SOChlr !OII| li li 1 II PZC Bedrijvenblok in de as gelegd 200 banen weg Fokker Services Dopingcontrole verrast Ireen Wüst Hp PI 18 en 19 Gezond Wajongers houden hun uitkering en de bijstandsregels worden iets minder streng dan het kabinet van plan was. energy Kleine schooltjes blijven op de wip zitten Voorlopig zacht 8 DINSDAG 4 februari 2014 Klachten door verstoorde DEN HAAG - Na weken onderhan delen heeft het kabinet gisteren een akkoord bereikt met D66, Christenunie en SGP over aanpas singen van de coalitieplannen voor de bijstand en voor arbeids gehandicapten. Gehandicapte jongeren met een Wajong-uitkering belanden na een herkeuring niet automatisch in de bijstand. Als ze wel kunnen werken, maar nog geen baan vin den, houden ze hun uitkering. Die wordt wel met 5 procent ge kort. Ook hoeven ze niet eerst hun vermogen 'op te eten'. Verder krijgen gemeenten meer te vertel len over de tegenprestatie van bij standsontvangers. Om dit allemaal te regelen, gaat de nieuwe Bijstandswet een half jaar later in, per 1 januari 2015. Staatssecretaris Jetta Klijnsma (So ciale Zaken, PvdA) is blij met de deal: „Nu weet iedereen waar hij of zij aan toe is." Steun van de drie oppositiepartijen is nodig voor een meerderheid in de Eer ste Kamer. Bij de bijstand krijgen gemeenten straks meer ruimte voor 'maat werk': de verplichte tegenpresta tie blijft, maar gemeenten bepa len hoe die eruit komt te zien. En als iemand zich bijvoorbeeld niet netjes kleedt voor een sollicitatie gesprek, kan de uitkering ook voor slechts één maand worden stopgezet. Die korting kan boven dien worden uitgesmeerd over meerdere maanden. In het oor spronkelijke voorstel moest een gemeente de bijstand direct voor drie maanden opschorten. Ook vervallen de sollicitatieplicht voor bijstandsmoeders en de vier weken wachttijd voor aanvragers van een bijstandsuitkering. Om dat niet alle partijen het hierover eens zijn, wordt dit pas definitief in het Kamerdebat, dat woensdag en donderdag gepland staat. Fokker Services, gespecialiseerd in onderhoud van vliegtuigen, maakte gistermiddag bekend dat van de 750 voltijdbanen in Neder land er 200 worden geschrapt. Dat gebeurt bij de vestigingen in Woensdrecht en Hoofddorp (105 banen). Fokker Services overlegt vanmiddag met de ondernemings raad en de vakbonden over de wij ze waarop dat precies zal gaan en de inhoud van een sociaal plan. Moederbedrijf Fokker Technolo gies zegt geld toe om mensen die hun werk verliezen aan een nieu we baan te helpen, binnen of bui ten het bedrijf. Volgens de vakbonden maakt het bedrijf haast met de reorganisatie. „Ik denk nog deze maand", con cludeert bestuurder Arthur Bot van CNV Vakmensen op basis van de mededelingen die Fokker Services deed. Hij vreest dat de financiële nood zo hoog is dat er weinig valt te rekken. iS, SOTSJI - Ireen Wüst kreeg op haar eerste dag in Sotsji meteen bezoek van de dopingcontroleurs. De Ne derlandse schaatsster, een van de grootste medaillekandidaten, werd maandag overvallen. „Lig je lekker een middagdutje te doen, staat de dopingcontrole ineens in je kamer", twitterde de tweevou dig olympisch kampioene, die in Sotsji vijf keer in actie komt. DESTELLING UW MENING 328 reacties Buurtwacht is een zaak van politie Glashandel MELIESTE Al 75 jaar transparant r Word ook abonnee! 8 7 38 5! 5! 553 Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 29 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 past plan bijstand aan Akkoord door Niels Klaassen WOENSDRECHT - Bij Fokker Servi ces in Woensdrecht (ruim 300 werknemers) verdwijnen binnen enkele weken 95 voltijdbanen. Daarbij vallen zeker gedwongen ontslagen, maar hoeveel is nog niet bekend. I VLIJMEN - Een grote brand heeft gisteren een aantal be drijven op industrieterrein Vliedberg in Vlijmen in de as gelegd. Niemand raakte gewond. De brand ontstond rond twee uur in een bedrijf dat bouwmaterialen en feestartike len verkoopt en verhuurt. De vlammen sloegen al snel over een aantal andere bedrijven. De rookpluimen waren te zien tot in Breda en Rotterdam. De afritten van de A59 bij Nieuwkuijk waren tot het begin van de avond afgeslo ten. Er kwamen geen giftige stoffen vrij, zegt de brand weer. foto fly4cam Kleding zegt niets over geschiktheid van sollicitant Reageer op pzc.nl ONEENS 43% Hardglazen deuren Monumentenglas HR" isolatieglas Douchecabines Glas-in-lood Spiegels www.meliestegtas.nl Ga naar www.pzc.nl/abonneren 11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1