Top M-dressuur aan elkaar gewaagd Waterpoloers DZK tanken zelfvertrouwen De Kok loopt zich in Ritthem warm voor NK - Basketbalsters BC Vlissingen slaan in verlenging alsnog toe r MR!| iI 38 SPORT ATLETIEK Tim Pleijte en Frédérique Versluijs winnen Halve Marathon van Cadzand. 1 m - 1 t In de klasse M bleek de top aan el kaar gewaagd. Het verschil tussen goud en brons bedroeg slechts 0,6 procent. In de eerste proef liep Van 't Hul met Fareosa met 62,66 procent naar de overwinning. Mi randa Weijermans uit Zoutelande eindigde met Bugatti met 62,33 procent als tweede. Danielle Schouwenaar, die in de eerste proef nog de derde plaats met Carlijn Leewis had moeten delen, was in de tweede proef met Bo met 62,66 procent de beste. Van 't Hul stuurde haar zwart-bonte merrie met 62,33 procent naar de tweede plaats. In de klasse L eindigde Ilona van Lieren met de ruin Austin in de eerste manche met 67,00 procent als eerste. De Oranjezon-combina tie sloeg een gat van drie procent met Kirsten Marinissen uit Veere, die met de merrie Favo's Vip reed. De Middelburgse Francisca van de Broeke eiste met de vosmerrie Beau met 65,33 procent in de twee de manche de zege voor zich op. Kirsten Marinissen moest ditmaal de tweede plaats (63,00 procent) delen met Annemarie Viergever uit Oostkapelle met Spirit. Monique Donker uit Serookerke (S) met merrie Panthera en de Oud-Beijerlandse Kim Rutgers met de ruin TC Mr. Big deelden met 60,28 procent de tweede plaats. Door een grove fout belandde Pa trick Berrevoets met de ruin Zag- or in de eerste proef in de staart van het klassement. Hij herpakte zich in de herkansing. DZK-DBD 10-4: De eerste aanval bracht zaterdag meteen al de 1-0. DZK benutte aan het einde van de eerste periode tweemaal een overtalsituatie, zodat het 3-0 werd. DBD kwam daarna terug tot 3-2, maar DZK liet zich niet verder uit de tent lokken. DBD ging knoeien, waardoor de Vlis- singers weer de kansen kregen en snel uitliepen naar een 7-2-voor- sprong bij rust. In de derde periode behield DZK de voorsprong: 8-3. De laatste pe riode was hard en onsportief, maar de thuisploeg trok met 10-4 aan het langste eind. Scores DZK: Martijn Mechielsen, Le vy Kort en Sjoerd Leijnse 2, Jordy de Nood, Sjakko Bekkers, Bas Mechielsen en Jasper Rouwendal 1. DZK-NayadeClassic 0-13: Tegen de nummer twee in de tweede klasse district hadden de Zeeuw se vrouwen geen schijn van kans. Na de eerste periode was het 0-3, in de tweede periode werd de schade beperkt tot 0-4. Halverwe ge de derde periode liep Nayade- Classic uit naar 0-7, om vervol gens sterk door te gaan en met 0-13 te winnen. RITTHEM - Met meer dan vierhon derd inschrijvingen was de remake van de Rammekensloop zaterdag al bij voorbaat een succes. Van 1973 tot en met 1976 werd de loop vijf tien keer georganiseerd door gym nastiekvereniging Astrow. Korfbal vereniging Atlas plakte er dit jaar de zestiende editie aan vast. Martijn de Kok (Heinkenszand) voerde in Ritthem al snel het veld aan met Lindert Moerdijk (Arne- muiden), Martijn Tissink (Til burg), Niels Koole (Zoutelande) en Ralph Wiessner (Vlissingen) op een kleine achterstand. Daarachter nam Arjo Verhage (Aagtekerke) een verkeerde afslag, waardoor hij plots op de tweede plaats lag. „Ik zag ineens niemand meer voor me", verontschuldigde hij zich. De Kok had hiervan geen weet en zegevierde in precies 35 minuten. Verhage finishte als tweede. Moerdijk gaf vijf minuten toe op De Kok, maar bleef triatleet Tissink voor. Wiessner volgde op de vijfde plaats. De Kok schreef zich pas op het laatste moment in. Hij twijfelde lang over zijn deelname nadat hij bij de Indoortrail in Goes een en kelblessure had opgelopen. „Dit was een goede voorbereiding op het NK tien kilometer volgende week in Schoorl", liet De Kok we ten. Daar start hij samen met on der anderen Erwin Harmes en Tommy Staal. Bij de vrouwen won Chantal Koole uit Zoutelande. Ze werd in 43.51 26e overall. Jael van den Oever (Vlissingen) en Annet van de Kreeke (Oost-Souburg) werden tweede en derde. CADZAND - In de weken vooraf gaand aan de DPO Halve Mara thon van Cadzand werd volop ge speculeerd of het parkoersrecord van de Zeeuws-Vlaamse winter- klassieker eindelijk zou sneuve len. Met mannen als Sébastièn Schletterer, Tim Pleijte, Erwin Harmes en een paar snelle Belgen aan de start moest de tijd van 1.08.01 uur, in 1993 gelopen door Sepp Vermeulen, toch een keer uit de boeken gelopen kunnen worden. „We hebben het sterkste deelne mersveld ooit", meldde mede- Ik had heel goed getraind, het kon eigenlijk niet misgaan. - 1 organisator Theo Rabout vooraf. Maar ook in de 23e editie beten