Turnsters doen goede zaken in Dinteloord SPORT 29 Drie judoka's van JudoCoes naar European Cups Amazones naar finale van het NK dressuur dachtzame van Niels. „Ik ben een mixje van hen", zegt hij. Waarbij wel duidelijk is dat Daan het meest laid back speelt van de drie. Heel ontspannen, soms wat non chalant, treedt hij in de wedstrij den aan. Ook als het niet loopt, lijkt dat nauwelijks aan hem te vreten. Wat wel aan hem knaagt, is dat De drie judoka's staan nu ruim bovenaan de ranking die recht geeft op deelname aan de Europe an Cups en in juli aan het EK in Athene. De eerste Internationale stap is op zondag negen maart in Zagreb. Helaas is er voor Lein geen deelname mogelijk omdat zijn gewicht (-46) geen internatio naal gewicht is. Nina Rijn (-70kg) verloor om het brons en werd vijfde. Hiermee verspeelde ze plaatsing voor Za greb. Denise de Korte werd in de klasse -63kg zevende, maar mag op basis van haar vijfde plaats op het Dutch Open wel naar Zagreb. Avanti voor het tweede zaalsei zoen op rij naast de titel gaat grij pen in de overgangsklasse. In 2013 hield Die Haghe Avanti van de eerste plaats af en nu zit DSC de ploeg uit Pijnacker dwars. „We gaan waarschijnlijk weer tweede worden", zegt Westmaas, die za- terdag tegen TOP Arnemuiden speelde en over anderhalve week Jasmien de Koeyer uit Sint Jan steen eindigde met de Floristan I-zoon TC Take it Easy, met res pectievelijk 66,50 en 70.00 pro- cernt, op de tweede plaats. Dinja van Liere werd in de klasse Inter I derde met Adonie KS. Ze haalde een score van 71,45 pro- cent. Jeanine Nieuwenhuis kwam in de Inter I met Hexagons Baldac- ci tot een score van 68,42 procent. Allen plaatsten zich voor de finale van het NK in Ermelo. bij Tjoba op bezoek gaat. „Ik weet dat er nog wel een kans is op het kampioenschap, maar eigenlijk re kenen we er niet meer op. Het is heel jammer. Avanti is een club die graag omhoog wil. Ook in de zaal willen we naar de hoofdklas se." Misschien dat het de komende seizoenen er nog een keer van gaat komen. Westmaas studeert nog wel een paar jaar in Delft en wil ook nog wel even bij Avanti blijven. Hij voelt zich er thuis, niet in de laatste plaats omdat een deel van zijn familie bij die club zit. Zijn twee ooms Henk-Jan en Dé Post, broers van z'n moeder, zijn zelfs zijn trai ners. Naast een eerste en tweede plaats in de categorie Pupillen 1, D2 voor Yara Helleman en Charlotte de Kam werd de opvallendste presta tie geleverd door Femmy Gunter in de categorie Jeugd. Zij werd op elk toestel eerste en werd zodoen de eerste in de totaaluitslag met ruim vier punten voorsprong op nummer twee Shumee Jasperse, ook van VTV. Thyra Geldof van de MTV uit Mid delburg haalde zilver bij de senio ren, met 44,275 punten. Tijdens de Jeugd Turn Competitie werden de meisjes 8-9 jaar van VTV eerste. De JTC is een jaarlijk se wedstrijd voor alle Walcherse verenigingen. In dezelfde wedstrijd werd het po dium bij de heren volledig ingeno men door drie VTV'ers: Sam Jo- siasse, Tim de Kam en Ramon Kal- jouw werden eerste, tweede en derde. Voor EMM Terneuzen pakten Si- mone Cijsouw, Valerie Volleman en Lucca Vink in Dinteloord goud, terwijl Suzanne Atanasov tweede werd. Valerie Neirynck en Chantal Demming wonnen brons. Voor Voorwaarts uit Axel namen Priscilla Goethals (categorie jeugd) en Hayley Cuerpo goud mee naar huis. Zilver was er voor Danitsja Goethals (instap D2) en Jaydy Martens. Menster Vermerris districtskampioen De Krabbendijkse menster Chantal Vermerris is in Hou ten Westelijk districtkam pioen indoormarathon ge worden. Tijdens de finalerubrieken in klasse drie was Marissa Schuiling van de acht pony- enkelspannen de snelste. Vermerris was met haar welsh-cob Rapsodi driehon derdste seconde langzamer dan Schuiling, maar de Beve- landse menster bleef fout loos en Schuiling niet. Dallinga vlotjes door in beker Met het grootste gemak drongen de driebanders van Dallinga/Frans Bevers door tot de vijfde ronde van de nationale bekercompetitie. In eigen huis werd de re turn tegen Post Luchtkana- len gewonnen met 8-0 en 11-1 in sets. Alleen invaller Jerry Her mans verloor een set. Frédéric Caudron viel het meest op met een 3-0-over- winning op Davy van Have- re met 4.090 gemiddeld. Winst en verlies voor Wu Cue Clan De poolbiljarters van Road- house Wu Cue Clan boek ten wisselende resultaten in de landelijke tweede diviu- sie. Zaterdag werd met 6-1 gewonnen van Scooby's Good Fellas uit Zevenber gen. Zondag ging de ploeg in Rotterdam met 2-5 onder uit tegen de nummer twee Broeja-Ziebers. Johan van Beek was in de twee duels topscorer met drie zeges. Sranang handhaaft zich op tweede plaats De zaalvoetballers van FM Sranang handhaafden zich gisteravond op de tweede plaats in de topklasse door een overwinning in de thuis wedstrijd tegen SCR/'t Rijens Vat. Na een 2-1-ruststand werd het 4-2. Yordi Matondo scoorde tweemaal. Salim Sandee en Ibi El-Uar- chi waren elk eenmaal tref zeker. Eerste zege Sparta onder Kruys Na drie nederlagen op rij heeft Sparta in de Jupiler League eindelijk weer eens gewonnen. De Rotterdamse club versloeg Jong PSV in Eindhoven met 1-2. Voor trai ner Gert Kruys was het zijn eerste competitezege sinds hij begin dit jaar aantrad als opvolger van de ontslagen Adrie Bogers. Voor Sparta kwamen Stef Peeters (0-1) en Mimoun Ma- hi (1-2) tot scoren. Rai Vloet trof doel namens Jong PSV. 2 1- DINSDAC 4 FEBRUARI 2014 I Daan Westmaas, hier verdedigd door Peter van Belzen van TOP Arnemuiden, is één van de aanjagers bij Avanti. foto Lex de Meester VLAARDINCEN - Chantal Walhout (-70kg), Mauk Moerman (-81 kg) en Lein Mulder (-46kg) van Judo- Goes hebben het tweede meetmo ment U18 in Vlaardingen gewon nen. UDEN - De dressuuramazones Step hanie de Frel en Jasmien de Koeyer eisten tijdens de halve finale voor het NK ZZ-Zwaar in Uden een hoofdrol op. De Frel won met de ruin Carstenwaard de eerste proef en scoorde 70,00 procent. Bij de tweede proef stuurde de amazone uit Koewacht de Don Schufro-zoon met 71,20 procent naar de zege. door janny Vermeule DINTELOORD - Op de eerste voor wedstrijd meerkamp turnen dames van de Regio Zuid, zaterdag in Din teloord, hebben de turnsters van de Vlissingse Turn Vereniging goe de zaken gedaan met twee eerste en twee tweede plaatsen. HOUTEN SLUISKIL MIDDELBURG GOES EINDHOVEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37