Delta Sport krijgt niks voor elkaar SPORT 39 Van 't Westende vijfde in Sofia 1 u ^S^IIEL..JS !*lijgpi -V - mm genoegen nemen met de tweede plaats. Trailspecialist Pleijte maakte de wedstrijd over 21 kilometer vanaf de start hard. „Sébastièn heeft een sterk eindschot. Met hem moet ik niet naar de finish lo pen", wist de inwoner van Zoute- lande, wiens vorm met de week toeneemt.- En daarom gaf Pleijte meteen gas. Op het eerste stuk strand hadden Pleijte en Harmes al een gaatje geslagen met de oud-winnaar van de Kustmarathon. Hoewel beide atleten bij de paalhoofden ieder hun eigen doorgang zoch- SOFIA - Judoka Sam van 't Westen- de is er zaterdag net niet in ge slaagd een medaille mee te nemen uit Sofia. Bij de European Cup in de Bulgaarse hoofdstad werd de 22-jarige Vlissinger vijfde. Van 't Westende, die uitkomt in de klasse -73 kilo, begon zijn eer ste toernooi van 2014 met over winningen op de Turk Aliyev en de Oekraïener Chirko. In de kwart finale tegen de Engelsman Dawson, die later het toernooi won, kwam de Walchenaar vroeg met een yuko voor. Maar na ruim drie minuten judoën verloor hij op ippon. Na een zege in de herkansingsron de op de Bulgaar Ivanov mocht Van 't Westende om het brons vechten tegen de Rus Shevotsu- kov. Tegen hem slaagde de twee voudig Nederlands kampioen er niet meer in goed judo te laten zien. Hij verloor, wederom op ip pon. ten, kwamen ze op het stuk erna steeds weer bij elkaar. „Nee, het was niet de bedoeling om Er- win er daar al af te lopen, je zoekt gewoon naar de beste ope ning." Na een kilometer of vijftien sloeg Pleijte wel het beslissende gaatje. Hoewel het gat nooit supergroot werd, kwam de zege van Pleijte niet meer in gevaar. Hij finishte in een tijd van 1.11.45 uur. Het vol gende doel voor Pleijte is de Trail by the Sea in Renesse. Bij de vrouwen had Frédérique Versluijs alles op de overwinning gezet. De atlete uit Zuidzande liep onbedreigd voor de vijfde keer naar de zege in Cadzand in 1.25.14, maar dat kwam voor haar niet echt als een verrassing. Sop hie de Groote (Anzegem) werd tweede. Marianne de Kok uit Le- wedorp kwam als derde over de eindstreep in 1.28.19. „Ik had heel goed getraind, het kon eigenlijk niet misgaan", zei Versluijs. „Ik heb naar deze wed strijd toegeleefd en wilde van daag pieken. Maar ik wist dat er veel concurrentie was. Marianne de Kok is een concurrente van formaat, ik heb veel respect voor haar. En je weet natuurlijk niet wie er verder nog aan de start staan." Nu Versluijs de Zeeuwse titel bin nen heeft, wil ze meer. Komend weekend is het Nederlands kam pioenschap tien kilometer op de weg in Schoorl. De Zeeuws- Vlaamse heeft in haar leftijdsklas- se maar één doel: „Winnen." Hoewel het parkoersrecord we derom bleef staan, bleek de orga nisatie uiteindelijk de grote win naar. „We hadden driehonderd inschrijvingen meer dan vorig jaar", vertelde Theo Rabout. „Niet normaal, dit hadden we niet verwacht." Mannen. Delta Sport-HWC 23-37: „Ze wilden zich te graag bewijzen voor de eigen aanhang", zei trainer Peter Bos na de nederlaag van Delta Sport. De Zierikzeese ploeg had bij winst aansluiting kunnen vinden bij de midden moot, maar verloor. Na dertien speelrondes staat de Schouwse for matie nog maar nipt boven de staartploegen DWS en Gemini 2. Het verschil bedraagt slechts twee punten. Delta Sport was veel te gretig te gen de Vlaardingers. Er kwam niks van de grond. Veel persoonlij ke duels werden verloren. „Wat we ook probeerden, ik kreeg het niet op de rails", zei Bos. Scores Delta Sport: Guido de Graaf en Jimmy Niemans 5, Koen de Bruin 4, Guust Sluijs en Tim Vleeshouwer 3, Ruben Bos 2 en Leon van de Sande. Desk-SV Orion 22-21: De Bevelan ders hadden de sleutel in handen om voor een verrassing te zorgen in de eerste klasse. De equipe uit Heinkenszand liet de