Wawrinka meldt zich af voor toernooi Rotterdam QQp PZC SOCHI 2014 Haal het maximale uit uw abonnement! 32 SPORT Oproep: gaan er Zeeuwen naar de Winterspelen van Sotsji? DZK zwemt belegen record uit boeken Met éen compliment van Tom Boonen op zak moest Tsjech gisteren weer gewoon aan de bak. Wawrinka gold met de Argentijn Juan Martin del Potro als belang rijkste publiekstrekker. „Het is jammer voor ons en de fans dat Stan het advies heeft ge kregen om tijdens ons toernooi rust te nemen. Met zes spelers uit de top twaalf verwacht ik nog steeds een spannende week top- tennis", aldus toernooidirecteur Krajicek. Ook Wawrinka betreurt zijn af melding. „Jammer genoeg ben ik niet in staat te spelen in Montpel- lier en Rotterdam. Ik hoop snel te rug te zijn. Ik keek er naar uit om in Rotterdam te spelen, maar ik ben niet fit genoeg om een goed resultaat te kunnen halen." Wawrinka won in Australië zijn eerste grandslamtitel in zijn loop baan door in de finale de Span- De sportredactie van deze krant is op zoek naar Zeeuwen die naar de Olympische Winterspelen van Sotsji gaan. Zijn er schaatsfans die Sven Kramer of Ireen Wüst naar goud willen schreeuwen? Is er iemand die daar werkt in het Holland Heineken House? Of reizen er mensen uit onze provincie om een andere reden af naar Zuid-Rusland? Laat het weten! Reageren kan per mail (sport@pzc.nl) of telefo nisch (0118-434041). jaard Rafael Nadal te verslaan en steeg naar de derde plek van de wereldranglijst. Na die triomf liet Krajicek nog we ten dat hij er vertrouwen in had dat Warwinka in Rotterdam van de partij zou zijn. Al hield hij wel al een slag om de arm omdat Wa wrinka Daviscup verplichtingen had. Vrijdag won hij zijn enkelpartij in de ontmoeting met Servië van Dusan Lajovic. De Zwitser wordt in Rotterdam vervangen door de Oezbeek De- nis Istomin, de huidige nummer 43 van de wereld. VLISSINGEN - De zwemmers van De Zeeuwse Kust (DZK) hebben het Zeeuws record op de 5x50 me ter vrije slag verbeterd. Tijdens in vitatiewedstrijden in Vlissingen zwom de Vlissingse equipe met Jonathan Davidse, Jasper Rouwen- dal, Philip van Moll, Steven Uijl en Tom van Eisen naar een tijd van 2.02,01. Dat was 4,29 seconde sneller dan de toptijd op de korte baan van 1985. Toen bracht de ploeg van het Middelburgse Luc- tor et Emergo, met Rob Geervliet, Leon Verhage, Patrick Braam, Ru- di Goudswaard en Rutger Huij- gens 2.06,3 op de klokken. OUDENAARDE - Met een brede grijns op z'n gezicht werd Zdenek Stybar gistermorgen in Oudenaar de begroet door ploeggenoot Tom Boonen. „Ik heb met grote ogen het WK gevolgd", liet de scherp ogende Belg de nieuwbakken zijn Tsjechische wereldkampioen veldrijden weten. „Dit was de mooiste cross van afgelopen win ter. Hij was spannend tot de laat ste meters." ZdenekStybar genoot ook giste renmorgen met volle teugen van alle complimenten die hem wer den toegeworpen na het behalen van zijn wereldtitel. Daarna moest hij toch echt weer aan de bak. Samen met Tom Boonen en diens landgenoot Iljo Keisse werd een vier uur lange, loodzware ver kenning van de Ronde van Vlaan deren afgewerkt. Met vader en moeder Stybar in een van de volgauto's gaven de renners regelmatig gaf op een van de vele hellingen in het parkoers. Ze werden stuk voor stuk stevig onder handen genomen. Daarna liep het allemaal weer wat soupe- ler bij de Tsjech. De eerste uren door het Vlaamse land had Stybi het nog even las tig. „Ik was nog vermoeid van het WK en alles wat er daarna kwam." Tom Boonen was na afloop echter duidelijk: met deze Stybar aan zijn zijde, voelt de kopman van Omega Pharma Quick Step zich straks een stuk prettiger in Vlaan- derens Mooiste en Parijs-Rou- baix. „Zdenek was vorig jaar al top in die periode. In de aanloop naar dit jaar heeft hij er daarbovenop een pakske ervaring bijgekregen. Hij zal zeker gaan meespelen in de klassiekers." De Belg weet welke koers hem let terlijk het meest op het lijf ge schreven is. „De Ronde van Vlaan deren leunt gezien zijn lichaams bouw en het type renner dat hij is het dichtst aan bij zijn mogelijk heden." Voor Parijs-Roubaix is hij