Meeste veteranen zien Vlissingen ook wel zitten Goes staat voor besluit spoorviaduct en afslag Ulfïll*- WALCHEREN 25 MIDDELBURG - Voorzitter van de Stichting Zeeuwse Veteranen Dag (SZVD), Marcel Boogaard, heeft wel van een paar veteranen ge hoord dat ze niet naar de Zeeuw se Veteranendag komen nu die in Vlissingen gehouden wordt, maar hij stelt dat de meesten er toch po sitief tegenover staan. Boogaard: „Ik heb van een aantal mensen gehoord dat ze niet naar Vlissingen willen komen, maar daar staat tegenover dat ik inmid dels ook al een hoop aanmeldin gen binnen heb gekregen van mensen die in Middelburg nog nooit geweest zijn." Boogaard vindt het desondanks wel jammer dat het evenement niet doorgaat in Middelburg, maar hij heeft begrip voor het standpunt van de gemeente dat ze er geen tijd voor heeft omdat er te veel andere evenementen op de agenda staan, onder meer ook omdat door bezuinigingen perso neel is weggevallen. Dat er op 14 en 21 juni sprake is van een fysieke belemmering, zegt Boogaard niet zoveel. Hij heeft namelijk ook voorgesteld om het evenement naar mei of juli te verplaatsen, maar dat was volgens de gemeente door de eer der genoemde reden niet moge lijk. „De stichting verzorgt de organi satie van de Veteranendag. Wij versturen uitnodigingen, maken programmaboekjes en geven het aan bij de gemeente als er iets ver andert in het draaiboek. We heb ben ooit afgesproken dat zij dat beheren omdat ze daar door de korte lijntjes makkelijker dingen gedaan krijgen, bijvoorbeeld als het om parkeren gaat." Dat de gemeente Veteranendag eens in de vijf jaar wil combine ren met de herdenking van de be vrijding van Walcheren, vindt Boogaard geen goed idee, omdat beide evenementen een andere in steek hebben. „Ik hoor zoveel kri tiek op dat plan dat ik denk dat er voor die tijd nog wel een alterna tief komt. Mocht het toch door gaan, dan wijk ik liever elke vijf jaar uit naar Vlissingen. Er is me zelfs al gevraagd waarom we het niet elk jaar daar doen." Het gaat in totaal om investerin gen van tientallen miljoenen eu ro's, waarvan Goes er zelf mini maal 17 miljoen voor haar reke ning neemt; de overige miljoenen worden opgehoest door het Rijk, de provincie, waterschap en ha venbedrijf Zeeland Seaports. Het spoorproject, bestaande uit het spoorviaduct en een maatrege lenpakket om geluid- en trillings- hinder tegen te gaan, is veruit het duurst met een totale investering van bijna 36 miljoen euro. Daar moet Goes voor 9,2 miljoen euro in de buidel tasten. De aanslui ting A58 vergt 7,5 miljoen uit de Goese portemonnee, maar daar naast is een nog vertrouwelijke bijdrage nodig voor reconstructie van de rotonde Poelplein en de aanleg van een tweerichtingen fietspad aan de zuidzijde van de Anthony Fokkerstraat. Voor die re constructie zijn drie opties, maar burgemeester en wethouders stel len de raad voor om te kiezen voor de variant met fietserstun nel. Die biedt ook de mogelijk heid voor een rechtstreekse aan sluiting op de Van Hertumweg, een wens van verschillende onder nemers in het Stationspark (Agri- markt, Agri Sneltank, Bison en Ba ker Tilly). Overigens kan door een tweerichtingen fietspad aan de zuidkant van de Fokkerstraat ook de voor fietsers nog steeds als ge vaarlijk te boek staande situatie bij rotonde Nansenplein (bij de McDonald's) worden opgelost, want zij hoeven dan namelijk niet meer via die rotonde over te steken. Het is nog niet duidelijk wanneer dat werk wordt uitge voerd. Het project hangt voor een groot deel samen met de aanleg van het spoorviaduct op de plek van de spoorwegovergang in de Van Herumweg. Dat moet in 2019 gereed zijn. Een ander onderdeel van het zogeheten spoorproject is het aanpakken van geluid- en tril- lingshinder voor aanwonenden van het spoor. Dat zal worden uit gevoerd door spoorbeheerder Pro- Rail. ProRail begint in het vierde kwartaal 2015 tot en met het der de kwartaal 2016. Voor de recon structie kruising Ballotstraat is nog goedkeuring van de Inspectie Leefomgeving en Transport van het ministerie van Infrastructuur en Milieu nodig. Lenny Kuhr op visite in Souburg Lenny Kuhr treedt zaterdag op in de kerk aan het Oranje plein in Oost-Souburg met haar programma 'Wie ben je'. Toegangsprijs in de voor verkoop 19 euro, vrienden van de Stichting 17 euro en aan de deur 22,50 euro. Aan vang 20.00 uur. Kerkdienst voor en met gehandicapten In De Morgenster aan de A. Lauwerystraat 6 in Middel burg wordt zondag een kerk dienst gehouden voor en met mensen met een ver standelijke handicap en of functiebeperking. Aanvang 14.30 uur. Testimony onder leiding van Rembrand Min derhout werkt mee aan die dienst. Prijs voor meest sociale ondernemer Komende maand wordt in de gemeente Veere de prijs uitgereikt voor de 'Meest Betrokken Ondernemer'. Die gaat naar een Veerse on dernemer die zich inzet voor vrijwilligersorganisa ties). Tot 17 februari kunnen Veerse vrijwilligers een on dernemer nomineren via: www.welzijnveere.nl Lunchvoorstelling Thijs Coverde Kinderboekenschrijver Thijs Goverde geeft zondag een lunchvoorstelling voor kinderen van vijf tot tien jaar in de Historische Kerk in Souburg aan het Oranje plein. Toegangsprijs in de voorverkoop 9 euro, vrien den van de kerk 7,50 euro. Lunchkaarten alleen in voor verkoop. Aanvang 11.45 uur. Lezing over betekenis van de wereld Dr. A.W. Prins houdt zon dag namens het Humanis tisch Verbond een lezing in de kantine van Zorgstroom (Breestraat 15) over 'de ge dachte dat onze cultuur lijdt aan verveling'. Inloop vanaf 09.45 uur. Wandeling voor single 60-plussers Zestigplussers die single zijn kunnen zondag mee- wandelen in een tocht van acht kilometer rond Vrou wenpolder. Vertrekpunt is restaurant De Boekanier aan de Dorpsdijk 22. De nadruk ligt op gezelligheid en na tuur. Vertrektijd vanaf 10 uur. Carpoolen vanaf Middel burg mogelijk: sjoosse@zeelandnet.nl of 06-44544469. DONDERDAG 6 FEBRUARI 2014 pleinen zijn al bezet I De Veteranendag trok ook in 2013 veel bekijks. Het défilé bracht behalve veteranen ook oude legervoertuigen naar de Markt, archieffoto Lex de Meester door Wendy de jong door Luc Oggel GOES - De Goese gemeenteraad moet deze maand definitief beslui ten over het beschikbaar stellen van geld voor de uitvoering van twee grote infrastructurele projec ten, namelijk de aanleg van een spoorviaduct in de Van Hertum- weg en de extra afslag A58/recon- structie rotonde Poelplein. Minstens zoveel mil joen euro zal Goes zelf moeten bijdragen aan twee grote infrastruc turele projecten. OOST-SOUBURG www.historischekerksou- burg.nl MIDDELBURG VEERE OOST-SOUBURG MIDDELBURG VROUWENPOLDER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25