Beste voorlezers gaan de strijd aan Geen patroon bij inbraken Hulst 24 maanden 50% korting Samsung Galaxy Sill twv €399,- 44 Door verhoging van accijns op tabak, alcohol en benzine gaat onze streek failliet Sneeuwklokjes vrolijken stinsentuin weer op 22 ZEEUWS-VLAANDEREN jW van €457-voor Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc 0 Stan Lauret van WD Sluis vraagt met 'cri de coeur' actie van premier. OOSTBURC - De verhogingen van de brandstof-, alcohol- en tabakac cijnzen door de landelijke over heid betekenen het failliet van de streek. Het beleid ten opzichte van grensregio Zeeuws-Vlaande- ren moet daarom worden her zien. Dat schrijft Stan Lauret, frac tievoorzitter van de WD Sluis, in een brief aan premier Rutte. In wat Lauret zelf omschrijft als een 'cri de coeur' schetst de WD' er de gevolgen van de belasting verhogingen. Daarbij gaat hij ter men als 'desastreus' en 'het fail liet van onze streek' niet uit de weg. Lauret wijst erop dat de eer ste faillissementen - van loonbe drijven - al een feit zijn. „Er is geen regio die zó hard geraakt wordt als Zeeuws-Vlaanderen", schrijft Lauret. Sommige benzinestations zagen hun omzet met vijftig procent da len, laat hij Rutte weten. „Een tankbeurt in België wordt gecom bineerd met de aankoop van alco hol, sigaretten en een ritje langs de supermarkt", geeft Lauret aan. Hij schat het omzetverlies voor lo kale ondernemers ergens tussen de 100.000 en 500.000 euro. Lauret wil zijn partijleider niet af vallen, licht hij toe. „Wij twijfe len niet aan de landelijke nood zaak van dit beleid. Regeren is echter ook het plaatsen van maat regelen in de juiste context. Als partijlid zie ik het als mijn taak u te vragen onze belangen te verde digen." Tijdens de afgelopen Tweede Kamerverkiezingen stem de 31 procent van de inwoners van de gemeente Sluis op de WD, voegt Lauret daar fijntjes aan toe. „En juist deze mensen, met name ondernemers, worden nu zo hard geraakt." Lauret vraagt Rutte zo snel moge lijk met belanghebbenden als Bo- vag, MKB-Nederland, Recron, Ka mer van Koophandel en gemeen ten om de tafel te gaan om zo 'de ze regio te redden, voordat het voor veel ondernemers te laat is'. De eerste zeven voorlezers komen vanmiddag in actie in De Keure in Sluis (13.30 uur). Vanavond om 18.45 uur is het de beurt aan negen schoolkampioenen in de biblio theek in Axel. Morgen geven ze ven leerlingen acte de presence in de bibliotheek in Hulst (18.45 uur). Op woensdag 19 februari komen voorlezers bijeen in 't Geuzennest in Biervliet (zeven, om 13.30 uur) en in De Statie in Sas van Gent (negen leerlingen, 18.45 uur). Op 20 februari is er om 18.45 uur een tweede bijeenkomst in de Hulster bibliotheek, met acht deelnemers. De beste twee gaan steeds naar de Zeeuws-Vlaamse finale in de Ter- neuzense bibliotheek, op 19 maart. De top drie daarvan mag naar de Zeeuwse titelstrijd op 5 april, en de Zeeuws kampioen wordt afge vaardigd naar de landelijke finale in Utrecht, op 21 mei. Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant „Een analyse hierop loslaten is heel moeilijk", schrijft het college in een reactie op vragen van CD A-raadslid Piet van de Kerkho- ve. Die vroeg maatregelen om in braken, overvallen en drugsover last te voorkomen. Volgens Van de Kerkhove ontstaat er onder in woners van Hulst een toenemend gevoel van onveiligheid. Of dat zo is moet straks blijken uit de tweejaarlijkse Integrale Vei ligheidsmonitor. Daarbij worden vijfhonderd mensen uit de ge meente Hulst vragen gesteld over onder meer het veiligheidsgevoel, functioneren van de politie en cri minaliteit. De uitkomsten zijn in april of mei bekend. Binnen Zeeuws-Vlaanderen wor den om de twee tot drie weken al le inbraken besproken en geanaly seerd door vertegenwoordigers van de politie en de gemeenten. In dit overleg worden ook acties op elkaar afgestemd. De politie in Hulst biedt als één van de weini ge bureaus in Zeeland nog steeds de Vakantie Afwezigheids Regis tratie aan. Mensen kunnen mel den wanneer ze op vakantie gaan, en de politie houdt dan een extra oogje in het zeil. Volgens B en W wordt er voornamelijk in de avonduren en 's nachts zoveel mo gelijk door de politie gesurveil leerd. Vorig jaar werd in de gemeente Hulst 91 keer ingebroken of gepro beerd in te breken in woningen en acht keer in garages, schuren of tuinhuisjes. De inbraken von den vooral plaats in het eerste en vierde kwartaal. Er waren vorig jaar zestig geweldsdelicten. Daar bij ging het 45 keer om mishande ling. Vier keer werd iemand op straat beroofd. Verder vond er één overval plaats en was er vijf keer sprake van openlijk geweld. Volgens B en W kunnen burgers voor een belangrijk deel bijdragen aan het op heterdaad oppakken van verdachten door misdrijven meteen te melden. Dat kan door te bellen naar '112'. p/mnd Vodafone Voordeel Web mr- £&>n- J Gebruik je minder? Kijk op de website voor goedkopere abonnementen bijvoorbeeld met de Samsung Galaxy Sill Mini. Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 0,45 per gesprek) vodafone Noodklok bij Rutte door Martijn de Koning Stan Lauret SLUIS - De voorleeskampioenen van 47 Zeeuws-Vlaamse basisscho len nemen het de komende tijd te gen elkaar op tijdens zes regionale kampioenschappen. KLOOSTERZANDE - Sneeuwklokjes!!! Die bloempjes beieren toch het voorjaar in. Maar de sneeuwklokjes in de stinsen- tuin aan het Vredeslaantje in Kloosterzande schoten in het verleden vaker tijdens winterse sneeuwbuien op. Degenen die juichen dat de lente begin februari begint, kunnen dus nog van een koude kermis thuiskomen, foto Peter Nicolai door Eugène Verstraeten HULST - De inbraken en overvallen in de gemeente Hulst vertonen geen vast patroon, blijkt uit de cij fers van 2013. De misdrijven wor den gepleegd in heel de gemeente. Ook in de rest van Zeeuws-Vlaan deren vinden misdrijven erg ver spreid plaats. Dat melden B en W van Hulst. MIN SMS INTERNET VAN ACTIE TOESTEL 180 120 300 MB €20,- €35,- I 240 180 400 MB .Ê457- €22,50 €19,- 360 240 V 400 MB €27,50 GRATIS Kijk op de website ook voor andere aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen al vanaf 15,- en altijd in combinatie met een toestel. Bovenstaande actie abonnementen hebben een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 30,-. Zolang de voorraad strekt. Alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 66