Met Sotsji Expres in luxe naar de Spelen Tienduizenden Spanjaarden de straat op tegen strenge abortuswet BUITENLAND 7 ontits waf fort Fly Drive Sotsji ligt op ruim 1.600 kilome ter van de Russische hoofdstad, maar de veiligheidsdiensten ne men geen enkel risico. De terreur dreiging hangt overal in Rusland al maanden in de lucht, zeker nu 'Sotsji' dichterbij komt. De controle verloopt evenwel op vallend soepel en de trein zet zich even later, precies op tijd, in bewe ging. Langzaam glijdt koud en donker Moskou aan het oog voor bij, we zijn op weg naar de warm ste plaats van Rusland. En ja, daar beginnen vrijdag de Olympische Winterspelen. Het blijft raar. De Sotsji Expres is van ongekende luxe: gloednieuw, dubbeldeks en1 met keurige coupés. Tussendeu ren zoeven gladjes open als je op het knopje drukt, er is draadloos internet aan boord (dat meestal niet werkt), grote en schone toilet ten en een restaurant De conduc trice komt langs met ontbijtpak- ketjes voor de reizigers. Dima Metjopkin (27) uit loegorsk, helemaal in het noorden van Rus land, staat op de gang pistacheno ten te kauwen: „Ja, leuk dat Rus land de winterspelen organiseert, maar waarom nou juist in Sots ji?!" Het is een vraag die de hele wereld zich al zeven jaar stelt. „Wat moeten ze daar straks met die stadions? Ze houden helemaal niet van wintersporten." Ook Di ma zelfheeft, als semiprofessio- neel hardloper, meer met de zo merspelen. „De winterolympiade heeft er zulke vreemde sporten tussen zitten, zoals curling", grin nikt hij en doet demonstratief De Sotsji Expres is voor Rusland van ongekende luxe: gloednieuw, dubbel deks en met keurige coupés wat houterige bewegingen. „Dat is geen sport, dat is een hobby!" De verwachtingen zijn niettemin hoog. De Russische krant Sport Ekspress voorspelt dat Rusland derde zal worden in het algemeen medailleklassement, achter de VS en Noorwegen. „Ja, dat is heel wel mogelijk. En ijshockey winnen we, er is geen andere uitslag mo gelijk", stelt Dima beslist. Zijn vriendelijke gezicht krijgt ineens wat fanatieks. „Waar we nog meer goed in zijn? Biatlon, skiën, en o ja", buldert Dima het ineens uit van het lachen: „curling!" SLOOP Het is de grootste demonstratie tot nu toe tegen het wetsvoorstel, dat in december door premier Ma riano Rajoy van de conservatieve Volkspartij (PP) is goedgekeurd. De regering-Rajoy heeft een wets voorstel opgesteld dat abortus al leen mogelijk maakt als er sprake is van zwangerschap na verkrach ting of als twee artsen constate ren dat de vrouw ernstige gezond heidsproblemen riskeert door de zwangerschap. De toenmalige so ciaal-democratische regering van premier José Zapatero legaliseer de abortus vier jaar geleden - zeer tegen de zin van de katholieke kerk en conservatieve groepen - tot in de veertiende week van de zwangerschap. En tot 22 weken wanneer het ongeboren kind ern- Volgens recente peilingen is circa 80 procent van de Spanjaarden voorstander van het recht op abortus stige misvormingen zou hebben. Volgens recente peilingen is circa 80 procent van de Spanjaarden voorstander van het recht op abor tus. „Dit voert ons land jaren ach teruit wat betreft vrouwenrech ten. Er wordt iets gecriminali seerd wat niet crimineel is", aldus een demonstrant. Tegenstanders van het wetsvoor stel waarschuwen dat vrouwen hun toevlucht zullen zoeken in il legale abortusklinieken, met alle risico's van dien. De omstreden wet moet nog door het Spaanse parlement. De verwachting is dat dat weinig problemen oplevert ge zien de meerderheid van de PP. www.priaaaverareizen.nl of 010-2452555 MAANDAG 3 FEBRUARI 2014 door onze correspondent Joost Bosman MOSKOU - Het perron op het Ka- zanski-station in Moskou, waarvan daan de Sotsji-Expres vertrekt, is afgesloten. Al snel blijkt waarom: bij de andere toegang tot het per ron is een scannerband voor de ba gage, er staat een lange rij voor en twee dames turen geconcentreerd en ernstig naar de monitor. onder oorverdovend lawaai in elkaar. De toren is het hoogste gebouw in Europa dat met explosieven is gesloopt. Het stond in het centrum van de stad tussen een beursgebouw en het natuurhistorisch museum. Het maakt plaats voor twee nieuwe kantoorgebouwen, foto HH Tnrpn ophni 1 AT FRANKFURT - Terwijl volgens de politie meer dan 25.000 mensen gespan- a W nen toekeken, is gisterochtend in de Duitse stad Frankfurt een 116 me- tPCTPII Hp vIsEfP ter hoog torengebouw van de universiteit met een ton springstof opge- LC^Cll UC VlcUvLC blazen. Binnen de beoogde zeven seconden stortten de 38 verdiepingen MADRID - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in de Spaanse hoofd stad Madrid de straat opgegaan om te protesteren tegen een wets voorstel om het recht op abortus sterk te beperken. Flv Drive Portugal mei of oktober 2 pers. al v.a. Ontdek het schitterende Portugal per huurauto! Voor informatie/boekingen of gratis brochure:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 7