Tjoba pas na rust op schot tegen Albatros Dammer Daaf Kasse verstevigt koppositie 36 SPORT KORFBAL Baas stopt na één jaar bij Fortis Arnemuidse overgangsklasser krijgt nummer twee Avanti met gepassioneerd korfbalspel bijna op de knieën. Albatros-Tjoba 22-26: Om aan het hoge aantal van 26 treffers te ko men, moest Tjoba eerst een i4-ii;achterstand bij rust wegwer ken. Pas toen Dirk-Jan Westmaas het voorbeeld van de veel scoren de Sander Harinck volgde, was het gedaan met de aspiraties van Alba tros en speelde Tjoba een gewon nen wedstrijd. Fortis-HKC 12-12: Een wanpresta tie. Zo kwalificeerde de teleurge stelde coach Sjaak Baas het gelijk spel tegen hekkensluiter HKC. De aanval van de Souburgse eerste klasser was stroperig, de verdedi ging maakte veel foutjes. „Verlies had ook zomaar gekund", klonk het cynisch. Scores Fortis: Remco Crucq 4, Rens van den Driest en Patrick Koppejan 2, Joyce Schoonaard, Rachel Verhage, MarkTrimpe en Justin Koppejan 1. RWA-Swift 17-14: Swift kon te gen RWA geen vuist maken. De kans op een topdrieklassering in de eerste klasse D is nu vervlogen. Het achttal uit Rhoon sloeg vroeg OOST-SOUBURG - Trainer Sjaak Baas stopt aan het einde van zijn eerste seizoen bij Fortis alweer. Hij heeft bij de eersteklasser uit Oost-Souburg aangegeven het trai nen en coachen niet langer te kun nen combineren met zijn werk en studie. Sjaak Joziasse heeft bij de Vlissing- se derdeklasser Seolto juist bijge tekend. Hij gaat na de zomer zijn derde seizoen in. Ondo-Blauw Wit 17-10: De schrik van de bliksemstart van Blauw Wit (0-3) was bij Ondo van korte duur. Zonder groots te spelen bleek de koploper in de derde klas se vanaf 4-4 een maatje te groot voor de Bevelanders. Met de elfde winst op zak is het af tellen richting het kampioenschap begonnen voor de ploeg uit Sint-Laurens. Scores Ondo: Jeroen Mesu 6, Tho mas Mesu 3, Ronald Wisse, Dennis Witte en Annemieke Toerse 2, Corin- ne Geschiere en Nikie Geervliet 1. Scores Blauw-Wit: Ivo Flipse en Ro my Abbink 3, Marco de Jonge 2, Ed win Bommelje en Annemarije Holl 1. Togo-Atlas 15-9: Tegen een in el kaar gepuzzeld Atlas had Togo aan een helft genoeg om afstand te ne men. Na de 10-4 nam de Goese derdeklasser gas terug, waarna At las meer het idee had mee te doen aan een wedstrijd. Scores Togo: Jan-Willem Nieuwenhuij- ze en Marten Postema 4, Niek Meer man 3, Andre Goossens 2, Sharona van Belzen en Mijke Tahapary 1. Scores Atlas: Luuk Dibala en Tim Di- bala 3, Evi Ovaa, Thomas Mesu en Niek Wondergem 1. Stormvogels-Good Luck 13-13: De gemakzucht van Stormvogels werd in het eerste kwartier afge straft door Good Luck. Dat de Westkapellaars van 0-7 via een 4-8 (rust) nog tot 13-13 terugkwa men, had alles te maken met het karakter van de ploeg. Seolto-Vios 14-12: Hekkensluiter Vips bezorgde Seolto handenvol werk. Halverwege leidde de Vlis- singse ploeg met 9-6, waarna Vios op 10-10 kwam. Uiteindelijk had de thuisploeg de langste adem. Scores Seolto: Mayella Kuizinga 6, Timme Provoost 3, Wouter Hart- hoorn 2, Ralf Dourlein, Rowena de Pagter en Lieven Middelhoek 1. ARNEMUIDEN - Of TOP Arnemui- den thuis of op vreemde bodem speelt, maakt nogal wat uit. In de eigen sporthal