Nieuw 'eigen nest' in Goes-West 24 maanden 50% korting Positoos sparen voor huurders Stadlander Samsung Galaxy SMI twv €399,- 50 p/mnd 22 BEVELANDEN en THOLEN van €457- voor Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc Q Aantal passagiers op veer tussen Yerseke en Gorishoek is het afgelopen seizoen vertienvoudigd door nieuwe exploitant. Tijdens het opstellen van het Mas- terplan Goes-West constateerde woningcorporatie RWS samen met de gemeente en projectont wikkelaar Marsaki dat de wonin gen in Goes-West niet meer vol deden aan de hedendaagse eisen. Ze waren over het algemeen klein en gehorig, en veel huurders had den klachten over de onderhouds- staat. Voor RWS aanleiding om het woningbezit in Goes-West eens goed tegen het licht te hou den. RWS heeft gekeken naar het wooncomfort van de huizen, het aantal woontypes en de samen stelling van de bewoners. Ook is er gekeken naar de wijk als ge heel. Alle uitkomsten zijn samen gevoegd tot een plan met daarin voorstellen voor sloop en nieuw bouw, en een verbetering van de wijk. Voor de nieuwbouw van de in totaal 31 huizen (patio's, senio ren- en eengezinswoningen aan de genoemde straten zijn wijkbe woners uit door RWS aangeschre ven om mee te denken over de ontwikkeling van hun toekomsti ge woning. Zestien huishoudens hebben bijvoorbeeld inspraak ge had op de indeling van de wo ning. Gisteren kregen de bewo ners van de patiowoningen hun sleutel van wijkbeheerder Mat- thieu Witlox. Mevrouw Van Da len is blij met het resultaat. „Alles gelijkvloers", glunderde ze. De huizen zijn kant en klaar opgele verd, het enige dat de bewoners nog hoeven te doen is vloerafwer king en gordijnen ophangen. De huizen zijn voorzien van driedub bel glas en zonnecollectoren. Be gin maart is het de beurt aan de bewoners van de eengezinswonin gen. Tot en met 2030 worden in Goes-West ruim vijfhonderd, vooral naoorlogse, huurwoningen vervangen door nieuwbouw. YERSEKE - De overname van het fietsveer tussen Yerseke en Goris hoek door Erica en Hans Voort- huyzen is een opsteker voor het fietstoerisme op Zuid-Beveland en Tholen. Afgelopen seizoen maakten 3325 mensen gebruik van de veerdienst. Dat is bijna een vertienvoudiging ten opzichte van 2012. Toen werd de vaarroute Yerseke-Gorishoek nog onderhouden door de Ms. Harpoen, die in totaal 385 volwas senen meenam voor een over steek van de Oosterschelde. Eén van de redenen van de forse toename in het aantal passagiers is de uitbreiding van de vaarroute naar Wemeldinge. Beide plaatsen aan Bevelandse kant van de Oos terschelde bleken even populair. Tussen Yerseke en Gorishoek wer den 1660 mensen vervoerd, tus sen Wemeldinge en Gorishoek was dit aantal 1665. Een andere reden dat het aantal passagiers is toegenomen is de be schikbaarheid van de Ms. Sun- bear, het sportvisschip waarmee het echtpaar Voorthuyzen de dienstregeling onderhoudt. Het vorige fietsveer, de Ms. Har poen, lag vaak vanwege weer of andere omstandigheden uit de vaart. Mede door het gunstige weer in de zomermaanden kon de Sunbear maar drie van de vie renveertig vaardagen niet vertrek ken. Komend seizoen vaart de Sun bear ook weer tussen Zuid-Beve land en Tholen. Het veer vaart in de zomer in juli en augustus. De vaardagen, vorig seizoen nog dins dag, woensdag, vrijdag, zaterdag en zondag, worden aangepast. Er wordt niet meer gevaren op zater dag en zondag. De gemeente Reimerswaal subsi dieert het fietsvoetveer met een bedrag van 1700 euro. Het college van B en W heeft dit onlangs voor het jaar 2013 toegekend. Ook vanuit de gemeente Tholen kan Voorthuyzen rekenen op een fi nanciële tegemoetkoming van ver gelijkbare hoogte: 1750 euro. Eigenlijk zou Voorthuyzen de rou te onderhouden met Ms. Seabear. Vanwege problemen met de diep te van de haven van Gorishoek, voer Voorthuyzen in 2013 met de Ms. Sunbear. Dit had echter geen invloed op de dienstregeling en het maximaal aantal passagiers. Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant Met dat oude systeem werd inge stoken op het stimuleren van de lokale economie. Positoos gaat een stapje verder en zet - behalve op lokale economie - ook in op participatie en betrokkenheid bij lokale initiatieven. „Via Positoos is het bijvoorbeeld mogelijk man- telzorgers te waarderen", licht Es ther Hoppenbrouwers van Stad lander toe. In Bergen op Zoom, waar het spaarsysteem deze week in gebruik is genomen, wordt sa mengewerkt met zorgorganisatie tanteLouise-Vivensis die ook Posi toos kan geven aan haar cliënten. Op Tholen werkt Stadlander sa men met SVRZ. Van de Positoos die huurders spa ren, kunnen zij 60 procent uitge ven bij aangesloten winkeliers in hun eigen gemeente. De resteren de 40 procent gaat naar een maat schappelijk - zelf te kiezen - doel in de buurt. Op dit moment heb ben zich rond de vijfentwintig winkeliers aangemeld. Het Posi- toossysteem werkt met een pas met chip. Huurders van Stadlander sparen maandelijks automatisch 150 Posi toos als ze aan een aantal voor waarden voldoen: ze moeten beta len per automatische incasso, mo gen geen huurachterstand heb ben en geen overlast veroorzaken. Extra Positoos kunnen straks wor den binnengehaald door bijvoor beeld lid te zijn van een bewo nerscommissie, door deel te ne men aan een klantenpanel of door - onder bepaalde voorwaar den - door te stromen naar een an der huis. De pas wordt deze maand op Tho len rondgestuurd, met 1000 Posi toos - samen goed voor 10 euro. Daarvan zijn 600 Positoos voor ei gen gebruik en 400 gereserveerd voor een goed doel. Huurders kun nen uit een aantal lokale doelen kiezen en eventueel ook zelf doe len inbrengen. Zo'n plaatselijk doel moet wel door minstens tien spaarders worden gesteund. Ook niet-huurders kunnen Positoos sparen. Zij moeten de kaart echter zelf aanschaffen. C Vodafone Voordeel Web sm- J Gebruik je minder? Kijk op de website voor goedkopere abonnementen bijvoorbeeld met de Samsung Galaxy Sill Mini. Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 0,45 per gesprek) vodafone Fietsveer floreert door Luc Oggel GOES - Ze zien er keurig uit, de spiksplinternieuwe woningen aan de J.P. Coenstraat, Evertsenstraat en Abel Tasmanstraat in Goes- West. Gisteren kregen de eerste bewoners van het begin 2011 opge zette participatietraject 'Eigen nest in Goes-West' de sleutel van hun nieuwe huis. door Joeri Wisse door Esme Soesman THOLEN - Huurders van Stadlander op Tholen kunnen vanaf 1 maart Positoos sparen. Met dit spaarsys teem wil de woningcorporatie een brug slaan tussen inwoners, lokale ondernemers en maatschappelijke organisaties. Het vervangt het in middels gestopte Buurtsparen. Bewoonster mevrouw Van Dalen krijgt de sleutel van haar nieuwe en mede naar eigen wens ingedeelde patiowo ning aan de Evertsenstraat in Goes-West van wijkbeheerder Matthieu Witlox. foto Marcelle Davidse MIN SMS INTERNET VAN ACTIE TOESTEL 180 120 300 MB €20,- €35,- 240 180 400 MB .€457 €22,50 €19,- 360 240 V 400 MB J65-5T- €27,50 GRATIS Kijk op de website ook voor andere aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen al vanaf 15,- en altijd in combinatie met een toestel. Bovenstaande actie abonnementen hebben een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 30,-. Zolang de voorraad strekt. Alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 58