Zware nederlaag en rode kaart voor Terneuzen Periodewinnaar RIA W. helpt Clinge handje 32 SPORT Aardenburg legt zich na 8-0-nederlaag neer bij degradatie. Ook Hontenisse moet oppassen. Oud-bondscoach Aragones (75) overleden BSC-Terneuzen 4-0: Terneuzen leed een nederlaag in meer dan één opzicht. De ploeg van trainer Henk Ottens ging niet alleen met 4-0 onderuit, maar verloor ook nog eens Hasan Basagac vanwege een rode kaart. De aanvaller kreeg halverwege de tweede helft geel en maakte zich daar zo druk over dat hij handtastelijk jegens de scheidsrechter werd. BSC bouw de de 2-o-voorsprong daarna uit naar 4-0. Terneuzen begon nog wel aardig aan de zespuntenwedstrijd, maar viel terug nadat Davy van Merriënboer in de 35e minuut voor 1-0 zorgde. Kort na de hervat ting leidde een fout van Liam O'Shea tot 2-0 (van opnieuw Merriënboer) en nam de vertwij feling bij de bezoekers ziender ogen toe. Na de rode kaart voor Basagac dompelde Matteo Castro Terneuzen met twee treffers nog verder in rouw: 4-0. Voab-RCS 6-1: RCS was in het duel met subtopper Voab in de eerste helft nauwelijks minder, maar zoals wel vaker brak een ge- brek aan stootkracht de Walcher- se ploeg op. Na 31 minuten nam de thuisclub door Ludo Broek een t-o-voorsprong en kort voor de rust werd het tegen de verhou ding in ook nog eens 2-0 door Laurens van de Nouweland. Die tegenslag kwam RCS na de rust niet meer te boven. Voab kreeg steeds meer ruimte om vanuit de verdediging de aanval te zoeken. Met drie doelpunten op rij voerde Joran Beerens in zijn eentje de score op naar 5-0. Robbie van Iwaarden scoorde daarna tegen, maar de ingevallen A-junior Stijn van Laarhoven zorgde voor het slotakkoord: 6-1. Zeelandia Middelburg-Madese Boys 1-1: Nadat Zeelandia Middel burg al in de eerste minuten een grote kans om de score te openen onbenut had gelaten, ontwikkel de zich een wedstrijd waarin de krachtsverschillen gering waren. Op het zware veld kregen beide ploegen over en weer mogelijkhe den, maar zo heel vreemd was het ook weer niet dat het lange tijd 0-0 bleef. Na een half uur nam Moerse Boys uit het niets een voorsprong uit een vrije trap van Dennis Marijnissen, maar niet veel later zorgde Jerfy Booij koppend voor 1-1. In de tweede helft zakte het ni veau steeds verder, maar de slotfa se was toch nog spannend. Twee keer kwam Madese Boys één op één door, maar twee keer ook red de Rick Wiegmans. Trainer Daan Eikenhout kon na afloop leven met het gelijkspel. „Als je weinig wint, is het vertrouwen broos", zei hij. „Maar als je, zoals van daag, je stinkende best doet en een punt van de achterstand op de concurrentie kunt afsnoepen, komt dat stapsgewijs terug." KLOOSTERZANDE - Een uur lang was Aardenburg gisteren gelijk waardig aan Hontenisse in de der by tussen de hekkensluiter en de nummer voorlaatst in de derde klasse A. Een volgens velen mak kelijk toegekende strafschop aan de thuisclub zorgde na een kwar tier in de tweede helft voor de ommekeer in de wedstrijd. Titia- no Staes profiteerde van het bui tenkansje en scoorde de 2-0, waar- KARAKTERISTIEK na Hontenisse gemakkelijk kon uitlopen naar een geflatteerde 8-o-zege. De strafschop leidde na afloop tot veel gespreksstof. „Het was geen strafschop, want onze speler Thijs Ringoot en Hontenisse-speler Tom Rijk liepen tegen elkaar aan", verzekerde Aardenburg-trai ner Marty Bekooij. Hij vervolgde: „Het was het breekpunt. De kop jes gingen bij ons omlaag, terwijl we in de eerste tien minuten na rust beter waren geweest en kan sen kregen." Hontenisse-trainer Eric Vanhijfte vond dat de straf schop door scheidsrechter Albert Bruggeman gemakkelijk werd ge geven. „Daarna gingen we beter voetballen en dan zag je ook dat wij over betere individuele spe lers beschikken dan Aardenburg." Bruggeman verklaarde over het strafschopgeval dat Ringoot eerst de voet van de aanvaller van Hon tenisse raakte, voordat hij de bal speelde. „Dus was het voor mij een strafschop. Ik stond recht in één lijn met deze spelers in het zestienmetergebied. Ik kon het goed zien. Het zou best kunnen dat de situatie van de zijkant an ders leek.". Ook Aardenburg-speler Steven de Croock vond dat de penalty cru ciaal was. „Maar het ligt natuur lijk niet aan de scheidsrechter dat wij met 8-0 verliezen. Ik had het me vooraf anders voorgesteld en gehoopt met een goed resultaat weg te komen. Daar ben ik teleur gesteld over", reageerde de aan- voerder van Aardenburg op de zware nederlaag. De West-Zeeuws-Vlamingen lieten op slag van rust een dot van een kans liggen op de gelijkmaker. Jan Meijaard, vrijgespeeld door Jeroen Bouwens, zag zijn inzet van dicht bij gered door de uitblinkende Oostburg-RLA W 0-2: Door de ze ge op Oostburg