thuisploeg echter ontsnappen. Halverwege leidde Orion tegen de koploper met 14-18. In plaats van door te drukken, gaf de ploeg van coach Jaap Sinke de partij nog weg. „Dit is zuur", keek hij terug. Orion is omgeschakeld naar een 6-o-verdediging. Het vertrouwen achterin is daardoor toegenomen. Maar de Bevelanders hebben nog niet de beste manier gevonden om om te schakelen haar de aan val. „Daar wordt nog aan ge werkt", aldus Sinke, die zag dat zijn team in Kaatsheuvel tien mi nuten achter elkaar niet tot sco ren kwam. Vrouwen. DOS'80-EMM 16-16: De Middel burgse handbalsters hadden moe ten winnen in Heesch, maar slaag den daar niet in. Aanvallend was de eersteklasser van trainer Ron de Waal onmachtig. De Vlissinger was blij dat de ploeg nog bleef knokken tot het einde. „We zijn beloond voor onze vechtlust. Dat geeft stimulans voor de komende weken." Weeda wint twee keer via walk-over Tennisser Leon Weeda was gisteren tijdens het Winter Dikke Toren Toernooi in Zierikzee in twee discipli nes de sterkste. In de vijfde categorie van het mannen- dubbel én gemenddubbel 4 hoefde hij zich in de finale niet in te spannen, omdat de tegenstanders niet kwamen opdagen. Pieter Boot en Ro nald van Slooten wonnen in de mannendubbel 3, Ellis en Maaike Payet zegevierden in het vrouwendubbel 4. De Stene Brug uit bekercompetitie De dubbelwedstrijd in de vierde ronde van de nationa le bekercompetitie eindigde voor de driebanders van De Stene Brug in een 4-4-gelijk- spel en een 6-2-nederlaag te gen aMate Communications. Daardoor zijn de Bevelan ders uitgeschakeld. De heenwedstrijd werd door De Stene Brug in even wicht gehouden, in de re turn was snel duidelijk dat de Bevelanders het niet zou den redden. 'stands Welvaren 1 verslaat 'broertje' Het eerste kaderteam van 's Lands Welvaren was giste ren duidelijk te sterk in de clubderby tegen het tweede team. Jaap van der Weijde was de opvallendste speler bij 's Lands Welvaren 1. Hij won overtuigend van Sjoerd Breas. Ook Danny Walhout en Jaap Cijsouw wonnen, al ging dat moeizaam. Tom Ver beek redde de eer voor het tweede team. Snelle tijd Tommy Staal Tommy Staal lijkt goed in vorm voor het NK10 kilome ter van komende week. De jonge Schouwse atleet raffel de gisteren de 8 kilometer bij de midwintermarathon van Apeldoorn afin 24.15 mi nuten. Hij werd daarmee achtste. Leendert van de Ven uit Zou- telande liep op het zware parkoers over de Veluwe een persoonlijk record op de marathon. Hij klokte 3.27.40. Kleine marges in vijfde Goofies Race Bij de vijfde Goofies Race van het seizoen waren de verschillen ongewoon klein. Bij de zeilklasses IRC 1 (win naar Marco de Bat uit Ter- neuzen) en ORC 2-4 (zege voor Erik de Ridder uit Oss) was het verschil tussen nummers één en twee min der dan een minuut. Bij de ongemeten boten groter dan 10 meter won Philip de Cort uit Hemiksem (B) na correc tie zelfs met maar negentien seconden verschil. MAANDAG 3 FEBRUARI 2014 pr*„ .:'S| «0V-,- - I Tim Pleijte komt er snel achter dat een parkoersrecord in Cadzand niet mogelijk is. foto Peter Nicolai door Wim Kakebeeke ZIERIKZEE - Delta Sport komt maar niet weg uit de onderste regionen van de hoofdklasse. De handbal- ploeg uit Zierikzee verloor thuis met 37-23 van HWC. In de eerste klasse leidde Orion lange tijd tegen koploper Desk, maar uiteindelijk verloor de formatie uit Heinkens- zand met één punt verschil. De vrouwen van EMM speelden onno dig gelijk tegen laagvlieger DOS'80. Scores Orion: Guy Peters 8, Ron van Dalen 5, Arno Riemens en Michiel Schuys 3, Mare Dorst 2, Mischa Dorst 1. Scores EMM: Lisanne Heijens en Mar- tje Huijben 4, Marieke Riemens 3, Pe- tula Brasser 2, llona Wielemaker, Daniëlle Carol en Kimberly Loo 1. ZIERIKZEE EERSCHOT KWADENDAMME APELDOORN COLIJNSPLAAT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 39