De Blikken korf balt de Walcherse ploeg zestig mi nuten vanuit het hart; elk sprong- duel móet gewonnen worden en elke aanval móet een treffer ople veren. Tijdens wedstrijden buiten het sportdorp is het team daaren tegen vaak onvoldoende alert en laat de ploeg zich relatief makke lijk naar de slachtbank leiden. Zaterdag speelde TOP voor de zes de keer thuis dit zaalseizoen. Weer was er passie. De nummer twee in de stand van de overgangs klasse C, Avanti, werd bijna ver rast. Het team uit Pijnacker won ternauwernood: 21-22. „Ik denk dat ze dolblij zijn dat het goed voor hen is afgelopen", zei Corné Bezemer, één van de aanja gers bij TOP. „Uit hadden we dik verloren van Avanti, maar thuis kunnen we gewoon meer. Dat hebben we ook tegen koploper DSC laten zien. Dan spelen we voor ons eigen publiek en zijn we veel agressiever. Dan zitten we op het randje en soms gaan we er een beetje overheen. Maar dat hebben we ook nodig om het zulke goede ploegen moeilijk te maken." Avanti was zaterdag de iets beter korfballende ploeg. Maar TOP maakte bijna alles goed met het maken van oorlog. Voor elke bal werd geknokt, waarbij een beetje ellebogenwerk niet werd ge schuwd. Hoezeer de Arnemuide- naren opgingen in het spel, werd misschien wel het best geïllus treerd door Jordi Meulmeester. Hij wilde een bal binnenhouden en botste vervolgens vol op de muur naast het speelveld. Het gevolg: hoofdpijn, een gescheurde wenk brauw en een noodgedwongen wissel. „Dit spel hadden we een week eer der moeten laten zien", vond Beze mer. „Heel dom hoe we bij IJssel- vogels verloren. Te laat kwamen we erachter dat we er harder voor moesten werken. We kwamen aan het begin van de tweede helft met vier punten achter en toen was het gebeurd." In die o zo belangrijke uitwed strijd ontbrak de killersmentali- teit bij TOP. Net als in bijna alle andere duels buiten de deur. Al leen bij Tjoba werd gewonnen. Maar in Goes was dan ook een WESTMAAS OP TIJD FIT groot deel van de trouwe aanhang erbij. Had TOP van IJsselvogels gewon nen, dan was de equipe van de trainers Erik Maljers en Peter Crucq al zo goed als veilig ge weest. Nu moet de ploeg in de laat ste drie speelrondes (Albatros-uit, DSC-uit, Nieuwerkerk-thuis) nog vol aan de bak. Bezemer: „We heb ben het onszelf moeilijk gemaakt. Winnen we bij Albatros, dan zijn we zo goed als veilig. Maar het is wel een uitwedstrijd. We zullen hetzelfde spel moeten laten zien als vandaag." Tegen Avanti begon TOP uitste kend. Doordat vier van de eerste vijf schoten erin gingen, stond het na vier minten al 4-1. Daarna had dén de Zuid-Hollanders een ijzer- sterke periode van tien minuten, waardoor het 5-9 werd. In het res tant van de wedstrijd scoorden de achttallen over en weer en was het de vraag welke ploeg zou win nen. Na de 18-18 sloop er onrust in het spel van TOP. Er werden in de laat ste tien minuten joekels van kan sen gemist. „Als je het daarover hebt, voel ik me wel aangespro ken", zei aanvoerster Jeanine Ma rijs. „Een paar doorloopballen en schoten van korte afstand hadden er wel in mogen gaan. Echt zonde. Een gelijkspel was verdiend ge weest. Dan hadden we het punt als bonuspunt gezien en konden we wat meer