Euro per jas voor BAS Keukens Begrip voor Middelburg bij veteranenvoorzitter Nieuw stuk Rederijkers speelt in de Franse tijd SCHOUWEN-DUIVELAND 17 Keuken Plus Met grote letters staat BAS op het T-shirt van An nette Blom uit Zierik- zee. Zo'n vijfentwintig vrijwilli gers gehuld in zo'n zelfde shirt verzorgen dit jaar de garderobe van Aemstie Alive. Elke jas levert een euro op voor het goede doel. BAS is de naam van een stichting die zich inzet voor bestrijding van de ziekte juveniele derma- tomyositis (JDM). De stichting is genoemd naar Bas van den Ouden uit Zierikzee. Hij overleed in 2010 op negenjarige leeftijd aan deze zeldzame ontstekmgsziekte. Zijn ouders Annita en Rob richt ten de stichting op om bekend heid aan JDM te geven. De vrijwil ligers komen niet alleen van Schouwen-Duiveland. Zo woont Margriet Baert in Nieuwdorp. De dames hebben een lange avond voor de boeg. „Maar", zegt Annet te opgewekt, „we blijven tot de laatste jas op onze post." ruime keuze, voor elk budget ook voor uu; totale keukenverbouwing School Op Dreef heeft eigen app Christelijke basisschool Op Dreef in Bruinisse heeft een eigen app gelanceerd die op elke smartphone en tablet te installeren is. Via de app kan de school snel nieuws aan ouders en anderen ver spreiden. „Of het nu gaat om luizencontrole, een excursie of een studiemiddag: alles kan erop worden doorgege ven. Ook het nieuws van de website is erop te lezen", stelt de school. Noodlokaal naast school afgebrand Een felle brand heeft zater dag rond middernacht in Ka- pelle een gebouwtje voor bui tenschoolse opvang (bso) bij basisschool 't Honk in de as gelegd. Het noodlokaal, dat op enige meters afstand van het hoofdgebouw op het schoolplein stond, moet als totaal verloren worden be schouwd. De politie doet onderzoek naar de oorzaak van de brand. Man gewond bij poging tot beroving Twee gemaskerde mannen hebben zaterdagochtend rond 05.45 uur in Middel burg geprobeerd een 22-jari- ge man te beroven. De Mid delburger is daarbij gewond geraakt. Volgens het slachtof fer werd hij door twee man nen van achteren aangeval len. Zij eisten geld. Er ont stond een worsteling waar bij de 22-jarige in zijn been werd gestoken. Beide daders zijn vervolgens weggerend. Door de viering van 200 jaar pro vincie en de uitreiking van de Four Freedoms Awards is het in die periode druk op de Middel burgse evenementenagenda Voorzitter Boogaard was in eerste instantie ook overdonderd toen de gemeente met het nieuws op de proppen kwam. Hij had liever ge had dat de gemeente met een an dere oplossing was gekomen, maar hij heeft na diverse keren te heb ben overlegd met onder anderen burgemeester Harald Bergmann ook begrip gekregen voor de situa tie waarin Middelburg zich be vindt. Boogaard: „Het is overmacht, daar om wijken we op 21 juni uit naar het Stadhuisplein in Vlissingen. Het is wel de bedoeling dat we in 2015, en in ieder geval de drie jaren daarop, gewoon weer op het Abdij plein staan met Veteranendag. Die toezegging hebben we ook van de gemeente Middelburg gehad." Het stuk speelt in de roerige perio de 1795-1813. Zierikzee zucht on der de Franse bezetting en wor stelt met grote handelsbeperkin gen die zijn opgelegd door de Fransen. Er ontstaat een levendi ge handel in smokkelwaar waarin de poortwachter van Zierikzee een dubieuze rol speelt. Het stuk is van de hand van Anne van Hek- ke en Marcel Modde. Productielei der is Guusje Poot en de regie wordt gevoerd door André van Hest en Nelleke Tamerus. De ac teurs zijn al begonnen met de we kelijkse repetities en ook de-diver- se werkgroepen die de productie mogelijk maken zijn al in touw. Het concept dat de Rederijkers ge bruiken is net als in voorgaande jaren historisch locatietheater ge baseerd op waargebeurde verha len uit de historie van Zierikzee. Het stuk wordt op 11,12,13,18,19 en 20 september 2014 uitgevoerd, steeds om 20.00 uur. Op 20 sep tember is er ook een voorstelling om 16.00 uur. Bij beschikking van de Rechtbank Zeeland-West- Brabant d.d. 21 november 2013 is tot vereffenaar van de nalatenschap van de heer Jan Dirk Forikert, geboren te Rotterdam op 9 april 1953, overleden in de gemeente Schouwen-Duiveland op 4 mei 2011, laatst gewoond hebbende te Renesse (4325 GB) aan de Fazantenweg 3, benoemd: advocaat mr. A.C. Kool, adres: IJburglaan 650, 1087 CE Amsterdam. De schuldeisers van genoemde nalatenschap kunnen tot uiterlijk 31 maart 2014 hun vorderingen indienen bij de vereffenaar, waartoe zij hierbij worden opgeroepen. MAANDAG 3 FEBRUARI 2014 op naar de tiende I Zanger Jason James Thiesen van de tributeband L.A. vation gaat helemaal op in de rol van U2-zanger Bono, foto Dirk-Jan Gjeltema www.debasstichting.nl Spoorstraat 18c 442,1 NK 's Gravenpolder T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie www.keukenplus.com Annette Blom (links) en Margriet Baert helpen als vrijwilligster voor de stichting BAS in de garderobe van Aemstie Alive. BRUINISSE KAPELLE MIDDELBURG door Wendy de Jong MIDDELBURG - De voorzitter van de Stichting Zeeuwse Veteranendag, Marcel Boogaard heeft begrip voor het besluit van de gemeente dat de veteranendag dit jaar hiet in juni in Middelburg kan worden ge houden. ZIERIKZEE - 'De poortwachter van Zierikzee' is de titel van de nieuwe productie die het gezelschap De Re derijkers Zierikzee in september opvoert. www.rederijkerszierikzee.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47