Veerkracht helpt Oostkapelle aan punt Kevin van lersel geeft Volharding perspectief 1 Missie Oemoemenoe nadert zijn voltooiing Roodgekleurd gelijkspel HW'24 32 SPORT EERSTE KLASSE ZONDAG Vlïssingen profiteert met 4-0-zege optimaal van tegenslagen bij tegenstander uit Eersel. msm RWH-Oostkapelle 2-2: De ploeg van Irma de Witte speelde goed, maar kwam tegen de verhouding in op achterstand. Na zeventig mi nuten zorgde Marieke Kwast voor de verdiende gelijkmaker. Na een handsbal kwam RWH uit een strafschop weer op voorsprong. Het leek op een nederlaag uit te draaien, totdat Birgit Bijleveld een vrije trap langs de muur krul de. „We speelden goed en ik ben tevreden met het punt. Hier kun nen we op voortborduren. Nu af wachten of we nog meer punten kunnen pakken", zei De Witte. Smerdiek-Delta Sports'95 2-0: Na vijf minuten kwam de forma tie van Servaas Brouwer goed weg, keepster Kaylee Dieleman hield haar ploeg in de wedstrijd. Na een half uur opende Angeli- que Hage de score. Een speelster van Delta Sports kreeg rood en Smerdiek profiteerde van de gebo den ruimte. Van de vele kansen benutte Hage er eentje. Ze werd diep gestuurd en met een lobje maakte ze 2-0. Brouwer: „Door de ze zege stijgen we naar de top van de middenmoot en staan we waar we aan het einde van het seizoen willen staan." De koploper in deze klasse is on genaakbaar. IJzendijke won giste ren ook het veertiende duel. Te gen hekkensluiter Terhole werd het 2-8. Over twee weken is IJzen dijke de eerstvolgende tegenstan der van Volharding. Volharding-Hansweertse Boys 5-1: Zoveel vrijheid als Volharding tegen Hansweertse Boys kreeg, kreeg de ploeg eerder dit seizoen nog niet. In de eerste helft liet de thuisclub zich daar nog door ver rassen, maar na de rust werd er gretig van geprofiteerd. Kevin van lersel bracht kort na de hervat ting de score op gang, waarna hij ook voor 2-0 zorgde. Via Jeroen Goedhart werd het 3-0 en nadat Thijs den Boer tegen had ge scoord vond ook Nathan Schenk de weg naar het doel. Kevin van lersel bepaalde de eindstand ten slotte op 5-1. VLÏSSINGEN - VC Vlissingen weet weer wat winnen is. De Zeeuwen waren gistermiddag in de eerste klasse C met 4-0 te sterk voor middenmoter EFC. Voor de bezoe kers uit Eersel liep het dagje Zee land uit op een regelrechte ramp. Dit kwam niet alleen door de rui me nederlaag die werd geleden. „We begonnen de middag met KARAKTERISTIEK buspech", vertelde EFC-trainer Guillaume van Wilgen. „Dan ko men we vervolgens hier en blijkt dat we ineens op kunstgras moe ten spelen." Dit laatste kon de trainer van de Brabantse equipe niet op prijs stel len. „Voordat het seizoen begon, hebben we met de clubs die bij af gelasting van het grasveld uitwij ken naar kunstgras afgesproken dat zij dit op tijd zouden laten we ten. Dit is vandaag niet gebeurd en daardoor werden wij opgeza deld met een probleem. We heb ben een paar spelers die liever niet op kunstgras spelen wegens knieblessures, maar dat nu wel moesten." Dat Van Wilgen niet blij was met het late afkeuren van het veld, was begrijpelijk. VC Vlissingen kon hier echter weinig aan doen. De club was er namelijk ook van uitgegaan dat er op gras zou wor den gevoetbald, maar scheidsrech ter Youp Horst besloot