Fietsvakanties Avondspits wordt korter en drukker Help een neushoorn in Afrika, koop een lot 100% vertrekgarantie Nu met vroegboekkorting! Beieren Tirol Dat blijkt uit de Publieksrappor- tage Rijkswegennet die minister Melanie Schultz van Haegen van Infrastructuur gisteren naar de Tweede Kamer stuurde. Volgens een woordvoerster van Rijkswa terstaat is de verschuiving het ge volg van de vele wegverbredingen en de aanleg van nieuwe spitsstro- ken in voorbije jaren. De snelwe gen kunnen daardoor meer ver keer afhandelen, waardoor het la ter druk wordt op de weg. De spits is wel, net als in voorgaande jaren, rond zeven uur voorbij. Dat lijkt het gevolg van het feit dat er juist tijdens de spits steeds meer auto's de weg opgaan. Ondanks de crisis reden Neder landse automobilisten in 2013 we derom meer kilometers dan in de voorgaande jaren. In totaal gaat het om 65 miljard kilometer, bijna 1 procent meer dan in 2012. Die extra kilometers worden voor al tijdens de spits gereden. Op an dere tijdstippen is het volgens Rijkswaterstaat juist iets rustiger geworden op de weg. Vooral dankzij het extra asfalt heeft de groei van het aantal spits- kilometers niet geleid tot extra fi les. Het aantal files neemt al jaren af. De files die er staan, zijn vaker het gevolg van ongelukken. De da lende trend in de filecijfers lijkt echter ten einde te komen, blijkt uit de tellingen over de laatste vier maanden. Deskundigen en file-informatiediensten waar schuwden eind vorig jaar al dat het aantal files zal groeien als de economie verder aantrekt. Nederlandse automobilisten reden 65 miljard kilometer in 2013. Dat is 0,9 procent meer dan in 2012 AMSTERDAM - Met het geld dat u maandelijks overmaakt naar de Nationale Postcode Loterij in de hoop dat Gaston straks aan de deur staat, wordt in Afrika de neushoorn gered. En, en passant, de internationale misdaad bestre den. Het Wereld Natuur Fonds en de Peace Parks Foundation kregen gisteravond 14,4 miljoen euro voor hun project om stropers aan te pakken. Met het geld kunnen de hoorns van bijna alle levende neushoorns in negen landen wor den behandeld met verf en (on schadelijke) chemicaliën. Dat maakt ze waardeloos voor stro pers. In Den Haag wordt met het geld een organisatie opgericht die internationale criminele organisa ties gaat oprollen die zich bezig houden met stroperij en illegale handel: de Wildlife Justice Com mission. En in Vietnam start WNF een voorlichtingscampagne om de vraag naar neushoornpoe der (dat volgens bijgeloof genees krachtig werkt) te stoppen. Op het Goed Geld Gala in Amster dam kregen gisteren 101 natuur-, milieu- en ontwikkelingsorganisa ties een cheque van de Postcode Loterij. Van de Vogelbescherming en Humanitas tot de Schone Kle ren Campagne. Op vergelijkbare feestjes spelen volgende week de BankGiro Loterij en de Vrienden- Loterij voor Sinterklaas bij respec tievelijk culturele organisaties en goede doelen op het gebied van gezondheid, welzijn en sport. De drie goede doelen-loterijen moeten de helft van hun opbreng sten afstaan. Samen met de schen king van de Lotto kwam er vorig jaar 750 miljoen euro bij goede doelen terecht. Veel van die doelen worden al ja ren gespekt uit een loterijkas en zijn dus sterk afhankelijk van de kansspelenmarkt. „Om te voorko men dat goede doelen failliet gaan als die steun wegvalt, is on ze richtlijn dat we maximaal een derde van het budget van een or ganisatie steunen", zegt directeur Marieke van Schailc van de Postcp- de Loterij. „Maar voor een natuur project als de Markerwadden, waaraan we tientallen miljoenen hebben bijgedragen, zou het weg vallen van onze steun natuurlijk een enorme aderlating zijn." Sportief eropuit.met Kras natuurlijk! Inclusief Comfort Class busreis, ontbijt, diner en meefietsende Nederlandse reisleiding. Neem gratis uw eigen fiets mee of huur voordelig een Gazelle toerfiets of E-Bike! Zwarte Woud Rijndal Beleef Duitsland én Frankrijk; bossen, wijn, tra dities en kle.urrijke vakwerkdorpen. Met nieuwe routes naar o.a. Colmar en Straatsburg. Gezellig familiehotel*** met zwembad Zie: Kras.nl/46029 De Beierse Allgau Voor de sportieve fietser! Fiets tussen bergen en meren naar sprookjesachtige kastelen. In Beieren proeft u de 'Gemütlichkeit'! Geliefd hotel*** met uitstekende keuken Zie: Kras.nl/46172 Het mooiste van 2 streken! Geniet in Duitsland en Oostenrijk van groene dalen, talloze meren, Tiroler dorpen en Schloss Neuschwanstein. Hotel*** bekend om haar goede keuken Zie: Kras.nt/46013 7 dagen v.a. 8 dagen v.a. 8 dagen Ep WOENSDAG 5 FEBRUARI 2014 IN HET NIEUWS 3 door Paul Bots DEN HAAG - De avondspits in Neder land begint steeds later. Momen teel begint het pas rond vier uur 's middags druk te worden op de weg. In 2012 was dat nog een kwar tier eerder en in 2010 begon de drukte al rond drie uur 's middags. m Vertegenwoordigers van goede doelen kregen gisteren een cheque van de Postcodeloterij op het Goed Geld Gala in Amsterdam, foto Roy Beusker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3