30 SPORT La Grand kopt Nieuwdorp langs Arnemuiden HOOFDKLASSE A Verdedigingsfouten worden Goes fataal in wedstrijd tegen koploper HFC: 1-3 il i iMf n Groene Ster Debutanten Dauwendaele geven derby kleur naar Terneuzen Arnemuiden-Nieuwdorp 2-3: Op aangeven van Colin van Koeverin- ge opende Leon van Belzen II al na twee minuten de score. In de dertiende minuut waren de rol len omgedraaid en bracht Van Koeveringe Arnemuiden op 2-0. Een minuut later leek de 3-0 in de maak, maar een inzet van Davy Schroevers kwam via de binnen kant van de paal terug iri het spel. Op slag van rust kwam Nieuw dorp uit de eerste de beste kans via Stefan van der Klooster terug tot 2-1. In de 50e minuut werd het, na een gemakkelijk gegeven strafschop, via Teun Rentmeester gelijk. In de 62e minuut kopte Ruud la Grand uit een corner de winnende treffer binnen. Walcheren-Domburg 5-3: Dom burg gaf voor rust niet thuis en mocht van geluk spreken dat Wal cheren slechts vier keer scoorde. Steve Schalkwijk, Daryl Hollan der, Mark van der Eijk en Bart Chermin bezorgden de ploeg van trainer Marco Schroevers een com fortabele voorsprong. Uit een strafschop kwam Domburg na de pauze via Martijn Minderhoud te rug tot 4-1. Steve Schalkwijk tilde de stand naar 5-1 en daarna moest de jonge Walcheren-defensie nog goals van Minderhoud en Chiel - Maranus incasseren. DFS-VCK 1-1: Voor rust speelde DFS met de wind mee en kregen de twee teams over en weer wat kleine kansen. In de 63e minuut verdween een inzet van Orlando Monteiro Brito net naast en uit de toegekende corner van Donadoni Warrenaar kopte Brito alsnog de 1-0 binnen. Zeven minuten later verraste invaller Richard Dek na een verre uittrap van zijn doel man DFS-goalie Dos Santos. GOES - De laatste weken oogde de verdediging van hoofdklasser Goes solide en degelijk. Gisteren in het duel met koploper HFC leek de laatste linie echter weer op het kaartenhuis van voor de winterstop, dat op elk ogenblik in kan storten. Centrale verdediger Shannon Braafhart jr. kwam drie keer één op één te staan tegen topscorer Martijn Tjon-A-Njoek. Het resultaat: een doelpunt van de spits, een rode kaart voor de verdediger van Goes en een benut te strafschop van HFC: 1-3. De kracht van de Koninklijke HFC lag hem vooral in de aanval en het middenveld. „Die linies moeten wij zien te ontregelen", gaf Goes-trainer Gérard de Nooijer in de aanloop te kennen. In de praktijk bleek dit nog niet zo gemakkelijk. Met name het af- KARAKTERISTIEK stoppen van Martijn Tjon-A-Njoek, topscorer van de hoofdklasse A, bleek gistermid dag een hele klus. In de 27e minuut ging het al fout. Op het middenveld verloor de thuisclub de bal; waarna Tjon-A Njoek de diepte in werd gestuurd. Verdediger Shannon Braafhart jr., zijn directe bewaker, greep niet in. Hij keek toe hoe de spits zijn seizoenstotaal haast moeiteloos naar dertien treffers tilde en de 1-1 binnenschoot. Ruim tien mi nuten later kon doelman Mat thew Lentink bij een identieke si tuatie redding brengen. Ver in de tweede helft werd er door HFC hetzelfde strijdplan uit de kast getrokken. Tjon-A Njoek werd wéér de diepte in gestuurd en wéér kwam Braafhart jr. één op één te staan. „Ik hield hem met mijn linkerarm tegen en hij liet zich simpel vallen", verklaar de de twintigjarige centrale verde diger. „Misschien moet ik op zo'n moment beter staan, maar ik vond het zelf eigenlijk geen echte overtreding. En ik vond dat de overtreding buiten het strafschop gebied was." Scheidsrechter Van den Elzen floot echter voor een overtreding binnen het doelgebied en legde de bal dus op de stip. Braafhart jr. moest vertrekken met een rode kaart. „Of het er binnen of er bui ten was, interesseert me niet", was De Nooijer na afloop mild voor de.leidsman, die hij even daarvoor nog ietwat geïrriteerd had gevraagd of hij niet