anders. „De gemeente had aangegeven dat er op het eerste veld gespeeld mocht worden, maar ik ben direct na aankomst het veld gaan inspec teren en vond het niet verant woord om erop te voetballen", gaf y mt de leidsman na afloop aan. „Er za ten allemaal kuilen en hobbels in, waardoor speleres extra risico op blessures lopenDaarom heb ik besloten om uit te wijken naar het tweede veld. Dat bleek een kunstgrasveld te zijn." Maar ook dat veld voldeed niet aan de eisen van de arbiter, zo bleek tijdens warming-up. „De be zoekende ploeg constateerde dat één van de twee doelen niet in or de was. De ene doelpaal bleek zo'n vijf centimeter langer te zijn dan de andere. Ik heb beide trai ners en de wedstrijdcoördinator toen bij me geroepen en in over- Het duel startte onder een slecht gesternte, want in de derde mi nuut brak Eemland-speler Tausin- ga Kautai bij een ongelukkige lan ding zijn kuitbeen. De wedstrijd lag ruim een half uur stil. Eem land, koploper in de plate poule, had daarna een veldoverwicht én de beste kansen, maar op slag van rust opende Oemoemenoe de sco re. Ruben de Wolff zorgde voor balwinst in de line-out, waarna de voorwaartsen de bal over de trylijn brachten en Radhja Jagesar voor het laatste zetje zorgde: 5-0. Direct na rust sloeg Oemoeme noe opnieuw toe. Na een onregle mentaire tackle op Deniël van der Waal deponeerde Matthew Grant de bal zeker zestig meter verder over de zijlijn en vanuit de line- out vergrootte de Schot op eigen houtje de voorsprong tot 10-0. Laurent Legrand benutte de lasti ge conversion. Eemland kwam te rug tot 12-7, maar Grant zorgde met een prachtige dropgoal voor 15-7. Daarmee verdween het laat ste restje hoop bij Eemland, zeker toen Brian Hendry het huzaren stukje van zijn landgenoot kopi eerde (18-7). Met zijn eerste bal contact van de wedstrijd zorgde Yedney America voor het slotak koord. Internos-HW'24 1-1: Het duel tussen koploper HW'24 en mid denmoter Internos ontbrandde pas in de tweede helft. Uit het niets kwamen de bezoekers uit Hulst in de 47e minuut op voor sprong. Jari Vyaene besloot druk te zetten op de Internos-doelman. Tot ieders verbazing schoot de sluitpost de bal tegen de borst van Vyaene. De aanvaller liep ver volgens op een leeg doel af: 0-1. Diezelfde Vyaene werd een kwar tier later uit het veld gestuurd met twee keer geel. Internos ging op zoek naar de gelijkmaker, maar creëerde nauwelijks kansen. Toen ook Robin McTaggart zo'n tien minuten voor tijd een rode kaart ontving, kon de gelijkmaker niet uitblijven. Patrick Schalk schoot vijf minuten voor tijd uit de kluts de 1-1 binnen. Philippine-Unitas'30 2-0: Uni- tas'30 begon voortvarend. Al na dertig seconden moest invaller doelman Jules Delzenne hande lend optreden. Toen Unitas'30 na een kwartier was uitgeraasd, nam Philippine het heft in handen. In de 39e minuut zorgde Maarten van Hecke, op aangeven van Den nis de Nooijer, voor de openings treffer. Coen Goossen kreeg twee keer de kans om de score voor rust uit te breiden, maar slaagde er niet in. Het hoogtepunt van de wedstrijd kwam in de 50e mi nuut. Maarten van Hecke zag aan de rand van de zestien de keeper iets te ver voor zijn doel staan en stiftte de bal in de bovenhoek. De Zeeuws-Vlamingen