ibarra staan Martins Indi mist door een schorsing de wedstrijden van Feyenoord tegen NEC, NAC Breda en FC Twente toen de bal niet eens in de buurt was. Het voorval was scheidsrech ter Serdar Gözübüyük ontgaan, maar op basis van videobeelden kwam de aanklager alsnog tot een strafvoorstel. Hij vond dat de ver dediger zich schuldig had ge maakt aan ernstig gemeen spel. De international van Oranje mist door zijn schorsing de thuiswed strijd van Feyenoord tegen NEC en de uitwedstrijden tegen NAC Breda en FC Twente. De eerste wedstrijd waarvoor hij weer inzet baar zou zijn, is de klassieker op 2 maart thuis tegen Ajax. Het gemis van Martins Indi is een fikse ader lating voor Feyenoord. Trainer Ro nald Koeman memoreerde al va ker dat de verdediging van de Rot terdammers te wensen overlaat. De absentie van de 21-jarige inter national maakt zijn ploeg in dat opzicht nog kwetsbaarder. D door Koen de Vries KOUDEKERKE - De Ster Zeeuwsche Eilanden bestaat niet meer. De be oogde nieuwe hoofdsponsor van de altijd sterkbezette driedaagse wieler wedstrijd voor vrouwen haakte maandag af, waarna de organisatie gisteravond de handdoek in de ring gooide. Het gat van 15.000 euro dat ontstond kon niet gedicht worden. Door het afhaken van de beoogde nieuwe hoofdsponsor ontstond een gat van 15.000 euro. De organisatie kon dat niet dichten en besloot de handdoek in de ring te gooien. door Daniel Vervelde MIDDELBURG - De zaalvoetbalvereni- ging SC Toma viert 10 februari haar 35-jarig jubileum. Dat de Molukse sportclub uit Oost-Souburg het zo lang volhoudt, mag als een prestatie van formaat worden gezien. De ver eniging doet het vanaf het begin af aan al zonder sponsors. Alex Telehala Contributie voetbal omhoog door Maurice Steketee Hans Spierings van de KNVB ZEIST - Bruno Martins Indi is de rest van de maand februari niet in zetbaar voor Feyenoord. De verde diger kreeg gisteren van de aankla ger betaald voetbal een schikkings voorstel van vier duels schorsing, waarvan één voorwaardelijk voor ernstig gemeen spel tegen Vites- se-aanvaller Renato Ibarra. Daar ging zowel de Oranje-international als de Rotterdamse club mee ak koord. Pierre Karsmakers in 1977, toen hij in de Verenigde Staten een groot motorcrosskampioen was. archieffoto Pierre van de Meulenhof

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34