Missers kosten drie punten Smerdiek grijpt een periodetitel SPORT 31 Het ongeloof droop van zijn woor den en zijn gezicht. Kloetinge was niet meer bij machte de ach terstand te repareren en verloor opnieuw een uitwedstrijd, de zes de op een totaal dit seizoen van zeven verliespartijen. Waar de ge wenste aansluiting met de mid denmoot binnen handbereik was, staat Kloetinge nu op een plaats die aan het einde van de rit ver plicht tot het spelen van nacompe- titie voor lijfsbehoud. De snelste doucher was na afloop doelman Niels Zoutewelle. Hij baalde als een stekker, omdat hij verantwoordelijk was voor de ge lijkmaker. De vervanger van eer ste keus Jaco van der Schee, die verplichtingen op zijn werk had, taxeerde een vrije trap verkeerd. Zoutewelle stapte in om de hoge bal te plukken, maar de wind droeg de vrije trap hoger en ver der dan hij dacht. De hand(schoen)en gingen naar het hoofd. Vergeten was de save in de tweede minuut, toen een lange bal tussen het centrale duo Ruben Hollemans en Jaap Esser viel en Zoutewelle met zijn be nen redding bracht. Hij moest het juk dragen van een keeper wiens enige fout alle goede dingen te nietdeed. Snel zocht hij daarom de beschutting van de veilige spe lersbus op. De tweede speler die een kras op liep in deze wedstrijd was Bart Deprez. De vervanger van de ge passeerde Bert den Hamer speel de een ijzersterke eerste helft. Hij was balvast, hield de Veen-defen sie bezig met individuele acties en was na een halfuur doeltref fend. Hij zette de aanval zelf op. Via Daan Esser en Mark Schuit kwam de bal terug bij Deprez, die in de korte hoek scoorde: o-i. Even later zette hij Daan Esser al leen voor de keeper (die redde) en kort daarna schoot hij zelf nog een keer over. Maar toen was het opeens klaar. Bij een actie op het middenveld ging hij door zijn en kel. Het spel lag enkele minuten stil, waarna Deprez per brancard van het veld werd gedragen. Bert den Hamer was zijn logische ver vanger. Kloetinge hoefde de tweede helft echter niet te vrezen. Zag ook Hiensch. „Achilles Veen loerde op de momenten dat wij fouten maakten. Doordat Veen ver terug zakte, was er weinig ruimte. We moesten dus geduld hebben. En dat deden we goed." Op de vroe ge kans, gered door Zoutewelle, na voelde Kloetinge geen centje pijn. Er waren kansen op meer van Daan Esser en Bert den Hamer, maar balverlies van diezelfde Den Hamer leidde de 2-1 in van Ayden Kuypers. „Wat gebeurt hier", dacht Hiensch. „We hadden alles onder controle en uit het niets werd het 2-1. Dit hadden drie pun ten moeten zijn." Het werden er nul, waarmee Kloetinge de zor gen zag groeien. KARAKTERISTIEK rie, die met het hoofd teruglegde op Jonathan Constansia. Die bleef rustig en tikte de 1-0 binnen. „Eerlijk is eerlijk: we hebben daar na nog kansen genoeg gehad", gaf de doelpuntenmaker, die weer als aanvoerder terugkeerde in de ba sis, na afloop toe. „Maar de wed strijd werd uiteindelijk in drie mi nuten beslist. De rode kaart en die snelle 1-3 waren beslissend. Zulke kleine foutjes moeten er nu echt uit." Over twee weken krijgt nummer twaalf Goes de kans om zich te herstellen tegen directe concur rent Dosko. „Dat is een heel be langrijke wedstrijd", voerde De Nooijer de druk voor het uitduel met de nummer elf van de compe titie alvast wat op. „We moeten die wedstrijd winnen. Als we ver liezen, krijgen we net als vorig jaar weer een moeilijk seizoen." Lewedorpse Boys-Borssele 4-0: De ploeg van Rohan de Geus had geen enkele moeite met de hek kensluiter. Lewedorpse