van t westende Ruben Martens laat klasse zien SPORT 39 vijfde in Sofia Novitas kan slap begin niet meer goedmaken Tlirners Thor op dreef in Veldhoven Bij wedstrijden in Veldho ven presteerden turners van Thor (Sas van Gent) sterk. Bij de jeugd vierde divisie pakte Royan Kooijman vier medailles, waaronder goud op voltige en rekstok. In het eindklassement werd hij tweede. Bij de senioren derde divisie stond Stijn de Vleeschauwer drie keer op het podium. Hij won goud op sprong. Mathieu Pauwels pakte hier vijf medailles, met goud op brug en rek. Zaalvoetballers Smit riant aan kop Met nog negen duels te gaan vergrootte Smit Sportprij- zen zijn voorsprong in de tweede klasse zaalvoetbal rayon Midden Zeeuws- Vlaanderen op De Bokx/Kya tot twaalf punten. Terwijl de koploper met 10-3 van Navimar won, kwam De Bokx tegen MBT niet verder dan 7-7. Reham Vastgoed kon derde worden, maar verloor met 6-9 van Energetica Natura. In de on derste regionen kende al leen HKC/Topvorm een suc cesje in de vorm van een 9-5-overwinning op Dow. Snelle tijd Tommy Staal Tommy Staal lijkt goed in vorm voor het NK10 kilome ter van komend weekeinde. De jonge Schouwse atleet raffelde de 8 kilometer bij de midwintermarathon van Apeldoorn afin 24.15 minu ten. Hij werd daarmee knap achtste. Leendert van de Ven uit Zou- telande liep op het zware parkoers over de Veluwe een persoonlijk record op de marathon. Hij klokte 3.27.40. Marius Besuijen uit Sint Lau rens was de snelste Zeeuw in 3.09.00. Op het eerste stuk strand hadden Pleijte en Harmes al een gaatje geslagen met de oud-winnaar van de Kustmarathon. Hoewel beide atleten bij de paalhoofden ieder hun eigen doorgang zoch ten, kwamen ze op het stuk erna steeds weer bij elkaar. „Nee, het was niet de bedoeling om Er- win er daar al af te lopen, je zoekt gewoon naar de beste ope ning." Na een kilometer of vijftien sloeg Pleijte wel het beslissende gaatje. Hoewel het gat nooit supergroot werd, kwam de zege van Pleijte niet meer in gevaar. Hij finishte in een tijd van 1.11.45 uur. Het vol gende doel voor Pleijte is de Trail by the Sea in Renesse. Bij de vrouwen had Frédérique Versluijs alles op de overwinning gezet. De atlete uit Zuidzande liep onbedreigd voor de vijfde keer naar de zege in Cadzand in 1.25.14, maar dat kwam voor haar niet echt als een verrassing. So phie de Groote (Anzegem) werd tweede. Marianne de Kok uit Le- wedorp kwam als derde over de eindstreep in 1.28.19. „Ik had heel goed getraind, het kon eigenlijk niet misgaan", zei Versluijs. „Ik heb naar deze wedstrijd toege- leefd en wilde vandaag pieken. Maar ik wist dat er veel concur rentie was. Marianne de Kok is een concurrente van formaat, ik heb veel respect voor haar. En je weet natuurlijk niet wie er ver der nog aan de start staan." Nu Versluijs de Zeeuwse titel bin nen heeft, wil ze meer. Komend weekend is het Nederlands kam pioenschap tien kilometer op de weg in Schoorl. De Zeeuws- Vlaamse heeft in haar leftijdsklas- se maar één doel: „Winnen." Hoewel het parkoersrecord we derom bleef staan, bleek de orga nisatie uiteindelijk de grote win naar. „We hadden driehonderd inschrijvingen meer dan vorig jaar", vertelde Theo Rabout. „Niet normaal, dit hadden we niet verwacht." SOFIA - Judoka Sam van 't Westen- de is er zaterdag net niet in ge slaagd een medaille mee te nemen uit Sofia. Bij de European Cup in de Bulgaarse hoofdstad werd de 22-jarige Vlissinger vijfde. Van 't Westende, die uitkomt in de klasse -73 kilo, begon zijn eer ste toernooi van 2014 met over winningen op de Turk Aliyev en de Oekraïener Chirko. In de kwart finale tegen de Engelsman Dawson, die later het toernooi won, kwam de Walchenaar vroeg met een yuko