Bert van Marwijk zwaar onder vuur na zielloze vertoning bij Hoffènheim Haar met vallen en opstaan zesde SPORT 35 - kan je hele frame scheuren." Verder wordt er ook nog wel gela chen. Om de Shimano 105-serie die de Zweden op- hun fietsen hebben gemonteerd. Is voor ama teurs, vinden de twee Zeeuwen. En ook over het aluminium frame van de Japanners en het onbeken de merk waarop de Spanjaarden fietsen. En dan wordt het tijd om naar de start te gaan. Niet alleen het par koers blijkt één blubberzooi, ook waar de toeschouwers lopen is het glibberen en glijden geblazen. Tal van toeschouwers hebben door een val 'beblubberde' kledij. Van de Swaluw en De Roo bege ven zich routineus door de mod der en geven meteen even de zwaarste stukken van het par koers aan: de scherpe bochten, waarin je vanaf bijna nul in de modder weer snelheid moet ma ken. De stukken met diepe mod der waar je alleen maar kunt lo pen. En de stukken die je daarna moet fietsen. „Daar moet je écht kracht voor hebben", spreekt Van de Swaluw uit ervaring. Een las tig stuk loopt door het bos: heel technisch, veel hoogteverschil, scherpe bochten en veel af- en op stappen. Ten slotte is er natuur lijk nog de zware klim naar de fi nish, waar je met de fiets op je rug vijftien meter hoogteverschil moet overbruggen. Tot ieders vebazing pakt Vos na de start meteen de kop en vergroot ze haar voorsprong zienderogen. Is ze in topvorm? Of is er wat met Compton? Voor allebei valt wat te zeggen. Compton komt in zesde positie hoestend en proestend voorbij. Bovendien doet haar fiets niet wat ze wil. En Vos lijkt ontke tend. Het lijkt wel of ze de wed strijd over veertig minuten in één lange sprint afwerkt. Als Vos juichend over de finish rijdt, kloppen Van de Swaluw en De Roo de reclameborden bijna stuk. En als het volkslied klinkt, is er zelfs emotie. „Kippenvel", zegt Van de Swaluw. „Dit zou ik ook wel eens willen meemaken." Martin Bina viel en hij er over heen duikelde. Later ging hij ook in de materiaalpost onderuit bij een fietswissel. „De fiets werd niet goed aangegeven en iK strui kelde over mijn pedaal." Beide ke ren vocht Van der Haar zich te rug, maar uiteindelijk moest hij Stybar en Nys toch laten gaan. In het gevecht om het brons was het de latere nummer drie Kevin Pauwels die als eerste bij hem kwam. Samen met de crosser uit Kalmthout ging Van der Haar nog maals tegen de grond. „Pauwels viel toen bovenop me, waardoor ik niet meer kon schakelen. Ik wist daarna met veel moeite de materiaalpost nog te bereiken." Van der Haar zag ook de Belgen Klaas Vantornout en Tom Meeu- sen nog passeren waarna hij als zesde over de finish kwam. „Te leurgesteld, ja. Maar ik heb ge daan wat ik kon." Vorig jaar ver raste Van der Haar nog met een bronzen plak op het WK in de Verenigde Staten. „Maar toen wa ren er vooraf helemaal geen ver wachtingen", zei zijn trainer Ri chard Groenendaal gisteren. „Hij kon daar toen in alle rust een WK rijden. Nu heeft ie een ra zend drukke week achter de rug Het was zaterdag na de zielloze voorstelling bij Hoffenheim (3-0- verlies) een cynisch grapje, met een serieuze lading. Hoeveel da gen, zo vroegen de journalisten en fans zich af, zullen de spelers deze week vrij krijgen van hun trainer? Van Marwijk zorgde vori ge week na de kansloze nederlaag tegen Schalke 04 voor grote verba zing door de voetballers twee da gen naar huis te sturen. Wie de cultuur in Duitsland een beetje kent, weet dat zo'n actie daar niet op prijs wordt gesteld. 