'Rij even naar de Gamma, daar hebben ze van die ventieltjes' ZEEUWS-VLAANDEREN 17 Kredietunie heeft nog drie ton nodig 'Gebouw is bijna altijd geopend' 'Ik breng graag mensen samen' MIDDELBURG - Om te kunnen be ginnen met het verstrekken van leningen aan ondernemers, heeft de Kredietunie Zeeland voor 31 maart nog drie ton nodig. De kre dietunie is een coöperatie van on dernemers die leningen aan mkb-bedrijven wil verstrekken van 50.000 tot 250.000 euro. In middels hebben 28 ondernemers en bedrijven geld ingelegd. De kredietunie heeft echter een start kapitaal van minimaal 2,5 miljoen euro nodig. Tot nu toe is 2,2 mil joen euro toegezegd door bedrij ven en de provincie. De laatste stelt aan haar renteloze lening van 500.000 euro de voorwaarde dat de kredietunie voor 31 maart twee miljoen euro in kas heeft. Beoogd accountmanager Jan Kees Oorthuijs van Kredietunie Zee land roept ondernemers op in het kredietfonds deel te nemen. Dat kan vanaf een bedrag van 10.000 euro. Informatie is te vinden op www.kredietuniezeeland.nl. Wellnessbedrijf Cota uit Schoon- dijke gaat een infraroodcabine plaatsen in Fitforall, vertelt Vero nique van Muiken. „Wij denken dat in Oostburg veel potentiële klanten wonen. Die hoeven dan 'niet naar Schoondijke te komen. Bovendien is is het gebouw goed toegankelijk en bijna altijd open." Een infraroodcabine verwarmt de spieren. „Mensen met reuma heb ben er baat bij, maar ook voor mensen die niets mankeren, is het heerlijk ontspannend." Voor Queenie Gunst komen in Fitforall haar persoonlijke kwali teiten samen, legt ze uit. „Ik ben levenscoach geweest, en ook oude renadviseur. Dat laatste ga ik in dit gebouw ook doen; ik leer bij voorbeeld mensen die met pen sioen gaan, hoe ze hun nieuwe le ven kunnen invullen. Daarnaast geef ik zumbalessen: ook daar voor is dit onderkomen prima ge schikt. En ik vind het mooi om verbanden te leggen en mensen bij elkaar te brengen." Duo steelt kleding uit aantal winkels Een 45-jarige man zonder vaste woonplaats en een 30-jarige Terneuzense zijn vrijdag in de Dijkstraat in Terneuzen aangehouden. Ze hadden kleding uit meerde re winkels gestolen. Agen ten vonden dat het duo zich verdacht gedroeg. In hun fietstassen bleek kleding te zitten, waarvan het stel geen aankoopbewijs had. Johan Dobbelaar in Studio Max Live Schrijver Johan Dobbelaar uit Terneuzen is dinsdag te gast in het tv-programma Studio Max Live. Ondereet pseudoniem Lea Jacobs schreef hij Bloot in de Pol der, een eigentijdse roman voor vrouwen van twintig tot dertig jaar. Die wordt nu in Amerika uitgebracht. Het programma is te zien op Ne derland 1 vanaf 12.15 uur. De Kameleon wil het Repair Café voortaan eens in de maand organi seren. Iedereen die dat wil, kan ka potte spullen als apparaten, kle ren, meubels en fietsen meene men. Vrijwilligers uit de buurt helpen de eigenaar dan met het herstel. „Het gaat er dus om dat we een handje toesteken, niet dat we de rol van een fietsen- of kleer maker overnemen", legt Bart Diks van de organisatie uit. „We willen natuurlijk geen valse con currentie met ondernemers aan gaan." Een stelletje dat met een fiets kwam, wordt ondertussen om een boodschap gestuurd. „Dit ven tiel past niet. Bij de Gamma verko pen ze die", krijgt het duo te ho ren. Ondertussen doet wethouder Cees Liefting de openingshande ling. Tot zijn opluchting hoeft hij niets ingewikkelds te doen. „Een stekker aan dat apparaat zetten, dat moet nog wel lukken", zegt hij ferm. De wethouder houdt woord: vijf minuutjes later kun nen er weer tosti's gefabriceerd worden. Het Repair Café heeft een mooie buurtfunctie, verklaart Diks. „Wie wil helpen, kan gewoon bin nenlopen." De Kameleon wil de activiteit de komende tijd uitbou wen. Zo denkt de organisatie aan een speciaal Repair Café voor kin deren. „En als het wat beter weer is, kunnen we ook buiten aan de slag", zegt Diks. „We zouden daar een wat oudere auto kunnen neer zetten en laten zien op welke ma nier je die simpel kan onderhou den. Geloof me: veel mensen we ten tegenwoordig niet eens meer dat ze regelmatig de olie moeten verversen, ep dat ze geen kraan water als koelvloeistof moeten ge bruiken." MAANDAG 3 FEBRUARI 2014 I Veronique van Muiken I Queenie Gunst TERNEUZEN TERNEUZEN door Martijn de Koning TERNEUZEN - Een meneer aan een tafel repareert een stofzuiger, twee mannen buigen zich op hun knieën over een kapotte fiets, een andere 'monteur' schroeft een Sen- seo-apparaat open en wethouder Cees Liefting zet een nieuwe stek ker op een tosti-ijzer. Kortom: de eerste editie van het Repair Café in buurthuis De Kameleon in Terneu zen was succesvol. Een achterband wordt geplakt, terwijl de stofzuigermonteur met een bakje koffie even bijkomt van z'n reparatiewerkzaamheden, foto Peter Nicolai De grote zaal van Fitallin heeft een complete spiegelwand. Ideaal voor danslessen, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57