FC Itaente schuift door naar tweede plaats I I 1 Schrappen speelronde mogelijk van de baan 30 SPORT EREDIVISIE Ajax krijgt vanavond in de Arena de kans om het enigszins gedeukte imago op te poetsen tegen FC Groningen. cp De twee meest productieve elftal len van de eredivisie begonnen wat slordig aan de ontmoeting. Dat verklaarde waarschijnlijk dat er in het eerste deel niet werd ge scoord. Kansen waren er wel. De mooiste was misschien wel voor de thuisclub. Kenny Otigba kopte fraai in, maar Shadrach Eghan haalde de bal bij de tweede paal van de lijn. Heerenveen was vooral gevaarlijk als Hakim Ziyech aan de bal was. Hij was de spelverdeler bij uit stek. Bovendien was Ziyech met fraaie schoten twee keer dichtbij de openingstreffer. Beide keren vond hij de jonge Twentse doel man Nick Marsman op zijn weg. FC Twente had ook mogelijkhe den. Dusan Tadic leek recht te hebben op een strafschop na een charge van Joey van den Berg, maar scheidsrechter Richard Lies veld dacht daar anders over. Kort nadat verdediger Andreas Bjel- land bij vasthouden van Alfred Finnbogason aan de rode kaart was ontsnapt, kwam FC Twente op voorsprong. Tadic scoorde in de 73e minuut, door via het been van Van den Berg de bal over Nordfeldt heen te draaien. De Noorse invaller Torgeir Börven maakte er in de slotminuten na een prachtige voorzet van Tadic 2-0 van. Go Ahead Eagles en RKC hebbën gisteravond na een bloedstollend slot beiden een kostbaar punt (2-2) veroverd. In de slotfase zette eerst Xandro Schenk de Eagles op een 2-1 voorsprong, maar in bles suretijd bracht Romeo Castelen de gelijkmaker op zijn naam. De andere doelpunten kwamen op naam van Jop van der Linden (1-0) en Damiano Schet (1-1). NEC heeft gisteravond de ongesla gen status in 2014 in de eredivisie vastgehouden. De semiklassieker tegen NAC Breda leverde een ge lijkspel op: 1-1. Rydell Poepon zorgde na ruim een kwartier voor 0-1, Rens van Eijden bracht 6 mi nuten later de gelijkmaker op zijn naam. NEC speelde woensdag vanaf de 77e minuut met tien man na de tweede gele kaart voor Tobias Haitz. AMSTERDAM - Het gelijkspel tegen FC Utrecht (1-1) van zondag riep veel vragen op. Na magere zeges op PSV (2-1), Feyenoord (3-1) en Go Ahead Eagles (1-0) kostte de weinig trefzekere voorhoede de koploper ditmaal punten. De vier de landstitel op rij lijkt hierdoor ineens een stuk minder vanzelf sprekend. De euforie van de overwinning op Barcelona in de Champions League (2-1) hield lang aan. Na en kele moeizame maanden zorgde dit onverwachte succes voor een zorgeloze stemming. Ajax wekte de indruk het niveau van de eredi visie te ontstijgen. Een reeks van acht duels in de competitie zon der puntenverlies bevestigde dit beeld. Inmiddels oogt het team minder onaantastbaar. Al zag trai ner Frank de Boer de remise te gen FC Utrecht als een incident. Het foutje van Joël Veltman, waar door Steve De Ridder kon scoren, kan als zodanig worden betiteld. De centrale verdediger groeit zichtbaar en behoort niet voor niets tot de selectie van het Neder lands elftal. Op het middenveld met Daley Blind, Thulani Serero en Davy Klaassen valt evenmin wat aan te merken. Hun onvermo gen om FC Utrecht 'kapot te spe len', zoals Siem de Jong het ver woordde, lag meer aan de voorste linie. Bojan Krkic kwam in de zomer op huurbasis van Barcelona naar Amsterdam. De verwachtingen waren hooggespannen, maar de Spanjaard slaagt er vooralsnog niet in deze in te lossen. Hij pas seert zelden een tegenstander, komt tekort in de duels en vormt in de spits niet het aanspeelpunt dat Ajax zoekt. Op de linkervleu gel toont Viktor Fischer tekenen van verbetering, maar zijn rende ment laat nog altijd te wensen over. Hun inbreng droeg eraan bij, dat het middenveld van Ajax het ver schil niet kon maken. Elke diepe bal kwam net zo snel weer terug, waardoor loopacties van Klaassen en Serero niet het gewenste resul taat opleverden. De twee excelle ren als ze worden aangespeeld op de rand van het