Tjoba is er bijna, maar TOP nog niet HW'24 ziet twee keer rood en levert punten in bij Internos SPORT 33 Van den Broek met Oranje naar Portugal TOP (A)-Avanti 21-22: In de eigen sporthal De Blikken korfbalt TOP zestig minuten vanuit het hart; elk sprongduel móet gewonnen worden en elke aanval móet een treffer opleveren. Tijdens wedstrij den buiten het sportdorp is het team vaak onvoldoende alert en laat de ploeg zich relatief makke lijk naar de slachtbank leiden. Zaterdag speelde TOP voor de zes de keer thuis dit zaalseizoen. Weer was er passie. De nummer twee in de overgangsklasse, Avan ti, werd bijna verrast. Het team uit Pijnacker won ternauwer nood: 21-22. „Ik denk dat ze dol blij zijn dat het goed voor hen is afgelopen", zei Corné Bezemer, één van de aanjagers bij TOP. „Uit hadden we dik verloren, maar thuis kunnen we gewoon meer. Dat hebben we ook tegen koplo per DSC laten zien. Dan spelen we voor ons eigen publiek en zijn we veel agressiever. Dan zitten we op het randje en soms gaan we er een beetje overheen. Maar dat hebben we ook nodig om het zulke goede ploegen moeilijk te maken." Albatros-Tjoba 22-26: Om aan het hoge aantal van 26 treffers te komen, moest Tjoba eerst een 14-11-achterstand bij rust wegwer ken. Pas toen Dirk-Jan Westmaas het voorbeeld van de veel scoren de Sander Harinck volgde, was het gedaan met de aspiraties van Albatros en speelde Tjoba een ge wonnen wedstrijd. Eerste klasse. Fortis-HKC 12-12: Een wanpresta tie. Zo kwalificeerde de teleurge stelde coach Sjaak Baas het gelijk spel tegen hekkensluiter HKC. De aanval van de Souburgse eer steklasser was stroperig, de verde diging maakte veel foutjes. „Ver lies had ook zomaar gekund", klonk het cynisch. Scores Fortis: Remco Crucq 4, Rens van den Driest en Patrick Koppejan 2, Joyce Schoonaard, Rachel Verhage, MarkTrimpe en Justin Koppejan 1. RWA-Swift 17-14: Swift kon te gen RWA geen vuist maken. De kans op een topdrieklassering in de eerste klasse D is nu vervlo gen. Het achttal uit Rhoon sloeg vroeg een gat van vier punten en daarna waren de Middelburgers gezien. ZEIST - Lisan van den Broek is door de KNVB-coaches Maria van Kortenhof en Johan van Heertum opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal onder zestien jaar. Met dat team zal de voetbal ster uit Kloosterzande vanaf 21 fe bruari in actie komen tijdens het 'Uefa WU16 Development Tour nament' in Portugal. Van den Broek, die bij JVOZ Cl speelt en onlangs op stage is geweest bij FC Twente, ontmoet met Oranje on der 16 op vrijdag 21 februari Oos tenrijk. Een dag later is Schotland de tegenstander en op maandag 24 februari wordt het vriend schappelijke toernooi in Portugal afgesloten met een wedstrijd te gen Noorwegen. De definitieve se lectie bestaat uit 21 speelsters. Li- san van den Broek speelde in het verleden ook al verschillende in terlands voor Oranje onder 15. Internos-HW'24 1-1: Het duel tussen koploper HW'24 en mid denmoter Internos ontbrandde in de tweede helft. Uit het niets kwa men de bezoekers uit Hulst in de 47e minuut op voorsprong. Jari Vyaene zette druk op de Inter nos-doelman en tot ieders verba zing schoot de sluitpost de bal te gen de borst van Vyaene. De aan valler liep vervolgens op een leeg doel af: 0-1. Diezelfde Vyaene werd een kwar tier later uit het veld gestuurd met twee keer geel. Internos ging op zoek naar de gelijkmaker, maar creëerde nauwelijks kansen. Toen ook Robin McTaggart zo'n tien minuten voor tijd een rode kaart ontving, kon de gelijkmaker niet uitblijven. Patrick Schalk schoot vijf minuten voor tijd uit de kluts de 1-1 binnen. Philippine-Unitas'30 2-0: Uni tas'30 begon voortvarend tegen Philippine. Al na dertig seconden moest invallerdoelman Jules Del- zenne handelend optreden. Toen Unitas'30 na een kwartier was uit geraasd, nam Philippine het heft in handen, In de 39e minuut maakte Maarten van Hecke, op aangeven van Dennis de Nooijer, de openingstreffer. Coen Goossen