Adecco Hendriks: ledereen veilig in olympisch dorp SOCHI2014 29 Kramer wint testwedstrijd „Het is veilig, dat kan niet anders. Je ziet hier ook bijna geen beveili ging. Bij de Olympische Spelen in Londen was dat wel, daar zag je mensen met mitrailleurs en kogel vrije vesten door het atletendorp lopen. Ik heb hier nog niemand met een wapen gezien", vertelde Hendriks. Hendriks erkent wel dat de veilig heid buiten de olympische zone een ander verhaal is. „De gevaren zijn genoeg besproken en de drei ging nemen we zeer serieus. Maar binnen de poorten is er een veili ge beleving en gaan we ons focus sen op de sport." Daarmee wil de chef de mission niet zeggen geen oog te hebben voor zaken als mensenrechten in Rusland. „Ik vind het prachtig dat de Olympische Spelen zo sterk zijn dat je zulke thema's gea gendeerd krijgt op het hoogste ni veau. Dat lukt geen ander eve nement. Het is goed dat veel ande re mensen zich daarmee bezig blijven houden, maar uiteindelijk komen de sporters voor het leve ren van een topprestatie. Hier heb ben ze jarenlang voor getraind. Daarom zeg ik: wij gaan nu spor ten." De Winterspelen beginnen vrij dag. Snowboardster Cheryl Maas is de eerste die namens Neder land in actie komt. Zij begint don- derdag al aan haar toernooi. HEERENVEEN - Sven Krmer heeft zaterdag de laatste trainingswed strijd voor vertrek naar Sotsji ge wonnen. De schaatser van TVM was in Thialf de beste op de 3000 meter, in een tijd van 3.44,02. Kra mer troefde daarmee in een recht streeks duel Seung-hoon Lee uit Zuid-Korea af. De olympisch kam pioen op de 10 kilometer klokte 3.45,00. Jorrit Bergsma werd der de in 3.46,03. Komende zaterdag verdedigt Kra mer zijn olympische titel op de 5 kilometer. Lee eindigde vier jaar geleden in Vancouver als tweede achter de Fries, die op de dubbele afstand het goud aan de Zuid-Ko- reaan moest laten vanwege een verkeerde baanwissel. Ireen Wüst liet ook zien dat het met haar vorm wel goed zit. Zij won in Thialf de 1000 meter in 1.15,42, een fractie sneller dan haar winnende tijd bij het olym pisch kwalificatietoernooi. Vrouwenwedstrijd op Champs-Elysées De campagne van onder an deren Marianne Vos om de Ronde van Frankrijk voor vrouwen tegelijkertijd met de mannen te laten verrij den, heeft een eerste succes opgeleverd. Tijdens de ko mende editie van de Tour zal voor de aankomst van de mannen voor de wielren- sters onder de titel La Cour- se by Le Tour de France een wedstrijd op de Cham ps-Elysées worden gehou den. Tour-organisator ASO heeft dit zaterdag laten we ten. Pavljoetsjenkova verrast Errani Anastasia Pavljoetsjenkova heeft gisteren verrassend het WTA-tennistoernooi van Parijs gewonnen. De 22-jarige Russin versloeg in de finale de als derde ge plaatste Sara Errani. De vier jaar oudere Italiaanse won nog wel de eerste set met 6-3, maar zag de volgende twee bedrijven met 6-2 en 6-3 naar Pavljoetsjenkova gaan. Voor de Russische nummer 26 van de wereld ranglijst was het haar zesde titel op de WTA-tour. Gallacher wint, Luiten op 23e plek Golfer Stephen Gallacher heeft zijn titel in de Dubai Desert Classic geprolon geerd. De Schot moest wel vol aan de bak op de laatste negen holes om zijn derde zege op de Europese Tour veilig te stellen. Dankzij vier late birdies kwam hij giste ren tot een slotscore van 72 slagen en op een eindtotaal van 272, zestien onder par. Joost Luiten verbeterde zich niet in de vierde ronde. Hij werd met 279 slagen 23e. Zilver zeilster Bouwmeester Zeilster Marit Bouwmeester heeft een zilveren medaille overgehouden aan de we reldbekerwedstrijden in Miami. De Friezin eindigde in de Laser Radial-klasse met 24 punten als tweede achter Paige Railey uit de Verenigde Staten, die er vijf tien had. De Deense zeilster Anne-Marie Rindom werd derde met 45 punten. Scholtmeijer begint met winst op België Het Nederlands korfbalteam heeft gistermiddag in een oefenduel met 31-24 gewon nen van België. Bij rust was het in Dordrecht 20-12. Het was de eerste wedstrijd van Oranje onder de nieuwe bondscoach Wim Scholt meijer. Hij volgde Jan Sjou- ke van den Bos op, die na veertien jaar een stap opzij moest doen. MAANDAG 3 FEBRUARI 2014 Thiemo de Bakker, gisteren invaller voor de niet geheel fitte Robin Haase, en captain Jan Siemerink op de bank bij de ontmoeting met Tsjechië. foto Henk Koster/VI Images door Peter van Leeuwen o Qp SOTSJI - Maurits Hendriks is al een kleine week in Sotsji, waar gisteren een deel van de Nederlandse atle ten arriveerde. Zorgen over de vei ligheid binnen het olympisch dorp heeft de chef de mission van de Oranje-afvaardiging niet. PARIJS PARIJS DUBAI MIAMI DORDRECHT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 63