Eerste kinderboerderij van Reimerswaal is 'n feit Keukens slachtoffers Ramp Brand legt naschoolse opvang bij Kapelse basisschool 't Honk in de as BEVELANDEN en THOLEN 17 Keuken Plus yi i Man gewond bij poging straatroof Twee gemaskerde mannen hebben zaterdag rond 05.45 uur in de Meanderlaan in Middelburg geprobeerd een 22-jarige Middelburger te be roven. Het slachtoffer werd door twee mannen van ach teren aangevallen. Zij eisten geld. Vervolgens ontstond een worsteling, waarbij het slachtoffer met een mes in zijn been werd gestoken. Beide daders zijn vervol gens zonder buit gevlucht. Politie kamt wijk uit en pakt inbreker Een inbreker is vrijdagnacht door de politie betrapt in de wijk Dauwendale. Een wijk bewoner sloeg alarm nadat hij een onbekende door zijn achtertuin zag lopen. Meer dere agenten gingen daarop te voet op onderzoek en trof fen in Gervinsland een, voor de politie bekende Middel burger aan tijdens zijn 'werkzaamheden'. De 21-jari- ge man zit nu in Torentijd. Leren over gebruik computer en tablet De Hobby Computer Club verzorgt morgenavond in 's Gravenpolder een inloop avond over 'algemeen com putergebruik'. Ook het om gaan met tabiets, zoals iPad kan aan de orde komen. De inloopavond in Ons Dorpsle ven aan de Poelvoordesteaat begint om 19.30 en duurt tot 22.00 uur. Deze maandelijke bijeenkomst van de HCC is gratis te bezoeken. De schuren op Landgoed Vinke nisse worden sinds het begin van het jaar bevolkt door een steeds groter wordende groep dieren. Kippen in de alle kleuren, Bonte Bentheimervarkens, schapen, wat geiten, konijnen... Het is bijna te veel om op te noemen. De dieren zijn afkomstig van John den Hol lander uit Rilland. Jarenlang lie pen ze rond bij 't Appeltje in Ber gen op Zoom. Leo van Dommele van de Stich ting Behoud en Zorg Landgoed fa milie Van Nieuwenhuijzen: „We zochten invulling voor de land- bouwschuur en de wagenloodsje uit het begin van de negentiende eeuw. Via de gemeente kwamen ze in contact met Den Hollander, die een nieuwe plek zocht voor zijn dieren. John is sinds 1 januari bij ons in dienst. De stichting heeft ook zijn dieren overgeno men. Misschien breiden we in de toekomst uit met dagbesteding." De toekomstige bewoners van het huis op het landgoed kunnen meehelpen met verzorgen van de dieren, als ze dat willen. Verder staat de kinderboerderij annex 'kleinschalige veehouderij' op zichzelf. Toegang is gratis, door verkoop van groenten, aardappe len en eieren komt er wat geld binnen. Den Hollander: „Binnen kort komen hier ook 1500 vlees kuikens. Geen plofkippen, maar een ras dat er langer over doet om groot te groeien. Ze mogen straks scharrelen in de wei." Zonder al te veel ruchtbaarheid er aan te hebben gegeven, trekken de dieren nu al veel publiek, voor al op zaterdagmorgen en woens dagmiddag. „Op een gegeven mo ment renden hier wel dertig kin deren rond", lacht Den Hollander. ruime keuze, voor elk budget AJP Volgens Leanne Dirksen, vervan gend unitmanager van de Ki- beo-locatie, worden de kinderen maandag na schooltijd opgevan gen in een lokaal van de school. „Dat hebben we zondagmorgen vroeg al af kunnen spreken met Margreet Wabeke, de directeur van de school. Samen gaan we on ze schouders er onder zetten om de buitenschoolse opvang zo goed mogelijk voort te zetten. We kunnen zelfs de activiteiten die donderdagmiddag zijn aangekon digd voor maandag door laten gaan. De kinderen zouden cupca kes gaan bakken. Dat doet de pe dagogisch medewerker thuis, zo dat de kinderen de cakejes ge woon kunnen versieren." De bso was al jaren gevestigd in een noodlokaal, dat op enige me ters afstand van het hoofdgebouw op het schoolplein stond. Zowel het gebouw als de inboedel moe ten als totaal verloren worden be schouwd. Dirksen: „Omdat de brandweer heeft voorkomen dat de school zelf beschadigd is ge raak, kunnen daar alle lessen ge woon doorgaan." Vlak na middernacht ging de brandweer af op de melding van binnenbrand. Al snel ontwikkel de het zich tot een grote uitslaan de brand. Even voor 1.00 uur 's nachts werd het sein brand meester gegeven en liet de brand weer het gebouwtje gecontro leerd uitbranden. De politie doet onderzoek naar de oorzaak van de brand. MAANDAG 3 FEBRUARI 2014 Kees van den Bos en Leo van Dommele zijn de bestuursleden van de stichting die Landgoed Vinkenisse beheert, foto Marcelle Davidse MIDDELBURG MIDDELBURG 'S GRAVENPOLDER RILLAND - Terwijl een stichting ij vert om in Reimerswaal een kinder boerderij van de grond te krijgen en wethouder Dieuwke Louwrink het stalletje bij Hansweert nieuw le ven probeert in te blazen, opende een maand geleden al de eerste kinderboerderij van de gemeente. Zie voor de activiteiten rondom de dieren: facebook.com/hofvinkenisse ook voor uw totale keukenverbouwing Spoorstraat 18c 4431 NK 's Gravenpolder T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie uriuiu.feeultenplus.com door Joeri Wisse I Bij het beeld van Jan Wolkers werd een krans gelegd, foto Marcelle Davidse KAPELLE - Een felle brand heeft za terdag rond middernacht een Ki- beo-locatie in Kapelle in de as ge legd. Het gaat om een gebouwtje waar Kibeo drie dagen per week buitenschoolse opvang (bso) orga niseerde voor bovenbouw-leerlin gen van de christelijke basisschool 't Honk aan de Van der Biltlaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51