4 'Twijfelen is toch iets beter dan zeker weten' ides Gevallen betonblokken beschadigen auto's 66 Een mooi beroep: ik perforeer gedetineerden en hang ze daarna op in alfabet WALCHEREN 23 Arduin start met proef in smederij Meliskerke Reünie havo en vwoCSW Van de Perre O Kans op bruin water op Walcheren Met die woorden gaf dichteres Es ter Naomi Perquin gistermiddag tijdens een drukbezochte literaire bijeenkomst van de Vrouwen van Schouwen in De Schutse in Burgh-Haamstede een inkijkje in hoe zij zich laat inspireren voor haar gedichten. Perquin, opge groeid in Zierikzee, heeft inmid dels drie poëziebundels op haar naam staan: Servetten halfstok, Na mens de ander en Celinspecties. Voor de laatstgenoemde ontving zij vo rig jaar de VSB Poëzieprijs. De jonge dichteres ontpopte zich gistermiddag ook als een vaardig performer, die aan de hand van haar poëzie een met humor gelar deerd beeld schetste van haar le ven en haar manier van schrijven. „In mijn eerste bundel is veel te rug te vinden van Zeeland. Ik denk ook dat het landschap waar in je opgroeit veel invloed heeft op hoe je je voelt <en hoe je schrijft. In een restaurant ga ik bij voorbeeld altijd aan de zijkant zit ten, omdat ik het overzicht en de weidsheid wil." Terugkijkend om schrijft Perquin Servetten Halfstok zelf als een 'verlegen debuut van een bange, jonge dichter'. Dat bange lijkt zij inmiddels wel te hebben overwonnen. Vier jaar ervaring als gevangenisbewaker in Rotterdam hebben daar wellicht toe bijgedragen. „In totaal werkte ik elf jaar voor Justitie. Na die pe riode als cipier, hield ik me bezig met dossiervorming van de gevan genen. Als iemand me vroeg wat voor werk ik deed, omschreef ik het als: 'Ik perforeer gedetineer- den en hang ze daarna op in alfa bet'", aldus Perquin. Pas nadat zij van haar ambtseed was ontslagen, verwerkte zij haar bij Justitie opgedane ervaringen in haar gedichten met als resultaat haar bekroonde bundel Celinspec ties. Perquin belicht daarin twee kanten: levens die vanaf de eerste dag slecht verlopen en uiteindelijk ook slecht zullen aflopen en waar in altijd een warm nest heeft ont broken. Maar ook 'de gewone man nen' die zich niet als boeven mani festeren in de samenleving, maar wel degelijk de fout in zijn gegaan. Perquin leverde ook drie jaar lang wekelijks een verhaal voor het VPRO-radioprogramma De Avon den. Uit die collectie las zij een mooi verhaal voor over mevrouw Van Duren, die op haar 87e voor de eerste keer verliefd wordt. MELISKERKE - In de Smederij van Ido Matthijsse te Meliskerke be gint binnenkort - een proef met dagbesteding voor minstens vijf licht verstandelijk gehandicapte jongeren. Die werken daar dan drie dagen per week. Het gaat om een proef van een half jaar. De stichting Arduin voert het pro ject uit. Arduin zorgt voor ver voer, een begeleider en geld. Het project kost 6000 euro. Daarvan vergoedt de gemeente Veere 1500 euro. Bekeken wordt of Orionis een werkzoekende kan leveren die (met behoud van uitkering) kan optreden als begeleider. De smederij startte vorig jaar al met een hobbyloods. Deelnemers leren daar houtbewerking, me taal- en autotechniek. Ze helpen elkaar bij klusjes als kozijnen ma ken en meubels repareren. De gemeente ziet het project van Arduin als een mogelijkheid om ervaring op te doen met nieuwe zorgtaken. Mocht de proef slagen dan probeert men het voort te zet ten met inkomsten, bijvoorbeeld uit eenvoudig reparatiewerk. MIDDELBURG - De havo- en vwo-af- deling van de Christelijke Scho lengemeenschap Walcheren in Middelburg houdt op 22 februari een reünie. Aanleiding hie'rvoor is het zestig jarig bestaan van de school, tegen woordig CSW Van de Perre gehe ten. Er is een speciale website gelan ceerd voor deze reünie van de Christelijke HBS, MMS en de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren - vestiging Van de Perre/Elzenlaan. De reünie vindt plaats in het schoolgebouw aan de Grifïioenstraat 17, voorheen El zenlaan 4. Via de site kunnen oud-leerlin gen zich aanmelden voor deelna me aan de reünie. Inmiddels heb ben zich al een groot aantal oud-leerlingen en -personeelsle den ingeschreven. De deelnemers lijst ook te vinden op de speciale website 'reunie.cswalcheren.nl'. 6 en 7 februari Bruin water Het incident vond plaats tussen het tolplein en de ingang van de tunnel, richting Terneuzen. Net na acht uur gisterochtend verloor een voertuig stukken beton, ver klaart woordvoerder Ingo de Moor van de Westerscheldetun- nel NV. „We weten niet wie of wat. De dader is doorgereden." Tientallen automobilisten reden over de brokken heen, waarna veel van hen de berm opzochten om hun voertuig op schade te con troleren. Uiteindelijk konden zes auto's niet verder rijden. Die zijn geborgen. Net na half tien was al les opgeruimd. Om het verkeer tijdens het ber gingswerk te reguleren, ging een deel van de tolpoortjes dicht. Om dat in het enige overgebleven abonneepoortje (voor t-tags) de slagboom niet open ging, leverde dat enige tijd chaotische taferelen op. Woordvoerder De Moor gaat uit van een technische storing. WOENSDAG 5 FEBRUARI 2014 Ester Naomi Perquin vertelt aan de hand van haar poëzie over haar leven en over haar manier van schrijven, foto Dirk-Jan Gjeltema door Ali Pankow BURGH-HAAMSTEDE - „Ik ben opge groeid in een gezin waarin twijfe len toch iets beter was dan zeker weten. Met zeker weten zit je vast, bij twijfelen zoek je verder. Voor mij is een mening ook altijd een standpunt tussen twee plaatsen in. Ik verander tussentijds graag van standpunt." Ester Naomi Perquin, dichteres waterbedrijf In de nacht van 5 op 6 februari en van 6 op 7 februari voert Evides Waterbedrijf werkzaamheden uit aan een drinkwaterleiding naar Walcheren-Zuid bij de Bernhardweg-West te Nieuwdorp. Door de schakelingen in het net die hiertoe nodig zijn, bestaat op 6 en 7 februari op Walcheren de kans op tijdelijk bruin water en een lagere waterdruk uit de kraan. Evides Waterbedrijf werkt aan het optimaliseren van de drinkwatervoorziening in Zeeland om klanten nu en in de toekomst continu te voorzien van schoon en betrouwbaar drinkwater. De werkzaamheden aan de drinkwaterleiding maken onderdeel uit van het realiseren van een nieuw pompstation bij Nieuwdorp. Het drinkwater voldoet aan alle kwaliteitseisen en kan normaal geconsumeerd worden. Is er sprake van bruin water, laat dan de kranen even goed doorspoelen tot er weer helder water uitstroomt. Wij adviseren u bij bruin water geen (witte) was te draaien. Bruin water kan vlekken op kleding achterlaten. www.evides.nl/projecten door Martijn de Koning ELLEWOUTSDIJK - Betonblokken die van een voertuig of aanhanger wa ren gevallen, hebben gisterochtend voor overlast gezorgd op de Wes- terscheldetunnelweg. Zes auto's raakten zo beschadigd, dat ze ge borgen moesten worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 23