ontspannen naar Al batros toe. Nu wordt het nog heel spannend." TWintig seconden voor tijd kreeg TOP nog wel de kans op een remi se. Petra de Ridder mocht een vrije bal nemen, maar miste. Niels Roelofsen gaf aanvankelijk zeer goed partij. Toen hij onder druk van de klok lastige beslissin gen moest nemen, kwam Kasse steeds beter te staan. Zijn laatste zet voor de tijdscontrole was niet de beste, maar voordat Roelofsen zijn vijftigste zet kon doen, was zijn bedenktijd verstreken. Martin van Dijk speelt een sterk toernooi en is inmiddels de groot ste kanshebber voor de derde plaats. Zaterdag won de man uit 's-Heer Abtskerke met gemak van Kees de Jonge. Jacob Provoost doet het in zijn tweede seizoen in de hoofdklasse aanzienlijk beter dan vorig jaar. De jeugdspeler uit 's-Gravenpolder staat na een gelijk spel tegen Jos de Wild Vierde. Arjo Kousemaker vocht zaterdag een spannend duel uit met Kees Rijk, maar blijft door het gelijk spel op een score van vijftig pro cent staan. Jaap Veerhoek pakte zijn eerste zege ten koste van Aart Slager, die tegen het aanvalsspel van de man uit Nisse weinig in te brengen had. In de promotieklasse versloeg René Dusebout Frans Blaas. Hij plaatste zich daarmee met Wim Koppejan, Jan Koppejan en Cor Boot voor de finale van de play-offs. door jaapjan Ritsema MIDDELBURG - Tjoba is op een haar na veilig in de overgangsklasse C. De korfbalploeg uit 's-Heer Hen drikskinderen won zaterdag - met enige moeite - van hekkensluiter Albatros en kan de zaalcompetitie rustig uitspelen. Scores Tjoba: Sander Harinck 9, Dirk-Jan Westmaas 8, Demi Mondeel 5, Esmee Walraven 2, Marcel de Dreu, Robin Harinck 1. een gat van vier punten en daarna waren de Middelburgers gezien. Scores Swift: Matthijs Pouwer 4, Vera Kuiper en Joren Cilissen 2, Mirella Pou wer, Aisja Zuidweg, Lennart Hoogen- boom, Richard Geldof, Kris Huisman en Dylan Gillissen 1. Scores Stormvogels: Arjen Schoe en Niek Peene 4, Jonathan Koets 2, Ange la Matthijsse, Francky Koole en San- der Verrijzer 1 TOP uit of thuis is wereld van verschil door Roeland van Vliet Bij Avanti speelde Daan West maas, afkomstig uit 's-Heer Hen drikskinderen, de hele wedstrijd mee. Hij was net terug na een en kelblessure en stond afwisselend tegenover Remco Bezemer en Peter van Belzen. De oud-speler van Tjoba, die be zig is aan zijn tweede seizoen bij de club uit Pijnacker, scoorde zes keer. In de krant van dinsdag volgt een interview met Daan Westmaas. Scores TOP: Remco Bezemer 5, Jeani ne Marijs 4, Corné Bezemer en Petra de Ridder 3, Peter van Belzen en Nelle- ke van Belzen 2, Jurriaan Bouwens en Wilma de Ridder 1. 4* 'S-GRAVENPOLDER - In het Zeeuws kampioenschap dammen heeft Daaf Kasse zijn leidende positie za terdag versterkt. De Middelburger won yan Niels Roelofsen, terwijl zijn concurrent Johnny de Leeuw een vrije ronde had. Met nog drie ronden voor de boeg heeft Kasse twee punten voorsprong op De Leeuw. In de slotronde, die op za terdag 22 maart gespeeld wordt, treffen de twee toppers elkaar. o Forza-volleyballer Lennen Jonker smasht de bal in het duel met Voko. De wedstrijd in de promotieklasse eindigde in 4-0. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 36