strafschopgebied. Fischer en Krkic neutraliseren hun wapens door hun onrustige dan wel slordige spel. De Boer zit met deze situatie in zijn maag. In geen andere linie wisselde de samenstelling zoveel als in de voorhoede. Alleen Lasse Schone stelt de coach niet teleur. De Deen zorgt met zijn traptech- niek voor veel gevaar en houdt, als de situatie daarom vraagt, de bal in de ploeg. Aangezien Kol- beinn Sigthórsson evenmin een solide indruk maakt, beschikt de coach over weinig alternatieven. De terugkeer van Siem de Jong kan soelaas bieden. De scha duwspits, hersteld van een blessu re aan zijn bovenbeen, vormt in de punt van de aanval in goeden doen wel een rustpunt. In het thuisduel met Celtic (1-0) kwam aan het licht hoe sterk hij Ajax kan maken. Voor Daley Blind gaat hetzelfde op. Als controleur vormt hij het draai punt van het elftal. Zodra hij noodgedwongen terugkeert op zijn positie als linksback vervalt Ajax in oude fouten. Waar Lerin Duarte hem behoor lijk kan vervangen, komt Christi an Poulsen voetballend tekort, zo als duidelijk werd tegen FC Utrecht. Mede daarom zit Jaïro Riedewald tegen Groningen bij de selectie. In het doel keert Ken neth Vermeer terug. Met De Jong in de spits en Blind een gehele wedstrijd op het middenveld kan Ajax laten zien, dat de moeizame optredens in de laatste weken geen structureel karakter hebben. DENSWIL TERUG IN WEDSTRIJDSELECTIE AJAX „Er volgt een tweede gesprek", vertelt Jacco Swart van Eredivisie CV, de belangenorganisatie van de eredivisieclubs. „Om een oplos sing te vinden waarin alle betrok ken partijen zich kunnen vinden. Dat is voor ons een prettig be richt. De betrokkenen hebben constructief gesproken. Het collec tieve 'njet' van de burgemeesters lijkt van de baan. En dat ze nog maals gaan praten, stemt me posi tief." Voor Swart, geen gesprekspartner in Den Haag, kwam het schrap pen van speelronde 29 als een to tale verrassing. „We kregen geen enkel signaal in die richting." De komst van de top, waarbij diverse wereldleiders aanwezig zullen zijn, was bekend. Om die reden paste de KNVB het wedstrijdsche ma aan. Ajax, Feyenoord en ADO Den Haag kregen daarom een uit- duel toegewezen. Een woordvoerder van de KNVB meldt desgevraagd niet te kunnen inschatten of alle duels doorgang kunnen vinden. „Het uitgangspunt is om zoveel mogelijk wedstrijden door te laten gaan. Voor het week einde krijgen we uitsluitsel." Ajax moet twijfels Een duel om de bal tijdens de wedstrijd Heerenveen-FC Twente. foto Karei Delvoye/VI Images HEERENVEEN - FC Twente is de nieu we nummer twee van de eredivi sie. De Enschede club haalde Vites se woensdagavond in door te win nen bij sc Heerenveen. Dat deed het elftal van trainer Michel Jansen met 2-0. Het verschil met koploper Ajax is nu een punt. wegnemen door Geert LangendorfF Stefano Denswil is terug in de wed strijdselectie van Ajax. De jonge ver dediger is verlost van zijn hamstring klachten en kan donderdag spelen voor de landskampioen in het com petitieduel met FC Groningen. Trainer Frank de Boer voert nog twee wijzigingen door ten opzich te van de vorige wedstrijd tegen FC Utrecht, meldde de club woens dag op zijn website. De aan zijn borstkas gekneusde doelman Jas per Cillessen ontbreekt en de licht geblesseerde Nicolai Boilesen blijft uit voorzorg aan de kant. Keeper Mickey van der Hart en Jairo Rie dewald nemen hun plaatsen in de wedstrijdselectie in. door Geert Langendorff DEN HAAG - De eredivisiewedstrij den in het weekeinde van 21, 22 en 23 maart kunnen mogelijk als nog doorgang vinden. Dat was gis teren de uitkomst van een overleg tussen de KNVB, de politie en de burgemeesters van de negen ge meenten waarin de wedstrijden zouden moeten plaatshebben. De politie gaf aanvankelijk aan vanwe ge de nucleaire top in Den Haag on voldoende agenten op de been te kunnen brengen. Jeffrey Bruma heeft net de gelijkmaker binnengekopt voor PSV. foto Jeroen Putmans/VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30