■VTH lil I II wwEccr Megacarnavalsparty voor Goese jeugd zestig tips overval Nw. Haamstede Fietspad kost de diek zijn boamen 26 WALCHEREN Ondernemers in Aagtekerke verenigen zich :v.. -r::-- Vlissingse politici beloven een tunnel onder het kanaal. Geld voor zo'n project heeft niemand op het moment. A tl t ■v- Plafonds - Sierlijsten - Verlichting VLISSINGEN - Het is een mooie be lofte, en hij zou ook een eind ma ken aan een dagelijkse ergernis van veel mensen in Vlissingen en Koudekerke. Echt realistisch is het echter niet om een tunnel on der het Kanaal door Walcheren te wensen in je verkiezingsprogram ma. Want er is simpelweg geen geld. De vervanging van de halfhoge brug over het Kanaal (spottend ook de halfloge brug genoemd om dat hij vaak open moet om sche pen door te laten) door een hoger exemplaar staat ook al in het ver keersplan van de gemeente dat de raad heeft vastgesteld. En ook in dat document wordt al vastge steld dat de financiering nog onze ker is. „Voor de gemeente is het niet mo gelijk deze investering zelfstandig te realiseren", staat in het verkeersplan. „Hogere overheden zullen zich moeten conformeren aan deze oplossing." De brug is ei gendom van de gemeente, hoe wel de provincie hem bedient. Een nieuwe brug over het kanaal gaat voor de Partij Souburg Rit- them niet ver genoeg: een tunnel moet er komen, onder het spoor en het kanaal door, staat te lezen in het verkiezingsprogramma. De Lokale Partij Vlissingen (LPV) for muleert voorzichtiger, maar maakt hetzelfde punt: er moet een 'ontwikkelingsstrategie voor een ongelijkvloerse kanaalkrui sing, een hoge brug of een tun nel', worden opgesteld. En ook D66 wil graag een tunnel onder het Kanaal door Walcheren. Maar er is één probleem: geld. De tunnel onder het Kanaal door We zijn bereid om mee te denken, maar dat is wat anders dan meebetalen Walcheren bij'"Middelburg kostte tientallen miljoenen euro's. En die zijn grotendeels door Rijkswa terstaat en de provincie Zeeland betaald. De gemeente Vlissingen zou graag zien dat het plan wordt op genomen in het Meerjarenpro gramma Infrastructuur Ruimte en Transport (MIRT) van het Rijk, maar bij Rijkswaterstaat peinst men er niet over om mee te betalen aan de Vlissingse tun nel, zegt woordvoerder Edwin de Feijter. „De A58 houdt op bij de kruising en daarna is het voor ons over en uit. De tunnel bij Middel burg hebben wij betaald omdat de N57 nou eenmaal een rijksweg is, maar na de stoplichten bij Vlis singen is de A58 niet meer van ons. We zijn best bereid om mee te denken over de verkeersplan ning en de afwikkeling van het VERKIEZINGEN GEMEENTERAAD 2014 verkeer als de weg wordt aange past en er een tunnel of een ande re brug komt, maar dat is wat an ders dan meebetalenl" Provinciebestuurder Kees van Be- veren laat via een woordvoerster weten dat ook hij niet van plan is om mee te betalen. „Zeeland heeft geen plannen om een tun nel aan te leggen." Het geld is op. Bovendien: de brug stamt uit 1975 en moet min stens vijftig jaar mee kunnen gaan." NIEUW-HAAMSTEDE - Het onder zoek naar de gewelddadige over val 15 december in Nieuw-Haam- stede vordert. De politie heeft via het programma Opsporing Ver zocht zestig tips binnen. Er zijn echter nog geen aanhou dingen verricht. De politie heeft beelden van een verdachte vrouw en trekt ook nog een naam na. Bij de overval werd de 63-jarige bewo ner van een huis aan de Toren- weg zwaar mishandeld door een man en een vrouw. Ze bonden hem vast en gingen er vandoor met pinpas en pincode. De twee haalden geld van de rekening van