'Yarn bombing' vrolijkt Kattendijke op Raad terughoudend over voorstel klankbordgroep ides 66 Als mensen het zien en ze hebben even een lach, een goed gevoel, daar doe ik het voor BEVELANDEN en THOLEN 23 Kans op bruin water op Walcheren De textiele werken waarmee zij haar dorp te lijf gaat, hebben geen losse hechtdraadjes of voddige slobbervormen, maar hebben hel dere kleuren en een mooie afwer king. Afgelopen week maakte zij met Heidi van Hooijdonk een vrolijke blauwe vogelfiguur van drie me ter hoog, gevlochten in een saai stalen hekwerk bij de speelweide aan de Zuidweg. Dit weekeinde kwam daar een tweede vogel bij. Een stevige, koude klus, weet ze inmiddels. „Ik denk dat we per vo gel zes uur gewerkt hebben. Je kunt er niet veel voorwerk voor doen behalve het scheuren en knippen van de strookjes en lap jes stof. Dat was anders bij het werk voor de boombekleding. Dat kon ik lekker binnen doen." Die beklede boom verscheen als eerste uiting in het dorp. Tegen de tijd dat de kerstkaartjes op de post moesten, bleek de boom naast de brievenbus in de Dorps straat over de hele lengte van de stam een kleurrijke hoes aan te hebben. Kattendijke heeft er lang op gepuzzeld wie daar verant woordelijk voor was. Dat bleek Heddema te zijn. „Ik heb er zeker twee maanden aan gebreid met oude bollen wol. Op naald num mer 50, dat schoot een beetje op." De reacties in het dorp zijn posi tief. De versiering wordt gerespec teerd, merkt ze. Er is geen rotje bij in de buurt geweest. Dat komt doordat het verzorgd werk is, denkt Heddema. „Het moet mooi zijn. Ik wil niet dat het smoezelig wordt. Ik was bang dat de boom- bekleding groen zou worden - dan had ik het meteen wegge haald - "maar als ik elke week ga kijken, is dat niet gebeurd. Men sen vragen wel waarom ik dit niet in de stad doe. Nee, waarom niet in een dorp? In de stad is wel meer straatkunst, maar daar ben ik niet van onder de indruk. Ik wil iets positiefs achter laten in de ruimte zonder daar iets voor te rug te krijgen. Als mensen het zien en ze hebben even een lach, een goed gevoel, daar doe ik het voor. Hierna doen we nog twee projecten." Heddema weigert om te vertellen hoe die gaan worden. „Ik wil alleen maar kwijt dat het alle vier totaal verschillende din gen worden. Maar als die af zijn, maken we een route en een fol der. Dan kunnen mensen die de ze zomer volgen." Klok van kerktoren staat al tijdje stil De klok van de kerktoren van Oud-Vossemeer staat stil. De ketting van het op- windmechanisme is gebro ken. Na al eerder enkele ke ren te zijn gerepareerd, is de ketting nu dusdanig versle ten dat inkorten geen optie meer is. De gemeente Tho- len is nu naarstig op zoek naar een nieuwe of goede ge bruikte ketting. Ze worden niet meer gemaakt. Militaire dropping voor jongeren Jeugd- en jongerenwerk Tho- len houdt vrijdag een Drop out; een militaire dropping voor jongeren van 12 tot en met 18 jaar. Deelnemers ver zamelen punten door jap drachten te maken. Als de groep wordt gezien door 'spotters', verliezen ze pun ten. De militaire dropping start om 19 uur bij de Tho- lense Boys, W Oud-Vosse meer in Poortvliet bij SPS. Ondernemers van N-Beveland bijeen De Gezamenlijke Onderne mers Noord-Beveland houdt woensdag 12 februari de jaar lijkse bijeenkomst voor de Noord-Bevelandse onderne mers. De vijfde editie heeft het thema 'Uw succesvolle toekomst'. Gastspreker Gor don de Boer spreekt de on dernemers toe vanaf 19.15 uur in zaal Onder de Toren in Wissenkerke. Concert van Animé in Hervormde Kerk Ensemble Animé geeft zater dag 8 februari een concert in de Hervormde Kerk in 's-Gravenpolder, aanvang 19.30 uur. Het wordt ge vormd door Francina Boon- zaaijer, Gerlinde Neele, en Hans Pors en gastvioliste en zangsolist Annelore Neele. Het ensemble laat werken horen uit vooral de barokpe riode van onder andere Bach, Bassano en Telemann. Het gevoel dat de raad te vaak voor voldongen feiten komt te staan wordt gedeeld door andere fracties. Of een klankbordgroep het juiste instrument is om bij te worden gepraat, werd onder meer door de SGP betwijfeld. De WD vroeg zich af of de raad niet in een nog eerder stadium moest worden betrokken bij het maken van beleid. PvdA en CDA vinden dat, in tegenstelling tot het voor stel van CU, niet de wethouder, maar de raad moet beslissen wan neer zo'n klankbordgroep moet worden geraadpleegd. Burgemees ter Jan Huisman liet weten dat het college geen behoefte heeft aan het instellen van een 'vehikel' als een klankbordgroep. „Ik wil wel toezeggen dat we de raad tijdig en adequaat willen informeren." De Christenunie beraadt zich de ko mende tijd over het voorstel. 6 en 7 februari Bruin water WOENSDAG 5 FEBRUARI 2014 door Claudia Sondervan KATTENDIJKE - Kattendijke wordt sinds enige tijd getroffen door Yarn bombing: een internationale trend die enkel opschudding in vro lijke zin nastreeft. Noem het een professionele vorm van wildbreien. „Maar het is meer dan dat", vindt kunstenares Boukje Heddema. Boukje Heddema, kunstenares OUD-VOSSEMEER THOLEN WISSENKERKE 'S-GRAVENPOLDER door Joeri Wisse KRUININGEN - ChristenUnie-fractie- voorzitter Sjaco van Damme heeft zijn collega-raadsleden gisteren niet kunnen overtuigen van zijn voorstel voor het instellen van een klankbordgroep die in een vroeg stadium geïnformeerd wordt over besluiten die worden genomen in gemeenschappelijke regelingen. waterbedrijf In de nacht van 5 op 6 februari en van 6 op 7 februari voert Evides Waterbedrijf werkzaamheden uit aan een drinkwaterleiding naar Walcheren-Zuid bij de Bernhardweg-West te Nieuwdorp. Door de schakelingen in het net die hiertoe nodig zijn, bestaat op 6 en 7 februari op Walcheren de kans op tijdelijk bruin water en een lagere waterdruk uit de kraan. Evides Waterbedrijf werkt aan het optimaliseren van de drinkwatervoorziening in Zeeland om klanten nu en in de toekomst continu te voorzien van schoon en betrouwbaar drinkwater. De werkzaamheden aan de drinkwaterleiding maken onderdeel uit van het realiseren van een nieuw pompstation bij Nieuwdorp. Het drinkwater voldoet aan alle kwaliteitseisen en kan normaal geconsumeerd worden. Is er sprake van bruin water, laat dan de kranen even goed doorspoelen tot er weer helder water uitstroomt. Wij adviseren u bij bruin water geen (witte) was te draaien. Bruin water kan vlekken op kleding achterlaten. www.evides.nl/projecten Heidi van Hooijdonk (links) en Boukje Heddema willen met vrolijke wol- en stofversiersels Kattendijke een extra attractie geven, foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59