Missers kosten drie punten Warrige aanloop deert VC Vlissingen niet Sterke start voetbalsters Hontenisse 31 pp aar rie, die met het hoofd teruglegde op Jonathan Constansia. Die bleef rustig en tikte de ï-o binnen. „Eerlijk is eerlijk; we hebben daar na nog kansen genoeg gehad", gaf de doelpuntenmaker, die weer als aanvoerder terugkeerde in de ba sis, na afloop toe. „Maar de wed strijd werd uiteindelijk in drie mi nuten beslist. De rode kaart en die snelle 1-3 waren beslissend. Zulke kleine foutjes moeten er nu echt uit." Over twee weken krijgt nummer twaalf Goes de kans om zich te herstellen tegen directe concur rent Dosko. „Dat is een heel be langrijke wedstrijd", voerde De Nooijer de druk voor het uitduel met de nummer elf van de compe titie alvast wat op. „We moeten die wedstrijd winnen. Als we ver liezen, krijgen we net als vorig jaar weer een moeilijk seizoen." Het ongeloof droop van zijn woor den en zijn gezicht. Kloetinge was niet meer bij machte de ach terstand te repareren en verloor opnieuw een uitwedstrijd, de zes de op een totaal dit seizoen van zeven verliespartijen. Waar de ge wenste aansluiting met de mid denmoot binnen handbereik was, staat Kloetinge nu op een plaats die aan het einde van de rit ver plicht tot het spelen van nacompe- titie voor lijfsbehoud. De snelste doucher was na afloop doelman Niels Zoutewelle. Hij baalde als een stekker, omdat hij verantwoordelijk was voor de ge lijkmaker. De vervanger van eer ste keus Jaco van der Schee, die verplichtingen op zijn werk had, taxeerde een vrije trap verkeerd. Zoutewelle stapte in om de hoge bal te plukken, maar de wind droeg de vrije trap hoger en ver der dan hij dacht. De hand(schoen)en gingen naar het hoofd. Vergeten was de save in de tweede minuut, toen een lange bal tussen het centrale duo Ruben Hollemans en Jaap Esser viel en Zoutewelle met zijn be nen redding bracht. Hij moest het juk dragen van een keeper wiens enige fout alle goede dingen te nietdeed. Snel zocht hij daarom de beschutting van de veilige spe lersbus op. De tweede speler die een kras op liep in deze wedstrijd was Bart Deprez. De vervanger van de ge passeerde Bert den Hamer speel de een ijzersterke eerste helft. Hij was balvast, hield de Veen-defen sie bezig met individuele acties en was na een halfuur doeltref fend. Hij zette de aanval zelf op. Via Daan Esser en Mark Schuit kwam de bal terug bij Deprez, die in de korte hoek scoorde: 0-1. Even later zette hij Daan Esser al leen voor de keeper (die redde) en kort daarna schoot hij zelf nog een keer over. Maar toen was het opeens klaar. Bij een actie op het middenveld ging hij door zijn en kel. Het spel lag enkele minuten stil, waarna Deprez per brancard van het veld werd gedragen. Bert den Hamer was zijn logische ver vanger. Kloetinge hoefde de tweede helft echter niet te vrezen. Zag ook Hiensch. „Achilles Veen loerde op de momenten dat wij fouten maakten. Doordat Veen ver terug zakte, was er weinig ruimte. We moesten dus geduld hebben. En dat deden we goed." Op de vroe ge kans, gered door Zoutewelle, na voelde Kloetinge geen centje pijn. Er waren kansen op meer van Daan Esser en Bert den Hamer, maar balverlies van diezelfde Den Hamer leidde de 2-1 in van Ayden Kuypers. „Wat gebeurt hier", dacht Hiensch. „We hadden alles onder controle en uit het niets werd het 2-1. Dit hadden drie pun ten moeten zijn." Het werden er nul, waarmee Kloetinge de zor gen zag groeien. KARAKTERISTIEK VLISSINGEN - VC Vlissingen weet weer wat winnen is. De Zeeuwen waren gistermiddag in de eerste klasse C met 4-0 te sterk voor middenmoter EFC. Voor de bezoe kers uit Eersel liep het dagje Zee land uit op een regelrechte ramp. „We begonnen de middag met buspech", vertelde EFC-trainer Guillaume van Wilgen. „Dan ko men we vervolgens hier en blijkt dat we ineens op kunstgras moe ten spelen." Dit laatste kon de trainer van de Brabantse equipe niet op prijs stel len. „Voordat het seizoen begon, hebben we met de clubs die bij af gelasting van het grasveld uitwij ken naar kunstgras afgesproken dat zij dit op tijd zouden laten we ten. Dit is vandaag niet gebeurd en daardoor werden wij opgeza deld met een probleem. We heb ben een paar spelers die liever niet op kunstgras spelen wegens knieblessures, maar dat nu wel moesten." Het