Nipt verlies basketballers Scheldesport in Eindhoven De Sterre houdt Savok vier keer op afstand 66 SPORT 37 Missie van Oemoemenoe nadert zijn voltooiing In Eindhoven was het een even wichtig duel tussen twee ploegen die om en om een voorsprong na men. In de slotfase werkte Schel desport bijna een achterstand van zeven punten weg. Bas Dieleman kreeg vlak voor tijd twee vrije worpen te nemen, maar dat is niet het sterkste punt van de Ter- neuzenaar. De guardspeler stond bovendien onder grote druk en miste mede daardoor de twee kan sen. Bij de rust was de stand 29-24 in het voordeel van Tantalus. Het duel werd gekenmerkt door een lage score. Het gebrek aan scorend vermogen lag zeker niet aan Matthijs Kingma (23 punten) en Bas Dieleman (20 punten), want zij waren met afstand de pro ductiefste spelers bij Schelde sport. De Sterre-Savok 4-0 (25-23,25-16, 25-18, 25-20): Savok bood meer dan verdienstelijk partij, was in di verse fases niks minder, maar be zweek onder het servicegeweld van De Sterre. De formatie van Cor Hamelink legde het duel daar mee in elke set in een beslissende plooi. Bovendien beschikte de thuisploeg met meer lengte in de gelederen over meer aanvals- kracht. „Een week geleden had den we een dipje, maar nu heb ben we een belangrijke stap in de juiste richting gezet", vond hij. „We hadden alleen in de tweede set een fase waarin alles fout ging. Als het goed draait, dan gaat het met iedereen goed. Maar als het fout gaat, is iedereen in paniek. We missen op zulke momenten een echte leider." Savok kwam in de tweede set te rug van 14-5 naar 15-14. Daarna trok de thuisploeg het initiatief goed serverend naar zich toe. Dat gebeurde ook in de derde set, na dat De Sterre op een 12-8-achter- stand was gezet. Veelzeggend was het slot van die set. Stephanie Herman maakte de set met drie aces op rij uit. Het leidde tot ont goocheling in het Sasse kamp. „Ik vond dat we wel een setje ver diend hadden", zei Lieke Dezut- ter. Trainer Luc Chinitor: „Volley ballend waren we de evenknie, maar serverend hebben ze ons pijn gedaan. Het was de nummer één tegen de nummer acht, maar dat heb ik aan het spel niet af ge zien." Mikro Electro/Roosendaal 4-YVC 3-1 (20-25, 25-23, 27-25, 25-11): De ploegen waren in de eerste drie sets aan elkaar ge waagd. YVC, zonder Paula Wilde- boer en Christine Voogdt, haalde in de eerste set een achterstand op en wikkelde goed spelend af naar winst. In de slotfase van de tweede en derde set was de thuis ploeg het gelukkigst. Ontgoo cheld door twee opeenvolgende setnederlagen was de IJzendijkse kaars op. Voorwaarts-Benevia 1-3 (22-25, Het was de nummer één ;en de nummer it, maar dat heb ik aan het spel niet afgezien. 15-25, 23-25, 26-24): Een wedstrijd met ups en downs, waarin de Axelse mannenploeg karakter toonde. Nadat Voorwaarts in de beginfase van de eerste set op gro te achterstand was gezet, werd net te laat een eindsprint ingezet. Na een slechte tweede set volgde een boeiend derde bedrijf. Voor waarts kreeg daarin te weinig. Met een voorbeeldige inzet kreeg de thuisploeg in de vierde set wel loon naar werken. De Sterre-Mikro Electro/ Roosendaal 3 4-0 (25-16, 25-20, 25-21,25-22): Iedereen van de tien koppige selectie kwam aan spelen toe, maar de vele wissels hadden bij tijd en wijle hun weerslag op het spel van De Sterre. De thuis ploeg wilde combinaties spelen, maar had moeite om tegen de wei nig weerstand biedende gasten vaste patronen te etaleren. Boven het twintigste punt nam De Ster re het initiatief, om steeds naar winst af te wikkelen. Het duel startte onder een slecht gesternte, want in de derde mi nuut brak Eemland-speler Tausin- ga Kautai bij een ongelukkige lan ding zijn kuitbeen. De wedstrijd lag ruim een half uur stil. Eem land, koploper in de plate poule, had daarna een veldoverwicht én de beste kansen, maar op slag van rust opende Oemoemenoe de sco re. Ruben de Wolff zorgde voor balwinst in de line-out, waarna de voorwaartsen de bal over de trylijn brachten en Radhja Jagesar voor het laatste zetje zorgde: 5-0. Direct na rust sloeg Oemoeme noe opnieuw toe. Na een onregle mentaire tackle op- Deniël van der Waal deponeerde Matthew Grant de bal zeker zestig meter verder over de zijlijn en vanuit de line- out vergrootte de Schot op eigen houtje de voorsprong tot 10-0. Laurent Legrand benutte de lasti ge conversion. Eemland kwam te rug tot 12-7, maar Grant zorgde met een prachtige dropgoal voor 15-7. Daarmee verdween het laat ste restje hoop bij Eemland, zeker toen Brian Hendry het huzaren stukje van zijn landgenoot kopi eerde (18-7). Met zijn eerste bal contact van de wedstrijd zorgde Yedney America voor het slotak koord. MAANDAG 3 FEBRUARI 2014 IJzendijke-aanvaller Cas grijpt te laat in. Arjan Quaack (gestreept shirt) scoort 0-1 voor IJzendijke. De bal is onhoudbaar voor keeper Nick van Delft (rechts). Terhole-verdediger foto Camile Schelstraete TERNEUZEN - De basketballers van Scheldesport verloren in de eerste klasse rayon zuid na een spannen de wedstrijd met 52-51 de uitwed strijd tvan Tantalus 3. door Hans Markusse MIDDELBURG - Met een 23-14-zege op koploper Eemland zetten de rugbyers van Oemoemenoe een be langrijke stap om het verblijf in de ereklasse te continueren. De voor sprong op hekkensluiter URC, dat al 27 duels op een zege wacht, is nu dertien punten. De Schot Mat thew Grant was met een try en een dropgoal de grote man. door Peter van Kouteren TERNEUZEN - De volleybalsters van De Sterre versloegen Savok met 4-0 en pakten daarmee de goede draad op. YVC verloor met 3-1 in Roosendaal. De mannen van Voor waarts leden een 3-1-nederlaag. Luc Chinitor, trainer Savok

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 71