'Bij HSV krijg je vakantie na een wanprestatie', zo fileerde Bild de maatregel van Van Marwijk. Zelfs de serieuze en nette Sportschau had zaterdagavond een item over het zogenaamde prestatieverlof van Van Marwijk. Dat de direc teur sportief Oliver Kreuzer in de microfoon zei dat 'hij ook niet wist waarom de trainer dit had ge daan', was ook bepaald geen aan beveling voor Van Marwijk, over wie in zijn Feyenoord-periode al eens gekscherend werd gezegd dat hij trainde met de autosleu tels in zijn achterzak. Wie HSV in de voorbije week te gen Schalke en Hoffenheim zag schutteren, vraagt zich af wie of wat deze ploeg in hemelsnaam gaat redden? In Hamburg staan ze er om bekend dat ze niet al te zui nig op hun trainers zijn. „De laat ste jaren kreeg hier altijd de trai ner de schuld, ik blijf erbij dat Van Marwijk de juiste man is voor ons", nam Sportchef Kreuzer zijn coach in bescherming. En Van Marwijk zelf? Die bromde in Hoffenheim dat hij nog vol doende aanknopingspunten ziet. Maar tegelijkertijd was er de twij fel. „Ik heb nog helemaal hiet na gedacht over mijn toekomst en dat ga ik niet doen ook. Maar als men bij de club denkt dat een an der het beter kan, dan moeten ze me dat zeggen." Gistermorgen stond er in Ham burg een uitlooptraining gepland, zo meldde Bild gisteren. Met an dere woorden: er werd dus ge werkt bij HSV. De Sportschau sloot zaterdag de samenvatting af met de mededeling dat de spelers van HSV acht kilometer minder hadden gelopen dan hun collega's van Hoffenheim. Het spel rond Van Marwijk is serieus op de wa gen. met heel veel belangstelling van de pers en hoge verwachtingen. Ik vind dat hij zich daarin prima staande gehouden heeft." Van der Haar stond intussen nog maar eens de pers te woord. Of hij kon leven met Zdenek Stybar als nieuwe wereldkampioen, wil de een Belgische verslaggever we ten. „Want die gaat zijn regen boogtrui volgend seizoen maar een paar keer in de cross tonen." Het antwoord van Van der Haar was heerlijk ontnuchterend. „Ik heb daar in het geheel geen pro blemen mee~ Dan hadden wij maar harder moeten rijden." Ik kwam bij FC Groningen om het kussen op te schudden. Dat hadden we letterlijk zo afgespro ken. Daardoor kan de huidige staf ook zo goed presteren." Voetbaltrainer Robert Maaskant in de Volkskrant ,„Ife vind het wel mooi als er iets geks gebeurt. Vorig jaar in Nagano vielen tijdens de World Cup de lichten uit en volgde uitstel. Dat is wel grappig. Dat is niet iets waarvan ik van de leg raak." Schaatser Jan Smeekens in Trouw. „Ik reed de 10 kilometer tegen Piet Kleine, mijn jeugdheld. Dat vond ik het mooiste van alles, dat ik tegen mijn grote voorbeeld mocht schaatsen." Voormalig topschaatser Eric Heiden in de Volkskrant. Heiden is nu teamdokter van de Amerikaanse Olympische ploeg. „Een bronzen medaille op de aflossing zou voor mij meer waarde hebben dan een gouden medaille op de ploegachtervolging." Schaatsster Jorien ter Mors in De Telegraaf. „Als er één sport is waar prestaties uit het verleden niet meetel len, dan is het shorttrack." Jeroen Otter, bondscoach van de Nederlandse short trackers, in Trouw. „Als ik roemloos zestiende was geworden, dan weet ik niet of mijn team nog bestaan had. Waar schijnlijk niet. Dat besluit om niet te starten is nu ons bestaansrecht." Bobsleeër Edwin van Calker in het Alge meen Dagblad. „Ik heb met Van der Wiel gespeeld, met Lens, met Biseswar, Slijngard, Narsingh, Sno." Zaalvoetbal-international Mohamed Attaibi in de Volkskrant. „Vroeger dacht ik nog weieens: wat een onding, die plofbal. Maar als ik beelden terugzie van het WK in 1989 zie je de bal overal naartoe springen. Dan is het nu toch veel beter." Marcel Loosveld, bondscoach van Nederlands zaalvoetbalteam. MAANDAG 3 FEBRUARI 2014 eens meemaken door Leon ten Voorde I Pim van de Swaluw (links) en Jacob de Roo tijdens het WK veldrijden voor vrouwen in Hoogerheide. Tussen hen in is Marianne Vos net bezig aan haar eerste ronde, foto Anco Bauer/Cyclopics HAMBURG - Nog geen half jaar na zijn aanstelling lijkt Bert van Mar wijk zijn langste tijd bij HSV alweer te hebben gehad. Na de vijfde ne derlaag op rij ligt de voormalige bondscoach zwaar onder vuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 69