kreeg twee keer de kans om de score voor rust uit te breiden, maar faalde. Het hoogtepunt van de wedstrijd kwam in de vijftig ste minuut. Van Hecke zag aan de rand van de zestien de keeper iets te ver voor zijn doel staan en stift te de bal in de bovenhoek. De Zeeuws-Vlamingen kwamen daar- na niet meer in gevaar. Luctor'88-Cluzona 1-2: De rust stand in Heinkenszand was te vens de eindstand. De thuisploeg speelde het gehele tweede bedrijf op de helft van Cluzona, maar faalde in de afwerking. Dennis Janssen zette de bezoekers op voorsprong. Op aangeven van Rutger van Ros- sum trok Roy van Leeuwen de stand gelijk. Uit een scrimmage was het Janssen die opnieuw het net vond en de einduitslag op het scorebord zette. Hontenisse-doelman Pim de Bak ker. De kans was het gevolg van een snelle uitbraak, nadat de thuisclub zijn verdedigende taken verwaarloosde. Vanhijfte: „We hadden meer balbezit en iedereen wilde meedoen. Het tempo was echter te laag." Hontenisse slaagde er daardoor niet in om echte kansen te creë ren. Toch was er halverwege de voorsprong. Staes scoorde na een afgeslagen hoekschop met een fraaie volley de 1-0. Aardenburg begon goed aan de tweede helft en stelde doelman De Bakker op de proef met een kopbal van Hyl- ke Stroo uit een vrije trap van De Croock en met een schot van Ringoot. Na de benutte penalty van Staes speelde Hontenisse met veel meer vertrouwen, terwijl Aar denburg helemaal wegzakte. Bin nen een kwartier voerden De Waal (fraaie individuele actie), Tom Rijk, Wesley Leys, Dennis Malcontent, nogmaals Rijk (straf schop) en Kris van Meele de stand op naar 8-0. Door de zege heeft Hontenisse de aansluiting met Alliance gevon den. Volgens Vanhijfte was de overwinning goed voor het ver trouwen. „De sfeer blijft goed, maar het was al even geleden dat we hadden gewonnen. We moe ten reëel blijven en ons richten op de nacompetitie." Bij Aarden burg, dat slechts drie punten heeft, heeft men zich neergelegd bij degradatie. „Het waren van daag de twee slechtste ploegen van de derde klasse. Volgend jaar komen we elkaar tegen in de vier de klasse", was de overtuiging van Bekooy. Het is nog maar de vraag of zijn beste speler De Croock dan nog deel uitmaakt van zijn selectie. „We wisten dat het in de derde klasse moeilijk zou worden. Van vorig seizoen zijn nog drie basis spelers over. Ik kan nu niet zeg gen of ik stop, maar ik moet nog wel met plezier voetballen", zei de 35-jarige middenvelder. MAANDAG 3 FEBRUARI 2014 door jaapjan Ritsema MIDDELBURG - Tjoba is op een haar na veilig in de overgangsklasse C. De korfbalploeg uit 's-Heer Hen drikskinderen won zaterdag - met enige moeite - van hekkensluiter Albatros en kan de zaalcompetitie rustig uitspelen. Door een 22-21-nederlaag tegen Avanti moet TOP nog hard werken om overgangsklasser te blijven. Scores TOP: Remco Bezemer 5, Jeani- ne Marijs 4, Corné Bezemer en Petra de Ridder 3, Peter van Belzen en Nelle- ke van Belzen 2, Jurriaan Bouwens en Wilma de Ridder 1. Scores Tjoba: Sander Harinck 9, Dirk-Jan Westmaas 8, Demi Mondeei 5, Esmee Walraven 2, Marcel de Dreu, Robin Harinck 1 Scores Swift: Matthijs Pouwer 4, Vera Kuiper en Joren Gilissen 2, Mirella Pou wer, Aisja Zuidweg, Lennart Hoogen- boom, Richard Geldof, Kris Huisman en Dylan Gillissen 1. door Len Wolters MIDDELBURG - HW'24 is in de der de klasse A van het zondagvoetbal blijven steken op een gelijkspel. In de uitwedstrijd tegen Internos speelden de Zeeuws-Vlamingen met 1-1 gelijk. Twee spelers van de Hulstenaren kregen een rode kaart. Philippine herpakte zich na het verlies van vorige week tegen Internos. Titelkandidaat Unitas'30 wjerd met 2-0 verslagen. B Hét moment van de derby tussen Hontenisse en Aardenburg. Hontenisse-aanvaller Tom Rijk (blauw shirt) wordt van de bal gezet door Thijs Ringoot. Scheidsrechter Bruggeman fluit voor een strafschop. Het is het breekpunt in de wedstrijd, foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 67