Gebruik fietsveer neemt fors toe lijsttrekkers mist diepgang SCHOUWEN-DUIVELAND 21 IJsvereniging bijeen in het dorpshuis IJsclub Winterleven in Ooster- land houdt zaterdag de jaarlijk se ledenvergadering. Alle le den zijn hiervoor uitgenodigd. De vergadering wordt gehou den in dorpshuis Oosterhof aan de Sint Joostdijk 27 en be gint om 15.00 uur. Voor ieder een is er gratis koffie en een consumptie. Vissersboot zinkt in Viuchthaven De visboot Bru 28 is maandag gezonken in de Viuchthaven bij Bruinisse. Het schip van kreeften- en palingvisser Piet Maaskant is waarschijnlijk lek- geraakt tijdens varen in ruw weer. Met hulp van een paar mosselvissers is het schip ge licht en inmiddels naaf de werf gebracht voor reparatie. Danskoppel mag naar het EK in Moskou Het Terneuzense danskoppel Ciccio Pecoraro en Jasmijn van Jole vertegenwoordigt op 29 maart Nederland op het Euro pees Kampioenschap stan daard in Moskou. Nederland vaardigt twee koppels af naar deze titelstrijd. Vorig jaar dans ten Van Jole en Pecoraro voor het eerst op een EK. In Dene marken werden ze toen 39e. Gemeente zet kachel twee graden lager Ambtenaren en bestuurders van de gemeente Goe- ree-Overflakkee doen vrijdag een trui aan naar hun werk. Om energie te sparen, gaat de cv in het gemeentehuis twee graden lager dan normaal. Dat bespaart 14 procent C02-uit- stoot. Vrijdag is het nationale Warme Truien Dag. Après-ski in jongerencentrum Zaterdag 8 februari wordt jon gerencentrum Big S omgeto verd tot een après-skihut. De zaal wordt volgens de organisa toren zo aangekleed zodat be zoekers zich kunnen inbeelden dat ze in de Alpen vertoeven. Uit de geluidsboxen zal après-ski muziek klinken. De zaal gat om 20.00 uur open. Klok van kerktoren staat al tijdje stil De klok van de kerktoren van Oud-Vossemeer staat stil. De ketting van het opwindmecha- nisme is gebroken. Na al eerder enkele keren te zijn gerepa reerd, is de ketting nu zo versle ten dat inkorten geen optie meer is. De gemeente is nu naarstig op zoek naar een nieu we of goede gebruikte ketting. Ze worden niet meer gemaakt. Dat is bijna een vertienvoudiging ten opzicht van 2012. Toen werd de vaarroute Yerseke-Gorishoek nog onderhouden door de Ms. Harpoen, die in totaal 385 volwas senen meenam voor een over steek van de Oosterschelde. Eén van de redenen van de forse toename in het aantal passagiers is de uitbreiding van de vaarroute naar Wemeldinge. Beide plaatsen aan Bevelandse kant van de Oos terschelde bleken even populair. Tussen Yerseke en Gorishoek wer den 1660 mensen vervoerd, tus sen Wemeldinge en Gorishoek was dit aantal 1665. Een andere reden dat het aantal passagiers is toegenomen is de be schikbaarheid van de Ms. Sun- bear, het sportvisschip waarmee het echtpaar Voorthuyzen de dienstregeling onderhoudt. Het Afgelopen seizoen maakten 3325 mensen gebruik van de veerdienst tussen Yerse ke en Gorishoek. vorige fietsveer, de Ms. Harpoen, lag vaak vanwege weer of andere omstandigheden uit de vaart. Me de door het gunstige weer in de zomermaanden kon de Sunbear maar drie van de vierenveertig vaardagen niet vertrekken. Komend seizoen vaart de Sunbear ook weer tussen Zuid-Beveland en Tholen. De vaardagen, vorig sei zoen nog dinsdag, woensdag, vrij dag, zaterdag en zondag, worden aangepast. Er wordt niet meer ge varen op zaterdag en zondag. De gemeente Reimerswaal subsi dieert het fietsvoetveer met een bedrag van 1700 euro. Vanuit de gemeente Tholen kan Voort huyzen rekenen op een financiële tegemoetkoming van vergelijkba re hoogte: 1750 euro. tegen de PW is. Alleen jammer voor haar dat deze partij niet mee doet op Schouwen-Duiveland en niemand deze opmerkingen be greep. De onderwerpen die aan de orde kwamen in het debat van Radio Schouwen-Duiveland en Wereldre gio gingen over recreatie en toeris me. In die discussie kon de Jachtha ven van de Toekomst niet ontbre ken. Zeker niet na de inleiding van voorzitter Ed Troost van de Recron, waarin hij aangaf dat er overcapaci teit is in de recreatiesector. Daar van bleken de lijsttrekkers ook doordrongen. Voor GroenLinks een argument om tegen de jachthaven van de toekomst te zijn. De WD en LSD zijn voor, maar dan wel in combinatie met herstructurering. Dat de SGP zondagsrust hoog in het vaandel heeft, is bekend, maar Florus van der Paauw gaf er gistera vond een opvallende wending aan, door de zondagsrust een 'stukje toe ristisch product' te noemen. „Wij hebben heel veel mooie kerken op Schouwen-Duiveland", zei Van der Paauw. De opzet van het debat was geva rieerd. Met korte vraaggesprekjes met telkens drie lijsttrekkers. Het was jammer dat de meeste partijen zich beperkten tot vrij oppervlakki ge statements. Tot een inhoudelij ke discussie kwam het nauwelijks, en daar zou de kiezer wel wat meer aan hebb'en gehad. Er volgens nog vier debatten. Op 18 februari, 4 maart en 11 maart debat ten van Radio Schouwen-Duive land en Wereldregio. Op 25 februa ri het verkiezingsdebat van de PZC in café De biet in Zierikzee. Geniet van een heerlijk combo menu. Ben jij een echte kluiver en houd je wel van spareribs, dat zitje bij Happy Dayz helemaal goed. Daarnaast kun je ook nog genieten van heerlijke wings, een steak of saté.... Mmmm... klinkt dat niet lekker? Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.nl fè ©sweetdealzeelan f facebook.com/sweetdeal.zeeland App Store WOENSDAG 5 FEBRUARI 2014 OOSTERLAND BRUINISSE TERNEUZEN MIDDELHARNIS BURGH-HAAMSTEDE OUD-VOSSEMEER door Joeri Wisse YERSEKE - De overname van het fietsveer tussen Yerseke en Goris- hoek door Erica en Hans Voort- huyzen is een opsteker voor het fietstoerisme op Zuid-Beveland en Tholen. Afgelopen seizoen maak ten 3325 mensen gebruik van de veerdienst. Wout van den Berg (WD) en Gerwi Temmink (GroenLinks) in gesprek met Aad van den Wouden, foto Dirk-Jan Gjeltema Verkrijgbaar in de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51