pakken Westdor- penaren de tweede-periodetitel. De ploeg heeft vijf punten voor sprong op de nummers twee Bier vliet, Clinge en Steen. Met nog één wedstrijd in de periode te spe len is dat genoeg. De individuele klasse van RIA W. gaf tegen Oost burg de doorslag. De thuisploeg was voetballend gezien de boven liggende partij, maar kon dat niet uitdrukken in doelpunten. Door een fout in de Oostburg-defensie maakte Can Kiran al na vier minu ten de 0-1. Yannick Vanhijfte sla lomde tien minuten voor de pau ze door de verdediging van de thuisploeg en tilde de stand naar 0-2. Clinge-Groede 2-0: Groede kwam voor een punt naar de kop loper en groef zich helemaal in. Desondanks kreeg Clinge genoeg mogelijkheden om een flinke sco re neer te zetten. Uiteindelijk vond de thuisploeg tweemaal het net. Thomas Leeg water nam beide treffers voor zijn rekening. Groede zette hier vrij wel niets tegenover. Vogelwaarde-Patrijzen 1-0: 2014 is vooralsnog niet het jaar van Pa trijzen. De ploeg verloor alle drie competitiewedstrijden dit jaar. In een wedstrijd die gedomineerd werd door Patrijzen, kroonde Rick Moens van Vogelwaarde zich tot man van de wedstrijd. Uit de kluts schoot hij twintig minuten voor tijd raak. Patrijzen-trainer Hans de Nooijer kreeg nog een ro de kaart vanwege commentaar op de leiding. Biervliet-Steen 4-0: In een rede lijk gelijk opgaande wedstrijd kreeg Biervliet de beste kansen. Daar maakte de ploeg uit het rech- terrijtje optimaal gebruik van. Tim Bogaart zorgde voor de 1-0. David Mullaert stopte vervolgens een strafschop, waardoor zijn ploeg de voorsprong behield. Voor rust breidde Derek de Booij de score verder uit: 2-0. Ben Onge- nae en Shurandell van Uijtrecht tilden de eindstand naar 4-0. Breskens-Koewacht 1-2: Johnny de Jaeger zette Breskens nog wel op voorsprong, maar dat mocht niet baten voor de thuisploeg. In de tweede helft schoot Jeffrey Kox Koewacht langszij. Vijf minu ten voor tijd maakte Robin Mari- man de 1-2 en hielp zijn ploeg aan de zege. Schoondijke-Sluiskil 7-1: In bei de helften werd er vier keer ge scoord. In het eerste bedrijf von den Yassine Benali, Nouredina Za- ha en Andrew Wesbeek voor Schoondijke het net. Micky Imand was voor Sluiskil trefzeker. Na de pauze maakte Andrew Wes beek een onvervalste hattrick. Niek Haartsen maakte het feest voor Schoondijke compleet: 7-1. MADRID - Oud-bondscoach Luis Aragonés is zaterdag in een zie kenhuis in Madrid overleden. Dat meldde het Spaanse persbureau EFE. Aragonés leidde Spanje in 2008 naar de Europese titel. Daar na vertrok hij naar Fenerbahge in Ttirkije, waar hij nog geen jaar la ter werd ontslagen vanwege de slechte resultaten. Aragonés speelde als aanvaller voor onder meer Real Betis Sevil- la en Atletico Madrid. Met die laat- ste club werd hij drie keer lands- 1 kampioen. De elfvoudige interna- tional fungeerde nadien als trai ner van onder meer Atletico Ma drid (in vier verschillende termij nen), Barcelona, Sevilla en Valen cia. In 2004 werd hij benoemd tot bondscoach van Spanje. De Wijze Man van Hortaleza, zo als zijn bijnaam luidde, is 75 jaar c| geworden. door Eddy van der Hooft MIDDELBURG - De winterstop blijkt op Terneuzen en RCS geen heilza me werking te hebben gehad. Bei de tweedeklassers gingen gisteren voor de derde opeenvolgende keer onderuit, Terneuzen bij BSC (4-0) en RCS bij Voab (6-1). Hekkenslui ter Zeelandia Middelburg hield op eigen veld een punt over aan het duel met Madese Boys: 1-1. Penalty maakt veel los door Aector Dooms Terneuzen leed gisteren in Roosendaal de derde nederlaag van dit jaar. Voor de derde week op rij kwamen de Zeeuws-Vlamingen ook niet tot sco ren. Hontenisse-Aardenburg 8-0 (1-0). 23. Titiano Staes 1 -0, 60. Titiano Staes 2-0 (strafschop), 73. Thomas de Waal 3-0, 75. Tom Rijk 4-0, 78. Wesley Leys 5-0, 83. Dennis Mal content 6-0, 85. Tom Rijk 7-0 (strafschop), 88. Kris van Meele 8-0. Scheidsrechter: A. Bruggeman (Oostkapelle). Gele kaart: Jeroen Bouwens, Thijs Ringoot, Bert de Bruyckere, Steven de Croock, allen Aardenburg. Aantal toeschouwers: 100. door Len Wolters MIDDELBURG - Oostburg moest gis teren in de vierde klasse A van het zondagvoetbal op eigen veld zijn meerdere erkennen in RIA W, dat beslag legde op de periodetitel. Sinds het vertrek van Arjo den Dek ker eind vorig jaar, heeft RIA W geen competitiewedstrijd meer ver loren. Door het verlies van Oost burg liep Clinge drie punten uit in de strijd om het kampioenschap. Groede werd met 2-0-verslagen. 9 Na de 2-0-zege op Oostburg is RIA W. nu negen opeenvolgende wedstrijden ongeslagen. De laatste nederlaag da teert van 27 oktober, toen Clinge te sterk was (0-1).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 66