was scheidsrechter Youp Horst die vrij laat besloot het hoofdveld af te keuren. „De ge meente had aangegeven dat er op het eerste veld gespeeld mocht worden, maar ik ben direct na aan komst het veld gaan inspecteren en vond het niet verantwoord om erop te voetballen", gaf de leids man na afloop aan. „Er zaten alle maal kuilen en hobbels in, waar door speleres extra risico op bles sures lopen Daarom heb ik beslo ten om uit te wijken naar het tweede veld. Dat bleek een kunst grasveld te zijn." Maar ook dat veld voldeed niet aan de eisen van de arbiter, zo bleek tijdens warming-up. „De be zoekende ploeg constateerde dat één van de twee doelen niet in or de was. De ene doelpaal bleek zo'n vijf centimeter langer te zijn dan de andere. Ik heb beide trai ners en de wedstrijdcoördinator toen bij me geroepen en in over leg is besloten om de wedstrijd op het naastgelegen kunstgras veld af te werken", aldus Horst. EFC-coach Van Wilgen zag zijn hoop op een overwinning door dit besluit in rook op gaan. „Ik ben het er volkomen mee eens dat de scheidsrechter het hoofd veld heeft afgekeurd. Ik heb ook over de grasmat gelopen en die was ronduit slecht. Dit neemt niet weg dat ik baal van het feit dat we op kunstgras moesten spe len. Mijn ploeg begon hierdoor al met een achterstand aan een wed strijd die ook op gewoon gras al moeilijk leek te gaan worden. Vlis singen heeft een technisch betere ploeg en daardoor is het team in het voordeel op dit veld", zo liet hij weten. Vlissingen-trainer Ruud Pen-, nings was het eens met de woor den van zijn Brabantse collega.. „Voetballend vind ik ons beter dan EFC", gaf hij aan. „Ik denk dat dit tijdens de wedstrijd ook duidelijk te zien was, ik vond ons bijna het gehele duel de bovenlig gende partij." Op het kunstgras kwam Vlissin gen via Josimar Pattinama en Etienne Mallie na een dik kwar tier op voorsprong: 1-0 en 2-0. Vlak na rust zette Khalid el Hat- tach zijn ploeg met een geplaatst schot op 3-0 en kort voor tijd be paalde Hoessein Bouzambou, na prachtig voorbereidend werk van Mallie, de eindstand op 4-0. „We hebben weinig kansen weggege ven", blikte Pennings terug. „In mijn ogen een dikverdiende over winning." Vlissingen-EFC 4-0 (2-0). 16. Josi mar Pattinama 1-0,18. Etienne Mallie 2-0,49. Khalid el Hattach 3-0, 87. Hoessein Bouzambou 4-0. Scheidsrechter: Y. Horst (Eindho ven). Gele kaart: Salim Ben Sel- lam (VC Vlissingen), John Ver- wimp, Jesse van Gerwen (allen EFC). Aantal toeschouwers: 140. TERNEUZEN - De voetbalsters van Hontenisse gingen in de promo tiepoule van de vierde klasse van start met een knappe 4-2-zege op Moerse Boys. In de degradatiepoule won FC Axel voor de tweede opeenvolgen de keer met 2-0, dit keer van RSV .(uiO- MAANDAG 3 FEBRUARI 2014 voor defensie -■5fc4<> - '*"X& Tom de Bonte (midden) rukt op in het duel met de Koninklijke HFC. foto Marcelle Davidse door Rudy Boogert VEEN - Er was zaterdag een uur lang geen vuiltje aan de lucht voor Kloetinge. De hoofdklasser koester de een 1-O-voorsprong door een doelpunt van Bart Deprez en had niks te duchten van tegenstander Achilles Veen. Twee missers zetten de wedstrijd echter op zijn kop. „In eens stonden we met 2-1 achter", zag trainer Diederik Hiensch. Achilles Veen-Kloetinge 2-1 (0-1). 31. Bart Deprez 0-1, 60. Teun Ver louw 1-1, 76. Ayden Kuypers 2-1. Scheidsrechter: M. Jobse (Sint Lau rens). Gele kaart: Frank van Ber gen, Teun Verlouw (Achilles Veen), Timo Jansen, Remco van Tiggèle (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 450. Kloetinge: Niels Zoutewelle; Mi chel Maaskant, Jaap Esser, Ruben Hollemans, Timo Jansen; Remco van Tiggele, Aart Veldhof; Mark Schuit (74. Rick Mulder), Daan Es ser, Bart Deprez (43. Bert den Ha mer); Jason Tjien Fooh. door Daniel Vervelde Vierde klasse (promotiepoule): Hontenisse-Moerse Boys 4-2 (2-2). Katrien de Visser 1 -1Jacqueline van Hooije 2-1, Fayka de Rooze (straf schop) 3-2, Jacqueline van Hooije 4-2. Vierde klasse (degradatiepoule): RSV-FC Axel 0-2 (0-1). Saskia Blom- maert 0-1, Sandra Beun 0-2. Vijfde klasse (promotiepoule): Nieuw Borgvliet-Vogelwaarde 1-0 (1-0). Vijfde klasse zaterdag: Nieuwland-Zaamslag 4-2 (2-1). Doel puntenmakers Zaamslag: Karin Pijpe- link 0-1, Cato van Fraeijenhove 2-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65