kwamen daar na niet meer in gevaar. Luctor'88-Cluzona 1-2: De rust stand in Heinkenszand was te vens de eindstand: 1-2. De thuis ploeg speelde het gehele tweede bedrijf op de helft van Cluzona, maar faalde in de afwerking. Den nis Janssen zette de bezoekers op voorsprong. Op aangeven van Rut- ger van Rossum trok Roy van Leeuwen de stand gelijk. Uit een scrimmage vond Janssen op nieuw het net en zette de einduit slag op het scorebord. Hontenisse-Aardenburg 8-0: Na een uur leidde Hontenisse nog maar met 1-0 door een doelpunt van Titiano Staes. Toen diezelfde Staes en Thomas de Waal de sco re hadden opgekrikt, ging het heel hard in het laatste kwartier. Tom Rijk, Wesley Leys, Dennis Malcontent, opnieuw Tom Rijk (strafschop) en Kris van Meele zorgden voor de Kloosterzandse monsterzege. cF door Robin Hamelink MIDDELBURG - De voetbalsters van Oostkapelle hebben zaterdag te gen het hoog geklasseerde RWH een punt gepakt in de hoofdklasse. Na negentig minuten stond een 2-2-eindstand op het scorebord. In de eerste klasse won Smerdiek met 2-0 van Deltasport. door Eddy van der Hooft MIDDELBURG - Volharding heeft aan sluiting gekregen met de midden moot in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal. De club uit Ovezan- de won gisteren met klinkende 5-1 -cijfers van Hansweertse Boys en heeft nog maar twee punten achterstand op nummer zes Sluis. Alles zit tegen bij EFC door Daniel Vervelde Hulsterloo-Graauw 3-1 (1-0). Chris- tof Praet 1 -0, Niels de Waal 2-0, Tim Roodhuizen 2-1, Christof Praet 3-1. Sluis-Hoofdplaat 0-3 (0-1). Kenny de Baerdemaecker 0-1, Kenny de Baerde- maecker 0-2, Sonny Eggermont 0-3. Terhole-llzendijke 2-8 (0-4). Arjan Quaak 0-1, Arjan Quaak 0-2, Jan de Meijer 0-3, en Sander van Buuren 0-4, Thijs Freijzer 1-4, Sander van Buuren 1 -5, Dwight van Hulle 1 -6, Joel van Overloop 1-7, Bas Casteleijn 1-8, ei gen doelpunt 2-8. Door zijn drie goals te gen Hansweertse Boys krikte Kevin van lersel (Volharding) zijn totaal op tot elf doelpunten. Vlissingen-EFC 4-0 (2-0). 16. Josi- mar Pattinama 1-0,18. Etienne Mallie 2-0,49. Khalid el Hattach 3-0, 87. Hoessein Bouzambou 4-0. Scheidsrechter: Y. Horst (Eindho ven). Gele kaart: Salim Ben Sellam (VC Vlissingen), John Verwimp, Jes se van Gerwen (allen EFC). Aantal toeschouwers: 140. Vlissingen: Joan van Belzen; Daniel Jansen, Ferry Alfons, Joost de Kub- ber, Milton Roemeratoe; Salim Ben Sellam, Thomas Ragut en Etienne Mallie; Khalid el Hattach; Josimar Pattinama (81. Said Bou zambou) en Hoessein Bouzambou. 7; /TV door Hans Markusse MIDDELBURG - Met een 23-14-zege op koploper Eemland zetten de rugbyers van Oemoemenoe een be langrijke stap om het verblijf in de ereklasse te continueren. De voor sprong op hekkensluiter URC, dat al 27 duels op een zege wacht, is nu dertien punten. De Schot Mat thew Grant was met een try en een dropgoal de grote man. door Len Wolters MIDDELBURG - HW'24 is in de der de klasse A van het zondagvoetbal blijven steken op een gelijkspel. In de uitwedstrijd tegen Internos speelden de Zeeuws-Vlamingen met 1 -1 gelijk. Twee spelers van de Hulstenaren kregen een rode kaart. Luctor'88 verloor op eigen veld met 1-2 van Cluzona.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32