Verliefd op de buiten PAGINA 2 en 3 PAGINA 4 EN 5 If&T; UT s v 4 V f 2w Aan de rand van het gehuchtje Abbekinderen wonen Jan Willem en Arianne de Voogt met hun kinderen. Hoewel Kloetinge de for mele woonplaats van de inwoners is, is het gehuchtje onderdeel van de gemeente Kapelle. Al vier generaties lang woont de fami lie van Arianne op de boerderij. e boerderij in Abbekinde ren werd steeds doorgege ven in de familie van Arian ne de Voogt, steeds van vrouw op vrouw. Was het een bewuste keuze om hier te komen wonen? „Deze boerderij was eeuwen in handen van een adellijke familie, mijn familie pachtte het. Toen mijn ouders op vrij jonge leeftijd overleden, was het huis in handen van een 93-jarige jonkvrouw. Het contact met de familie is altijd erg hecht geweest. Toen ik jong was, kwam de pachteres hier nog vaak logeren in het weekend en haar grootste wens was dan ook dat ik met mijn gezin hier zou komen wonen. Wij zagen het niet zitten om ons hele leven te pach ten en daarnaast zag ik vooral al het werk op de boerderij. Mijn man zag de schoon heid. Toen hebben we voorgesteld om het te kopen. De familie had nog niet stilge staan bij deze optie, maar was direct en thousiast. We hebben de boerderij gekocht en de grond nog een periode gepacht. In middels is ook de 45 hectare landbouw grond van ons. We gebruiken de grond voor landbouw, dus ik ben ook nog boerin geworden. Iets wat ik nooit had verwacht. Het huis blijft altijd een beetje verbonden aan de familie, ook al is het nu van ons. Het contact is nog steeds goed." Jullie zijn ook nog eigenaar van een autobe drijf. Is het niet ontzettend druk7 „Het werk op het land besteden we groten deels uit, maar het is inderdaad best druk. Het huis en de grote tuin kosten gewoon heel veel tijd. Bovendien verhuren we het oude bakhuisje als B&B. Het bakhuisje is niet van ons, maar van een stich ting waar de familie ook in zit. Ook zijn we nu de oude wagenschuur aan het herbouwen. Hier ko men vijf kamers en een vergaderruimte/ eetruim- te. Deze gaan we ook ver huren. Ik ga nu voorna melijk thuiswerken voor ons bedrijf, zodat ik meer toe kom aan de dingen die thuis moe ten gebeuren.'s Avonds kook ik vaak voor de gasten en we organiseren regelmatig evenementen zoals een stampotparty, boe rengolf, bruiloften of kinderfeestjes. Ook geven we workshops of bijvoorbeeld een high tea. Het is leuk om te zien dat men sen hier zo genieten van het samen zijn. Zelf genieten we hier ook." Veel mensen verhuizen naar de buiten vanwe ge de rust. Dat is bij jullie niet het geval. „Nee, maar wij hebben het ontzettend naar ons zin en ik vind het fijn dat op deze manier meer mensen er van kunnen genie ten. Mensen uit de stad hebben bij ons alle ruimte en zien eens een vogel vliegen of een kip op het gras. Dat is gewoon heel leuk. Ik doe mijn best om ieder een blij te maken. We hebben wel altijd ge zegd dat als het moge lijk was, dat we dan graag buiten zouden wonen vanwege de rust en de ruimte. Ik ben hier opgegroeid dus ik was heel erg gewend aan de vrijheid. We hebben de gastenverblijven ook bewust een eigen tuin gegeven zodat we niet bij el kaar naar binnen kijken. Bovendien zitten we niet echt achteraf. We zitten vrij, maar wel heel bereikbaar." woensdag 5 februari 2014 Buiten In de serie 'Het gehucht': Stoppeldijkveer Groede wil meer dan een rondje om de kerk iji'üi ,AA,v.vt .«.I-u, iv' Arianne de Voogt bij haar boerderij in Abbekinderen. foto Lex de Meester Op oude adellijke grond door Matthanja Schipper Een serie verhalen met mensen die met hart en ziel in het buitengebied van Zeeland wonen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41