voor. Maar na ruim drie minuten judoën verloor hij op ippon. Na een zege in de herkansingsron de op de Bulgaar Ivanov mocht Van 't Westende om het brons vechten tegen de Rus Shevotsu- kov. Tegen hem slaagde de twee voudig Nederlands kampioen er niet meer in goed judo te laten zien. Hij verloor, wederom op ip pon. Ruben Martens laat zich weinig zien in de Nederlandse loopwed strijden. Tot vorig jaar was dat voornamelijk in eigen omgeving, zoals in Koewacht en Heikant. In middels heeft de 23-jarige Zeeuws-Vlaming een uitdaging op eigen bodem gevonden. „Ik ben begonnen met veldlopen. Dat leek me leuk en het gaat me goed af', vertelde Martens zaterdag na zijn overwinning. De hoofdmoot van zijn sportloopbaan blijft ech ter de triatlon en daarvoor begin nen zo zachtjesaan de voorberei dingen voor het komende sei zoen. „Binnenkort ga ik mijn fiets weer eens tevoorschijn halen en ga ik kilometers maken. In het hardlo pen, fietsen en zwemmen kan ik me behoorlijk uitleven. En hope lijk komen er betere prestaties dan vorig jaar. Ik kijk er in ieder geval naar uit", stelde de Koe wachtenaar, die zaterdag vanaf de start het commando voerde. „In de eerste omloop heb ik regelma tig omgekeken. Ik zag de achter volgers steeds kleiner worden. Dat ging dus goed. Daarna heb ik vooral mijn eigen tempo be paald", vertelde Martens over zijn tactiek. Hij finishte na 52 minu ten en 43 seconden en dat bleek een kleine twee minuten sneller dan zijn naaste belager, de Belg Henk de Brauwer. Opvallend was opnieuw de grote belangstelling voor deze Berlaer loop. Zo'n tweehonderd deelne mers verschenen aan de start. Dat was een verrassing voor de organi satie. „Gelet op de concurrentie van bijvoorbeeld de Halve Mara thon van Cadzand was dit een be hoorlijk aantal. Als ik eerlijk moet zijn, had ik op maar honderd deel nemers gerekend", stelde organi sator Theo de Bot. Onder die deelnemers bevond zich ook de eerste selectie van voetbalvereniging Spui. Hun wed strijd tegen Heinkenszand was af gelast. „Ik heb dat in het verleden al meer gedaan en dat bevalt goed, zowel bij de leiding als bij de spelers. Zo ben je op een ande re manier bezig", meende begelei der Mare de Kunder. Spelers en begeleiding vonden het blijkbaar uiterst gezellig. Zij mochten uiteindelijk het licht uit doen en de kantine van Koewacht afsluiten. De ploeg van trainer Erwin Bel be- gon te slap aan de wedstrijd en keek al snel tegen een 3-0-achter- stand aan. Daarna wist Novitas op basis van werklust aan te klam pen. De marge bleef bij de rust drie punten: 9-6. In de tweede helft duurde het tien minuten tot de thuisclub weer in het ritme kwam, maar de achterstand was al te groot om nog een bedreiging voor Groene Ster te vormen. VELDHOVEN TERNEUZEN APELDOORN MAANDAG 3 FEBRUARI 2014 I Frédérique Versluijs won de Halve van Cadzand voor de vijfde keer. foto Peter Nicolai door Wim de Vos KOEWACHT - Hij was in zijn eigen woonplaats Koewacht ruimschoots de jongste deelnemer aan de veer tien kilometer lange Berlaerloop. Het belette hem niet om al zijn oudere en vooral meer ervaren con currenten zijn wil op te leggen. Vanaf de eerste meters heerste Ru ben Martens in een fraaie stijl om het totale peloton aan lopers ach ter zich te laten. Martens won met een riante voorsprong op vooral Belgische opponenten. HULST - De handbalsters van Novi tas kwamen gisteren in Hulst te kort in het duel in de derde klasse tegen Groene Ster 2. De ongesla gen koploper uit Zevenbergen won de wedstrijd met ruime cijfers: 20-11. Score Novitas: Patty van Kerckhoven 4, Caroline Burm 3, Kelly Blanckaert 2, Nicole Baart en Patricia Bel beiden 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 73