het slachtoffer. De verdachte vrouw is daarbij door een bewa kingscamera gefdmd. De bomen aan de noordzijde van de weg, de kant van de Grintdijk, blijven nog gespaard, zegt een woordvoerster van Waterschap Scheldestromen. Na de aanleg van het fietspad worden er bo men teruggeplant. Het gaat om het stuk tussen de Westdijk, op de grens van de Kort- geense bebouwing, tot aan de Oude Kortgenedijk, waaraan de Houtzaagwerf ligt. Vanaf daar tot aan de kom van Geersdijk wor den fietsstroken afgebakend op het wegdek. De aanleg van de fietspaden ge beurt dit najaar, als de fietstoeris- ten zijn vertrokken. Het water schap Scheldestromen houdt woensdag 12 februari een informa tieavond over de aanleg van het AAGTEKERKE - De ondernemers in Aagtekerke gaan samen eikaars be langen behartigen. Daartoe rich ten ze de Ondernemersvereni ging Aagtekerke op. Die sluit zich aan bij de Federatie Ondernemers verenigingen Veere (FOV). Ze hebben dit dinsdagavond beslo ten. Initiatiefnemers zijn Sander van Belzen en Jan Beeke. Binnen enkele weken vindt de oprich tingsvergadering plaats. Aagtekerke herbergt pakweg 50 bedrijven of ondernemers. Van hen zijn er al 32 die zich als lid hebben aangemeld. Eén van de ac tiepunten is de verbetering van een aantal straten. nieuwe fietspad tussen Geersdijk en Kortgene. De avond duurt van 19.30 tot 21.30 uur in het Drenthe- huis in Geersdijk. Waterschapsbe stuurder Sophie van 't Westeinde vertelt waar omwonenden mee te maken krijgen. Volgens Arti is er voor jongeren tussen de 12 en 17 jaar weinig te doen tijdens carnaval in Goes sinds eind jaren '90 het tienerbal verdween uit de toenmalige schouwburg Prins van Oranje. De meeste tieners trokken naar de omliggende dorpen of nog verder verder weg voor hun avondje car naval. 'Op veler verzoek is dus nu Het nieuwe fietspad is deel van een netwerk dat waterschap en ge meente aanleggen. Het volgende, van Kortgene naar Colijnsplaat, komt pas na 2015. Voor de Stekel- dijk, tussen Geersdijk en Kamper land, bestaan geen plannen. het carnaval voor deze doelgroep terug in de vorm van de Megacar navalsparty', aldus Arti. Het carnavalsbal wordt gehouden in dansschool Janvier in Goes en begint om 20.30 uur en eindigt om 01.00 uur, naast de doelgroep is er in de voorzaal ook ruimte voor de oudere carnavalsvierders. De bekende party-dj Willem zorgt voor de muziek. De voorver koop van de kaartjes 5,- inclu sief een consumptie) is begonnen bij Janvier en Sportpub Goes. Aan de deur is de prijs ook 5,- maar dan zonder consumptie. Arti hoopt dat het nieuwe even- ment blijvend zal zijn. Bezoek onze showroom of bel: 0113 - 27 00 00 Tlinnel blijkt toekomstdroom door Nadia Berkelder voorlichter Rijkswaterstaat a JL. ij - GEERSDIJK - Het is net zo'n 'diek mee boamen' als zangeres Anja Kopmels uit Kortgene bezingt, de Provincialeweg die vanuit haar dorp naar Geersdijk voert. De hoge populieren langs deze weg zullen dit voorjaar niet meer uitlopen: voor 15 maart moeten de 142 bo men aan de zuidzijde van de weg gerooid worden voor de aanleg van een vrijliggend fietspad. door Luc Oggel GOES - De Stichting Arti Carnaval wil de Goese jeugd weer een eigen carnavalsevenement geven en houdt daarom op zaterdag 1 maart een Megacarnavalsparty. Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f., Columbusweg 3,4462 HA GOES www.plameco.nl ■■■■mi Ten bate van veilig fietsverkeer verliest de Provincialeweg van Kortgene naar Geersdijk de zuidelijke rij populieren, foto Marcelle Davidse Id - -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 26