Gevallen motorcrosser Joeri van Liere heeft gevoel nog niet terug Theo Janssen opnieuw geopereerd aan knie Belgen oefenen drie keer f 28 EREDIVISIE ERE Rotterdammers verzuimen duel met Roda IC voor rust al te beslissen en halen het eindsignaal met een krappe zege: 1-2. Van Liere ligt nog in het zieken huis van Antwerpen, waar hij twee keer geopereerd is. Hij kan inmiddels op eigen kracht uit bed komen en verplaatst zich in een rolstoel. Het is de bedoeling dat Van Liere op korte termijn naar een revalidatiecentrum in Hoens- broek verhuist, om daar aan zijn herstel te werken. De motorcrosser kiest voor de in stelling in Limburg omdat daar goede resultaten bij het herstel van dergelijke blessures worden geboekt. „Er valt nog niet te zeggen of de verlamming blijvend is", vertelde zijn broer Twam van Liere giste ren. „Het ziet er niet al te best uit, het is een nare breuk. De gevol gen kunnen blijvend zijn, maar daar valt pas over drie maanden echt iets van te zeggen, als alle ze nuwen in zijn rug tot rust geko men zijn. „Joeri heeft zijn situatie geaccep teerd en wil hard terugvechten. Hij blijft hopen dat het weer goed komt", aldus Twan van Liere. De gereconstrueerde kruisband is volledig intact, meldt Vitesse op de website. "De 32-jarige Janssen scheurde zijn kruisband vorig jaar oktober af. Bij de revalidatie na de ze operatie raakte hij vorige week op de training opnieuw gebles seerd. Hij heeft de revalidatie gis teren alweer hervat. Hij beraadt zich de komende maanden over zijn toekomst. Janssen komt dit seizoen niet meer in actie. Hij hoopte nog dit seizoen zijn ren tree te maken. De Rode Duivels spelen drie oe feninterlands, tegen Luxemburg (26 mei), Zweden (1 juni) en Tune sië (7 juni). De Belgische voetbal lers beleggen twee keer een trai ningskamp in eigen land en gaan ook een week naar de Zweedse hoofdstad Stockholm. KERKRADE - Iedere Feyenoorder koesterde gisteravond in Kerk- rade de drie punten (1-2). Tegelij kertijd was er het besef dat het verval niet voor de eerste keer dit seizoen veel en veel te groot was geweest. De Rotterdammers wa ren tegen Roda JC een half uur oppermachtig, maar verzuimden het klassenverschil om te zetten in een ruime voorsprong. Om ver volgens zelf in de tweede helft weer om problemen te vragen. „We vervielen in oude fouten", zei Ronald Koeman. De trainer had het spel van zijn ploeg in de eerste dertig minuten als 'indrukwekkend' ervaren. Feyenoord speelde frivool, maak te gebruik van de ruimte en de spelers vonden elkaar opvallend makkelijk. Het kreeg daarbij overi gens ook alle medewerking van de spartelende Limburgers. Het tegen degradatie vechtende Roda JC liet zich op alle fronten aftroe ven en maakte een hulpeloze in druk. Maar zoals wel meer tegen standers van Feyenoord, werd ook de ploeg van Jon Dahl Tomas- son in leven gehouden. Guus Hupperts, de enige speler van Ro da JC die zich echt onderscheid de, was vlak voor rust een paar keer dreigend en pompte weer wat hoop in de Roda-harten. Ter wijl het toen al 0-4 had moeten staan. Ook in Kerkrade kwam één van Feyenoords zwaktes aan de opper vlakte: een gebrek aan effectivi teit. Zakelijk een wedstrijd in een vroegtijdig stadium al doodma ken, dat zit nog niet in de koffer met instrumenten. Het beste voorbeeld daarvan gaf de ploeg eerder dit seizoen in Deventer, waar het gezien het grote aantal kansen bij rust al zeker had moe ten zijn van de zege. Feyenoord hield Go Ahead Eagles destijds echter in leven en moest genoe gen nemen met een punt (2-2). Het was één van de vele misstap pen van de ploeg van Koeman, die al meerdere keren heeft aange geven dat Feyenoord veel te af hankelijk is van Graziano Pellè. De trainer zag hoe in Kerkrade ook andere spelers voor rust weer eens scoorden. Maar dat het 'slechts' 0-2 stond was het resul taat van die bekende kwaal. Lex Immers opende na dertien minu ten de score, Samuel Armenteros maakte op slag van rust de twee de. In de tussenliggende 32 minu ten kreeg Feyenoord liefst acht goede kansen om de score uit te VOORONDERZOEK NAAR MARTINS INOI breiden. De beste was voor Jean-Paul Boëtius, die na een heerlijke steekbal van Tonny Vil- hena