inmiddels mogelijk iets te fragiel geworden. Ploegleider Wilfried Peeters weet één ding zeker: „Zo'n wereldtitel is altijd goed voor je zelfvertrouwen zo vlak voor het klassieker-seizoen." Stybar zelf houdt het liefst nog even een slag om de arm. „Het is moeilijk te zeggen wat ik straks waard ben in de klassiekers. Het seizoen moet nog beginnen." Het WK was een goede graadme ter midden in zijn voorbereiding op het wegseizoen. „Ik heb puur getraind voor de weg. Pas op het laatste ben ik ook nog even het veld ingegaan." Boonen roemt de manier waarop Stybar op het WK in Hoogerhei- de topfavoriet Sven Nys kapot reed. „Vooral met die blitzstart maakte hij het Sven zo lastig dat die in de laatste ronde zijn ding niet meer kon doen." De finale van de Ronde van Vlaan deren wordt volgens Boonen al even lastig. „De vernieuwde fina le heeft de koers zwaarder ge maakt. En dus kan het twee kan ten uit: of er wordt nog langer ge wacht of het leent zich voor het rijden van een langere finale. Ik persoonlijk denk het laatste. Ik houd er wel van om al vroeg voor de finish te gaan koersen." door Cilya van der Kooy ROTTERDAM - Stanislas Wawrinka heeft zich afgemeld voor het ABN Amro World Tennis Tournament. De Zwitserse winnaar van de Au stralian Open heeft rust opgelegd gekregen door zijn arts vanwege een blessure aan zijn been. Het toernooi wordt van 10 tot en met 16 februari gehouden. Exclusief voor abonnees Als abonnee profiteert u van onbeperkte toegang tot de E-paper (digitale krant), iPad nieuws app en smartphone nieuws app. U hoeft zich slechts eenmalig aan te melden via www.pzc.nl/abonnee. Maak een account aan en krijg gratis toegang tot al het digitale nieuws. Alleen van toepassing voor abonnees die de krant 6 dagen per week thuis ontvangen. Stybar kijkt vooruit naar klassiekers door Ad Pertijs UITSLAGEN p BILJARTEN Teamcompetitie Kanaalzone Ronde 22: 't Heike-Het Dorpshuis 213 tegen 267 carambo les (111 tegen 116 procent), De Vla- schaard-Bachten Dieke 284-243 (110-96), De Warande-Malpertuus 314-252 (104-90), De Lieve-'t Meulengat 237-226 (101-105), De Veste-Gregorius 264-280 (101-94), 't Tref punt-Koewacht 247-288 (100-98), De Loven- hoek-'t Steen 235-286 (91-98), Sint-AI- bert-BC De Hoeve 185-251 (88-82). Stand aan kop: I.Gregorius 105,97 procent, 2. Koe wacht 105,35, 3. De Warande 104,21, 4. 't Trefpunt 103,96. 5. De Veste 103,96 procent. Kampioenschap bandstoten voor Teams van Groot Sas van Gent. Stand: Didier de Smet/Hans van Oosten 8-16, Marcel Schelfaut/Hugo Chalmet 7-13, Jeroen Pijcke/Robin Claerhoudt 8-13, Adrie van der Hooft/Francois Everaert 8-12, Jos Neve/Jurgen Stracke 8-12, Josje en Jos Pas 8-7, Yvonne en Eric de Winne 8-6, Wies Rademakers/Tonnie van Bambost 9-6. p BOWLEN Nieuwegein. NK. Jongens. Pupillen. 4. Brent de Ruiter (BV Middelburg), 13. Rovano van den Boogaard (BV Goes). Junioren: 11. Jelle Groen (BV Goes). Meisjes. Junior: 4. Elvira de Weerdt (BV Goes), 8. Lindsey Paling (BV Middelburg). p KARTEN Middelburg. Zeeuws kampioenschap indoor. Achtste race: 1. de Baar en Leendertse 159 ronden. 2. 't Begin Domburg 159 ronden. 3. Verbrugge Terminals 159 ronden. 4. Mcomm Racing 159 ronden. 5. DKC 159 ronden. 6. De Krijger/R.M. Autoverkoop 158 ronden. 7. CTV Zeeland 156 ronden 8. EPZ. Team 156 ronden 9. Cegelec 152 ronden. Stand na race 8: 1. 't Begin Domburg 148 punten 2. De Baar en Leendertse 130 punten 3. De Krijger/R.M. Autoverkoop 128 punten 4. Verbrugge Terminals 127 punten 5. DKC. 119 punten 6. Mcomm Racing 96 punten 7. CTV Zeeland 75 punten 8. EPZ 63 punten 9. Cege- leg Racing 56 punten p TENNIS Montpellier. Mannen. Eerste ronde: Gicquel (Fra) - Llodra (Fra/4) 6-4 7-6 (4), Mannarino (Fra) - Millot (Fra) 6-4 6-4, Istomin (Oez) - II- han (Tur) 6-4 7-5. Vina del Mar (Chl). Mannen. Eerste ronde: Garcia-Lopez (Spa/7) - Reister (Dui) 3-6 6-4 6-4, Delbonis (Arg/8) - Cuevas (Uruj 6-3 6-4, Lorenzi (Ita) - Gonzalez (Col) 6-2 6-1, Mayer (Arg) - Haider-Maurer (Oos) 7-5 7-5, Bedene (Slv) - Robert (Fra) 2-6 6-3 6-3, Bedene (Slv) - Robert (Fra) 2-6 6-3 6-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32