alle favorieten hun tanden stuk op de tijd van de Zeeuws-Vla ming, die nog steeds meeloopt. Pleijte kwam nog het dichtst in de buurt met 1.11.45 uur. Hij werd tevens Zeeuws kampioen, net zoals Frédérique Versluijs, die oppermachtig was bij de vrou wen. De omstandigheden waren gister middag op het eerste gezicht ide aal om de recordtijd te verbete ren. Laag water, knoerthard zand, temperatuur van een graadje of acht en een strakblauwe hemel met hier en daar een schapen wolkje. Maar toen de deelnemers een kwartiertje onderweg waren, stak er een stevige zuidwesten wind op. En dieTiadden de 748 lo pers nou net tegen in de laatste negen kilometer. „Je weet het natuurlijk nooit", zei Pleijte over het verbeteren van het parkoersrecord. „Maar na een kilometer of tien had ik wel door dat het er niet in zat", ver telde de atleet uit Zoutelande bij de finish. „Mijn persoonlijk record staat niet zo veel scherper dan het parkoersrecord dat hier ns ■L gelopen is en dit is natuurlijk geen makkelijke wedstrijd." Ook bij de nummer twee van de wedstrijd, titelverdediger Erwin Harmes, was het record van Sepp Vermeulen een paar keer door z'n hoofd geschoten in de dagen voorafgaand aan de halve mara thon. „Ik heb er wel aan gedacht, ja", gaf de Middelburger toe. „Maar ik wist ook dat het heel scherp staat. Gezien de omstan digheden moest het mogelijk zijn. Het zou natuurlijk een enor me kick geven als je die tijd kunt verbeteren, maar het was erg zwaar vandaag met die harde wind tegen. Het zat er helaas niet in." Harmes moest uiteindelijk Mannen. BC Vlissingen 2-Blauw-Wit 80-62: BC Vlissingen 2 had in de beginfase weinig moeite met het zwakke Blauw-Wit, waardoor de wedstrijd al binnen een kwartier was beslist: 38-15. Na de 45-22- ruststand liep de thuisploeg ver der uit naar 62-33. In de het laat ste kwart kon de ploeg uit Roosendaal de stand een wat BC Vlissingen-Yellow Sox 72-62: Beide teams speelden in een hoog tempo, waarbij BC Vlissingen tot 27-14 het initiatief had. Yellow Sox deed er nog een schepje bo venop en bracht het verschil te rug tot 33-27 bij rust. In het derde kwart werd het verschil verkleind tot 45-43. In het laatste kwart leken de Vlis- singse vrouwen bij 56-45 de buit wel binnen te hebben, maar de Ba- kelse vrouwen sleepten er met 59-59 nog een verlenging uit. In deze extra vijf minuten toonde BC Vlissingen zich de sterkste en sleepte de ploeg met 72-62 de ze ge binnen. Springfield 2-BV Souburg 46-51: BV Souburg speelde een uitsteken de eerste helft en stond bij de rust voor: 16-35. In de tweede helft ging het scoren een stuk moeiza mer, waardoor Springfield steeds dichterbij kroop. Uiteindelijk had den de Walcherse vrouwen de langste adem en dankzij een paar goede acties van Kim Rijnberg werd de winst veiliggesteld. 1 door Lucien Roelandt SEROOSKERKE/RENESSE - De Middel burgse Kim van 't Hul weet de stij gende lijn vast te houden. Met een overwinning en een tweede plaats, zaterdag in de dressuurwedstrijd van De Gouwe Reyers in Seroosker- ke, bleek ze met Fareosa weer pro gressie te hebben geboekt. door Ko Mechielsen MIOOELBURC - Na twee lastige wed strijden hadden de waterpoloërs van DZK zaterdag aan DBD een fij ne tegenstander. Ze konden weer wat zelfvertrouwen tanken. De Vlis- singers vormden duidelijk de bete re ploeg en wonnen in de derde klasse bond verdiend met 10-4. De DZK-vrouwen speelden slecht en verloren kansloos van NayadeClas- sic met 0-13. door Sjaak Sinke Record van Vermeulen blijft staan door Maurice Steketee Frédérique Versluijs V - <- $mÊ jtét* - i ~«*C" m- r - - 'V vL** A* V WÊ f,{* door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - Dit weekend wonnen alle Zeeuwse basketbalteams hun wedstrijd in de landelijke competi tie. In de hoofdklasse hadden de vrouwen van BC Vlissingen wel een verlenging nodig om Yellow Sox te verslaan: 72-62. In de overgangs klasse waren er zeges voor de vrou wen van BV Souburg en de man nen van BC Vlissingen 2. draaglijker aanzien geven: 80-62. Scores BC Vlissingen 2: Abdul Zom- bra 22, Dylan Hofmann 12, Ronny de Troije 9, Rajan Dielbandhoesing 9, Kris Liesenborghs 7, Tom Rottier 7, Mike de Kraker 6, Amar van Sluijs 4, Niek Damen 2 en Myron Roelofs 2. Vrouwen. Scores BC Vlissingen: Sheri Bos 20, Romana de Ridder 15, Yolanda Joosse 13, Nanon Doeland 11, Dorien de Wit te 6, Lisa Kuiper 5 en Melanie Dolfing 2. Scores BV Souburg: Kim Rijnberg 10, Gitta Zijlma 10, Jessica Verhage 6, Na thalie Franke 6, Jacqueline Franke 5, Melanie Lindenberg 4, Ilse Caljouw 4, Annemarie van der Kaaden 4 en Im- mie Pattikawa 2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38