alleen op Filip Kurto af mocht. De Poolse doelman trapte in de schijnbeweging, de korte hoek lag open maar Boëtius schoof de bal toch nog naast. Na rust was van het goede spel niets meer over. Feyenoord ope reerde stroperig en kwam ineens overal een stap te laat. „Dat heeft met tactische discipline te ma ken", vond Koeman. „Je moet blij ven doen waar je goed in bent. Als jij je taak niet meer uitvoert, breng je jezelf in problemen." Feyenoord werd ineens terugge drongen en nadat Stefan de Vrij zich makkelijk had laten passeren veroorzaakte Lex Immers een strafschop. De middenvelder had voor zijn overtreding op Arnaud Sutchuin Djoum rood kunnen krijgen, maar kwam weg met geel. Anouar Kali benutte de penalty, maar daarna bleek dat Roda JC de kwaliteit en slimheid miste om er nog een serieus slot- offensief uit te gooien. Tot opluchting van Koeman, die blij was met de overwinning maar opnieuw te zien kreeg dat het huidige Feyenoord nog een lange weg te gaan heeft. "TT door Koen de Vries KAPELLE - In de gezondheidstoe stand van motorcrosser Joeri van Liere is nog weinig veranderd. De 27-jarige motorcrosser uit 's Gra venpolder kwam vrijdag 24 januari ten val tijdens een tijdtraining voor de Supercross van Goes en brak daarbij enkele ruggenwervels. Hij is nog steeds verlamd vanaf zijn bo venlichaam. door Cilya van der Kooij ARNHEM - Voetballer Theo Janssen heeft opnieuw een operatie aan de knie ondergaan. Orthopedisch chi rurg Hans Frejiach heeft bij de in greep een stukje van de buitenme niscus in zijn rechterknie wegge knipt. BRUSSEL - Bondscoach Wilmots heeft het oefenprogramma van Bel gië voor het WK voetbal rond. Feyenoord vraagt om problemen door Barry van der Hooft De aanklager betaald voetbal is een vooronderzoek gestart naar een actie van Bruno Martins Indi in de wedstrijd vrijdag van Feye noord tegen Vitesse. Het duel ein digde in een 1-1-gelijkspel. De verdediger van de Rotterdam se club ging tijdens het duel op het bovenlichaam van Vitesse-spe- ler Renato Ibarra staan. De aanklager onderzoekt of bij dit incident opzet in het spel was. De aanklager vraagt Feyenoord en Martins Indi om een verklaring. Zij hebben tot vanochtend 11.00 uur de tijd om te reageren. De aanklager zal daarna beslissen of hij Martins Indi een schikkings voorstel doet of dat hij de zaak se poneert. Vitesse-AZ 0-2 (0-2). 20. Van Aanholt 0-1 (e.d.), 42. Jóhannsson 0-2. Scheids rechter: Wiedemeijer. Gele kaart: Leer dam (Vitesse), Elm, Gudmundsson (AZ). Aantal toeschouwers: 18.000. ADO Den Haag-Herades Almelo 0-3 (0-2). 2. B. Linssen 0-1, 34. Uth 0-2, 57. Uth 0-3. Scheidsrechter: Higler. Gele kaart: Alberg (ADO Den Haag). Aantal toeschouwers: 10.343. Roda JC - Feyenoord 1-2 (0-2). 13. Im mers 0-1, 45. Armenteros 0-2, 77. Kali 1-2 (strafschop). Scheidsrechter: Makke- lie. Gele kaart: Kali, Hupperts (Roda JC), Immers (Feyenoord). Aantal toeschou wers: 13.793. Stand: Ajax Vitesse FC Twente Feyenoord sc Heerenveen AZ PSV FC Groningen PEC Zwolle Heracles Almelo NAC Breda 21 13 22 12 20 11 22 12 21 9 22 10 21 8 20 21 22 21 44 42 40 40 33 33 8 29 6 28 7 28 4 10 28 4 10 25 FC Utrecht Go Ahead Eagles RKC Waalwijk SC Cambuur Roda JC NEC ADO Den Haag 21 21 21 21 22 21 22 4 10 25 29- 41 6 9 24 30- 45 7 9 22 29- 37 4 11 22 22- 30 7 10 22 35- 48 8 9 20 34- 52 2 14 20 25- 51 44- 18 46- 29 47- 20 46- 31 48- 37 36- 34 36- 28 37- 35 31 - 28 32- 37 32- 38 Programma. Woensdag, 18.45 uur: SC Cambuur-PSV. 19.45 uur: Go Ahead Eagles-RKC Waal wijk, NEC-NAC Breda. 20.45 uur sc Hee- renveen-FC Twente. Donderdag, 18.45 uur: FC Utrecht-PEC Zwolle. 20.45 uur: Ajax-FC Groningen. Vrijdag, 20.00 uur: Vitesse-ADO Den Haag. Zaterdag, 18.45 uur: PSV-FC Twente. 19.45 uur: NAC Breda-Roda JC, Go Ahead Eagles-AZ. 20.45 uur: Feye- noord-NEC. Zondag, 12.30 uur: Heracles Almelo-SC Cambuur. 14.30 uur: PEC Zwolle-Ajax, RKC Waalwijk-FC Utrecht. 16.30 uur: FC Groningen-sc Heerenveen. ■Steven Berghuis, Nemanja Gudelj en Aron Johannsson (van links naar rechts) vieren het openingsdoelpunt van AZ tegen Vitesse. Patrick van Aanholt schoot de bal in eigen doel. foto Maurice van Steen/VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 28