Verloren gewaande grenspaal terug Waar voor je geld ZEEUWS-VLAANDEREN almanak Honderden bezoekers gaan terug in de tijd Poetry Oostburg schaart zich in lange rij kunst- en cultuurinitiatieven in West-Zeeuws-Vlaanderen. 20 KAPELLEBRUC - De tweehonderd jaar oude grenspaal uit Kapelle- brug is terecht. De paal is door de provincie Oost-Vlaanderen afge voerd voor een opknapbeurt. De grenspaal bij het voormalige douanekantoor, waar nu Leonidas zit, was ineens van zijn sokkel ver dwenen. „We dachten eerst aan een carnavalsgrap", zegt wethou der Clen de Kraker van de ge meente Hulst. „We hebben overal naspeuring gedaan. Nu blijkt dat bij de provincie Oost-Vlaanderen is besloten dat de paal maar eens gerestaureerd moet worden. Ze hebben hem gewoon wegge haald." De paal is neergezet tus- sen 1815 en 1830, als grens tussen de provincies Zeeland en Oost- Vlaanderen. De paal was ooit slachtoffer van een aanrijding. Douaniers ontfermden zich er toen over, maar niet alle stukken konden gered worden. Na de res tauratie wordt de grenspaal weer teruggeplaatst op zijn sokkel. Ze had bij een winkel een zak met tien croissantjes gekocht. Deze kwa men tijdens de lunch op tafel. De vrouw vertelde trots dat ze 1,59 euro kostten voor tien stuks, in plaats van 75 cent voor één bij de warme bakker. De echtgenoot vond ze niet zo heel erg lekker, maar ach, voor dat geld. Toen alle croissantjes op waren en de vrouw de plastic zak bij het afval wilde gooien, keek ze nog eens naar het etiket. Pas toen zag ze dat de croissantjes vijf minu ten afgebakken hadden moeten wor den. Logisch dus dat ze niet zo lek ker waren als bij de warme bakker. Ze heeft dit maar niet tegen haar man verteld. OOSTBURC - Het aanbod op het ge bied van kunst en cultuur in West-Zeeuws-Vlaanderen neemt nog steeds toe. Nieuwste loot aan de stam is het genootschap Pqe- try Oostburg, dat woensdag een eerste bijeenkomst heeft. De gemeente Sluis schafte vorig jaar subsidie op kunstonderwijs voor volwassenen af. Doemden kers verwachtten een verschra ling van het kunstaanbod in West-Zeeuws-Vlaanderen. Wet houder Jan Schaalje sprak toen de verwachting uit dat kunstenaars, docenten en particulieren zelf wel in het gat zouden springen. Hij lijkt gelijk te krijgen. Poetry Oostburg vult niet direct een gat dat het gesubsidieerde on derwijs achterliet, maar sluit wel aan bij het rijtje initiatieven op het gebied van kunst en cultuur dat door particulieren wordt opge zet. „We vinden dat Oostburg, en zeker het café van het Ledelthea- ter, een initiatief als dit verdient", zegt Ron Frinks, onder zijn dich- tersnaam Johan Meesters één van de oprichters van Poetry Oost burg. Woensdag is de eerste bij eenkomst in het theatercafé. Dich ters Edmond van den Bussche, Jo han Meesters, Wilfried Vanneste en Tij s van Bragt treden op. Mu ziek komt van Krapuul en harpist Rudolf de Korne. Daarna is er open podium: iedereen mag eigen werk voordragen. „We hopen dat daar mensen opstaan die we bij ons genootschap kunnen halen", zegt Frinks. Aanvang is om 19.30 uur, toegang is gratis. Poetry Oost burg hoopt vier keer per jaar een bijeenkomst te organiseren. „We richten ons vooral op dichters uit de regio. Maar als we eens een echte publiekstrekker kunnen uit nodigen, zullen we dat niet la ten." Naast Poetry Oostburg zijn er af gelopen periode talrijke (vaak suc cesvolle) culturele initiatieven in de gemeente Sluis opgestart. In Aardenburg houdt het Inktpotge nootschap culturele bijeenkom sten. De Zeeuwse Photoacademy begint binnenkort aan een twee de serie cursusreeksen en docente Anita Bekers startte, nadat ze moest stoppen met het geven van gesubsidieerd onderwijs in Oost burg, daar zelf een dansschool. Ook andere dansdocenten geven steeds vaker les in West- Zeeuws- Vlaanderen, net als kunstenaars en kunstdocenten. SLUISKIL - Stevig 'hakken' op bij voorbeeld Hava Naquila van de gabbergroep Party Animals. Zo bruiste het in de jaren '90 in de re gionale discotheken. Voor ruim vierhonderd 25-plussers herleef den zaterdagavond in de tot disco theek omgetoverde grote zaal van het Meulengat in Sluiskil die tij den van weleer. „In de jaren '90 kon je hier in de regio nog in een discotheek terecht. Die tijd is voorbij. Vandaar hebben een aan tal discogangers uit die periode het idee geopperd om eens uit te pakken met een lekker Goud van Oud feestje", zegt medeorganisa tor Patrick van Megen. De dj's Ky- mo en Ferry wisten als geen an der de muziekstijl van 'the 90's till now' op te pakken. Op onder meer happy hardcore en hardcore housemuziek kwam ook de dans stijl uit die periode op de vloer. Met verder een lasershow en ge- luids- en lichteffecten werd een echt 'disco-effect' gecreeërd. Bescheidenhei siert de vrouw Tip? redactie@pzc.nl MAANDAG 3 februari 2014 1 Particulier cultuuraanbod groeit door Martijn de Koning I Op de eerste editie van From the 90's till now' kwamen ruim vierhonderd oudere jongeren af. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53