Vitesse doet na nederlaag flinke stap terug f w ir -V SPOR1 29 Ondanks de topklassering en on danks de indrukwekkende serie in de eredivisie kwam de uitglij der in GelreDome niet eens zo on verwacht. Vitesse had vijfjaar ge leden voor de laatste keer thuis ge wonnen van AZ en in de voorbije partijen was al gebleken dat Vites se niet in zijn sterkste fase van het seizoen verkeert. Van de laatste vijf competitiewed strijden won Vitesse er slechts één, in Zwolle tegen PEC (1-2). Re mises tegen Heracles, NEC en Feyenoord hielden de reeks van ongeslagen competitieduels welis waar in stand, ze zorgden bovenal voor veel puntenverlies in de jacht op de eerste landstitel in de clubhistorie. Vier dagen na de 1-1 in De Kuip werd Vitesse verrast door AZ, dat een andere strijdwijze hanteerde dan Feyenoord. Waar Vitesse in Rotterdam alle tijd en ruimte kreeg voor de opbouw, daar bluf te AZ het team van trainer Peter Bosz vanaf het begin af met een gewaagde speelwijze. Er zijn niet veel ploegen die Vites se in eigen huis opjagen en probe ren vast te zetten. AZ deed dat wel en zo waren de rollen eens omgekeerd. Daarbij werd ook duidelijk dat Vitesse momenteel de vorm mist om onder die druk uit te spelen. Daar kwam gisteren nog eens bij dat de thuisploeg vroeg in de wed strijd op onforuinlijke wijze op achterstand kwam. Aron Johannsson brak door aan de linkerkant en Patrick van Aan holt kreeg de voorzet vlak voor de doellijn op zijn standbeen (0-1). Een eigen doelpunt waar de links back weinig aan kon doen, zo zal ook de in GelreDome aanwezige bondscoach Louis van Gaal heb ben geconstateerd. In de jacht op herstel toonde Vit esse vooral de bekende kwetsbaar heden. Renato Ibarra is geen afma ker en miste vrij voor het doel, Mi ke Havenaar speelde opnieuw dra matisch in het centrum van de aanval en de derde aanvaller, club topscorer Lucas Piazon, is hope loos uit vorm. Voeg daarbij dat de offensieve middenvelders Davy Pröpper en Christian Atsu zwakker speelden dan in De Kuip en het is ver klaard dat Vitesse al gauw een kansloze partij speelde. AZ kwam nog voor rust op 0-2, toen Johannsson profiteerde van een kolderieke botsing tussen de centrumverdedigers Guram Kas- hia en Jan-Arie van der Heijden. Bosz wisselde halverwege offen sief, maar de winteraanwinsten Zakaria Labyad en Bertrand Trao re toonden te weinig rust bij goe de schietgelegenheden. Zo ging Vitesse voor het eerst sinds 6 oktober vorig jaar (1-2 thuis tegen Feyenoord) onderuit in de eredivisie. Het was boven dien het eerste competitieduel van dit seizoen waarin de Gelder se equipe niet tot scoren kwam. ADO Den Haag staat vast op de laatste plaats van de eredivisie. De club van trainer Maurice Steijn leed gisteren op eigen veld een ge voelige nederlaag tegen Heracles Almelo. De formatie van trainer Jan de Jonge won met 3-0 en zette zo een belangrijke stap richting de middenmoot. Halverwege was het al 2-0 voor de Almeloërs, door doelpunten van Bryan Linssen en Mark Uth. Kort na de hervatting zorgde Uth met zijn tweede treffer voor de be slissing. Tennissters starten met zege in Fed Cup Nederland heeft de eerste wedstrijd in groep 1 van de Europees/Afrikaanse zone van de Fed Cup gewonnen. Tegen Kroatië werd het 3-0. Richel Hogenkamp versloeg Petra Martic met 4-6 7-5 7-5. Daarna won Richel Hogen kamp van Petra Martic en het dubbel Bertens/Krajicek pakte ook de zege. Lesley Kerkhove uit Zierikzee, die ook tot de selectie van bondscoach Paul Haarhuis behoort, bleef op de bank. Kromowidjojo tegen mannen Ranomi Kromowidjojo zal het op 15 februari bij de Chal lenger in Drachten op de 100 meter vrije slag opne men tegen de mannen. „Ra nomi wil graag een volgen de stap zetten en dat zijn de tijden die de mannen bij de ze wedstrijd zwemmen", lichtte haar coach Christaan Sloof gisteren toe. „Als ze op de 100 vrij bij de vrouwen zwemt, ligt ze in haar eentje te racen." Van der Meet uitgeschakeld Tennisster Angelique van der Meet is in de eerste ron de van het ITF-toernooi van Grenoble uitgeschakeld. De uit 's-Heer Abtskerke af komstige Van der Meetdie zich via de kwalificaties voor het hoofdtoernooi ge plaatst had, verloor van de Franqaise Pauline Parment- ier met 6-4 6-1. Parmentier staat 213e op de wereldrang lijst, Van der Meet is 332e. In het toernooi is 25.000 dol lar prijzengeld te verdienen. Kirsten Wild wint eerste rit in Qatar Kirsten Wild heeft de eerste etappe van de Ronde van Qa tar op haar naam gebracht. De Nederlandse wielrenster won na een rit over 97 kilo meter in Mesaieed de sprint van een kopgroep van zo'n twintig rensters. Wild bleef de Amerikaanse Shelley Olds en de Australische Chloe Hosking voor. Wild bezorgde haar ploeg Giant-Shimano de eerste ze ge van het seizoen. Laudrup weg bij Swansea City Swansea City heeft gisteren tot ieders verrassing af scheid genomen van Mi chael Laudrup. De Deense manager won vorig jaar met de club uit Wales de League Cup. Dit seizoen gaat het sportief echter minder voor spoedig. De club staat welis waar op de twaalfde plaats in de Premier League, maar Swansea heeft slechts twee punten meer dan de ploe gen in de degradatiezone. r,™ WOENSDAG 5 FEBRUARI 2014 ■Feyenoorder Graziano Pelle heeft Kees Luijckx (rechts) op het verkeerde been gezet en schiet op het doel van Roda JC. foto Jeroen Putmans/VI Images door Gerard Borgman ARNHEM - Vitesse doet een flinke stap terug in de dans om het lands kampioenschap. Na twaalf competi tiewedstrijden zonder nederlaag ging de Arnhemse ploeg gistera vond op eigen veld onderuit tegen angstgegner AZ: 0-2. BOEDAPEST EINDHOVEN GRENOBLE MESAIEED SWANSEA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29