PZC Sporen van oeroude hofstedes Monsters dopingtests tien jaar ingevroren SOChl„(T(ü] zoiq voor een dag 2 en 3 Het idee van minister Plasterk om Nederland in zeven provincies te verdelen, stuit op verzet bij bestuurlijk Zeeland. UitCids JONG GELEERD Plasterk in het nauw door aftapschandaal Word ook abonnee! www.pzanl/aborrneren MIDDELBURG - Bestuurders, politi ci en toezichthouders in Zeeland wijzen in meerderheid een pro vinciale herindeling af. Dat blijkt uit de enquête van de PZC en het University College Roosevelt in het kader van het onderzoek Macht in Zeeland. Op de stelling 'Voor de slagkracht van Zeeland is bestuurlijke schaal vergroting door middel van pro vinciale herindeling onontbeer lijk' antwoordde 54 procent van de deelnemers eind vorige maand ontkennend; 41 procent was het ermee eens. Het opinie-onderzoek is gehou den onder ongeveer vierhonderd directeuren en commissarissen van bedrijven, directeuren en le den van raden van toezicht van in stellingen en verenigingen en be stuurders en volksvertegenwoor digers op gemeentelijk en provin ciaal niveau.' De antwoorden op de vraag over provinciale herindeling zijn inte ressant in het licht van het voor nemen van minister Ronald Plas terk (Binnenlandse Zaken, PvdA) de huidige twaalf provincies te rug te brengen tot zeven, waarbij Zeeland en Zuid-Holland worden samengevoegd. Mede door de ho ge respons op de enquête (72 pro cent) valt dit gedeelte van de uit slagen als de opinie van de be stuurlijke elite van Zeeland te be schouwen. Herindeling van gemeenten lijkt beter bespreekbaar. Met de stel ling 'Er moet in Zeeland een ge meentelijke herindeling komen' was 60 procent van de deelne mers aan de enquête het eens; 36 procent oneens. Een nieuwe provinciale indeling stuit op het minste verzet op Schouwen-Duiveland. Twee der de van de ondervraagden voelt er wel voor. Van de Zeeuws-Vlaam- se ondervraagden is 61 procent te gen. Op dit moment worden de spo ren langs de Abbekindersezand- weg verder blootgelegd. Er is spra ke van meerdere boerderijen die dateren uit verschillende perio den uit de middeleeuwen. Dit blijkt onder meer uit het feit dat er sporen van verschillende bouw stijlen zijn herkend. Van een exemplaar, dat vermoede lijk dateert uit de tiende of elfde eeuw, of mogelijk zelfs nog vroe ger, zijn paalgaten aangetroffen. Die paalgaten maken het mogelijk om een reconstructie te maken van de boerderij uit deze vroege periode van bewoning in de Beve- landen. Deze vindplaats is zeer bijzonder, omdat niet eerder in Zeeland een dergelijke boerderij in zijn geheel is aangetroffen. SOTSjl - De monsters van alle do pingtests bij de Olympische Spe len in Sotsji worden tien jaar inge vroren bewaard. Dat is twee jaar langer dan de voorgaande rege ling. In de praktijk betekent deze maatregel dat alle stalen van de af genomen dopingcontroles tot 2024 met nieuwe onderzoeksme thoden opnieuw kunnen worden geanalyseerd. DESTELLING UW MENING 401 reacties In elke auto hoort een alcoholslot DONDERDAG 6 februari 2014 Toupetjes en discokrullen Ga naar Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 31 Los nummer €1,95 Abonneeprïjs 1,07 Nee tegen provincieplan door Ben Jansen pagina 22 en 23: Plasterk puzzelt met zeven provinciën; Commentaar KAPELLE - Tijdens de voorbereiden de werkzaamheden voor de aanleg van de nieuwe waterleiding vanaf het pompstation Kapelle De Wranghe naar Goes zijn sporen aangetroffen van meerdere boerde rijen uit de middeleeuwen. pagina 10 en 11: Let the games begin pagina 32 en 33: Vrees voor gevaarlijke piste Zeeland en Zuid-Holland passen goed bij elkaar Reageer op pzc.nl ONEENS 55% nxrirro T**m iwr AMSTERDAM - In een winkeltje in de Amsterdamse Pijp wettig en de volgende ochtend ben je weer vrij. Het TLC LI W I^C LI Cl LI W kun je voortaan Trouwen Voor Eén Dag, met alles erop en klinkt melig, maar er is vraag naar en er zijn aardig wat eraan. Ringen, bruidsjurk, champagne, bruidstaartje, cere- mensen die er 75 euro voor over hebben. Dit bruidspaar monie, en voor alle leeftijden, maar het huwelijk is niet is negen en acht. foto Rob Huibers/HH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1