Boys speelde niet goed, kreeg heel veel kansen en liet er heel veel onbe nut. Olde Raas zorgde met een kopbal voor 1-0. Raas soleerde hierna zestig meter over het veld en rondde goed af. Na een uurtje kopte hij zijn derde van de mid dag in de kruising. Vijf minuten voor tijd bepaalde Robin Huijs- kens de eindstand op 4-0. Wolfaartsdijk-Bevelanders 2-2: In de gelijk opgaande wedstrijd kregen beide ploegen genoeg kan sen. Jarno Waterham opende kop pend de score. In het tweede be drijf maakte Danny de Blaeij er 2-0 van. Jeffrey Verburg bracht de spanning terug in de wedstrijd en niet veel later mocht hij gaan douchen na zijn tweede gele kaart. De thuisploeg kreeg kansen op 3-1, maar Michel Verburg zorg de voor de terechte 2-2. Smerdiek-DIA 2-0: De thuis ploeg werkte hard tegen een goed DIA. Na een half uur stuurde keeper Alex Stoutjesdijk Sander van 't Hof weg en die maakte 1-0. Drie minuten later knalde Leroy Pors een vrije trap in het doel. Na de rust probeerde DIA van alles, maar Smerdiek kwam niet meer in de problemen. Na het laatste fluitsignaal kregen Stoutjesdijk en Stefan de Kok (DIA) nog de ro de kaart. Rillandia-Unitas'30 2-2: Rillandia maakte twee foutjes en die wer den keihard afgestraft. Alex van Steen maakte 0-1 en Davey Laar hoven kopte de 0-2 in het doel. In de tweede helft had de thuisploeg een overwicht en was het con stant op de vijandelijke helft te vinden. Robin van Bavel zorgde voor de aansluitingstreffer. Arjan Koopmans zorgde vervolgens voor de 2-2. Stavenisse-Bar^a 2-4: Het eerste half uur was voor Stavenisse en dat resulteerde in de 1-0 van Mar tin Wesdorp en de 2-0 van Arvin de Ruiter. Barga kwam beter in de wedstrijd en Dimitri Sabayo ver kleinde de achterstand. Een eigen doelpunt van Marco Klippel bete kende 2-2. In de tweede helft was Banja veel beter en maakte Badr Boughairdaine de 2-3. Bert Slager maker zorgde voor 2-4. Hij werkte de bal ongelukkig in eigen doel. door Rudy Boogert VEEN - Er was zaterdag een uur lang geen vuiltje aan de lucht voor Kloetinge. De hoofdklasser koester de een 1-O-voorsprong door een doelpunt van Bart Deprez en had niks te duchten van tegenstander Achilles Veen. Twee missers zetten de wedstrijd echter op zijn kop. „In eens stonden we met 2-1 achter", zag trainer Diederik Hiensch. Achilles Veen-Kloetinge 2-1 (0-1). 31. Bart Deprez 0-1, 60. Teun Ver louw 1-1, 76. Ayden Kuypers 2-1. Scheidsrechter: M. Jobse (Sint Lau rens). Gele kaart: Frank van Ber gen, Teun Verlouw (Achilles Veen), Timo Jansen, Remco van Tiggele (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 450. Kloetinge: Niels Zoutewelle; Mi chel Maaskant, Jaap Esser, Ruben Hollemans, Timo Jansen; Remco van Tiggele, Aart Veldhof; Mark Schuit (74. Rick Mulder), Daan Es ser, Bart Deprez (43. Bert den Ha mer); Jason Tjien Fooh. ■Tom de Bonte (ijiidden) rukt op in het duel met de Koninklijke HFC. foto Marcelle Davidse door Robin Hamelink MIDDELBURG - Na een 2-0-zege op DIA werd Smerdiek zaterdag win naar van de tweede periode in de vierde klasse B van het zaterdag voetbal. Rillandia speelde in de top per tegen Unitas'30 met 2-2 gelijk en Stavenisse verloor met 2-4 van de nieuwe nummer twee Bar^a. In de vierde klasse A van het zater dagvoetbal rukte Lewedorpse Boys op naar plek drie. Borssele werd met een 4-0-nederlaag naar huis ge stuurd. MAANDAG 3 FEBRUARI 2014 voor defensie ■Julius Bliek van FC Dauwendaele stuit op MZVC-doelman Michael Hoog stad. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31