mee moest lopen in de polonaise van HFC. „Bij de eerste goal werd er slecht verdedigd, bij de tweede goal nog slechter, In de rust heb ik nog ge zegd: 'Shannon mag nooit één op één tegen die spits komen te staan'. Dan moet Sherief Tawfik er als tweede centrale verdediger dus achter staan." Carlos Opoku profiteerde echter van dit buitenkansje en zette zijn ploeg uit de gegeven strafschop op een 2-1-voorsprong. Twee mi nuten later bezorgde Bart Nelis de Koninklijke HFC de overwin ning. Hij schoot de 1-3-eindstand op het scorebord. Toch kwam de Bevelandse hoofd klasser wel als eerste op voor sprong. Al na negen minuten was het raak. Tawfik verlegde met een crosspass het spel van links naar rechts. Hij bereikte Gert-Jan Tie- TERNEUZEN - De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen spe len vanavond een oefenwedstrijd in Terneuzen. Tegenstander is een door Ralph Zegers samenge stelde selectie, die uit een mix van veld- en zaalvoetballers be staat. Zegers heeft naast de keepers Dennis Rijnberg (Terneuzense Boys) en Jurgen Zohlandt (alleen nog in de zaal actief) de spelers Bert den Hamer (Kloetinge), Ar jan Hamelink (Willem II ama teurs), Mario de Fouw (Zaam- slag), Jari Vyaene (HW'24), Ali Eryürük (Olympia Gent), Jarno Waebeke en Remco van Leeuwen (beiden Terneuzen) gestrikt. Het oefenduel in sportcentrum Vliegende Vaart begint vanavond om 21.00 uur. De entree bedraagt twee euro. Groene Ster oefent vrij dag in de eigen sporthal Baskens- burg ook nog tegen de Belgische topclub FT Antwerpen. FC Dauwendaele-MZVC 6-2: Bij rust leidde Dauwendaele door goals van Khalid Kaldoon, Peter van Gorsel en Mart de Kroo al met 3-0. Na de pauze bracht De Kroo met een inzet in eigen doel MZVC terug tot 3-1. De bezoekers werd daarna in hun ogen nog een penalty onthouden. Via debutant Julius Bliek liep Dauwendaele uit naar 4-1. Kevin Krieger zorgde nog wel voor 4-2, maar via Van Gorsel en de andere debutant Lu ke Eversdijk liep Dauwendaele toch nog ver uit. Bruse Boys-GPC Vlissingen 1-2: Het eerste kwartier was Bruse Boys op kunstgras optisch de bete re en GPC loerde op de counter. Bij een Vlissingse tegenstoot vloerde Rudi van der Bijl Dylan Schallier en Jesper de Vlieger te kende voor de 0-1. Via Sven Ron de kwam GPC na een mooie aan val aan de 0-2. Na rust kreeg Bru se Boys via invaller Gerard Vogel een penalty, maar Mats Willemse stuitte op Max Leijer. Wegens GPC-protesten kreeg 'Bru' direct daarna een indirecte vrije trap, die Willemse wel raakschoot. On danks een hectisch kwartier bleef GPC, dat nog wel Ricardo de Nooijer met tweemaal geel zag vertrekken, overeind. Dinteloord-Terneuzense Boys 1-0: In de 38e minuut van het duel zorgde Jorik Mijnhijmer op aangeven van Pieter van Est voor de 1-0. De koploper beleefde een moeizame dag en had zeker in de tweede helft zijn handen vol aan Terneuzense Boys. De Zeeuws-Vlaamse ploeg kreeg een aantal kansen, maar stuitte steeds op de uitblinkende doelman Ariën Pietersma. Serooskerke-De Meeuwen 2-3: Uit een strafschop, nadat doel man Denni Oosse Bas Rooze vloerde, schoot Alex Jobse Seroos- kerke naar de 1-0. Menno de Nooijer trok de stand weer gelijk. Via Alex Jobse, die scoorde op aan geven van Alex de Visser, kwam 'Seroos' opnieuw op voorsprong. Met een verdekt schot verraste Ke vin Janse nog voor rust doelman Jordi Suurmond: 2-2. Na de pauze had De Meeuwen het beste van het spel en via Janse trok het de zege naar zich toe. SSV'65-De Fendert 4-3: Twee technische ploegen maakten er op het kunstgras een attractief duel van. Thomas Mattheijer zet te SSV'65 op 1-0, maar nog voor rust scoorde De Fendert twee keer. Eerst werd een goal afge keurd maar in de 41e minuut maakte Colin Schilperoord de 1-1. Door treffers van dezelfde spits liep De Fendert binnen tien minu ten na de pauze uit naar 1-3. SSV'65 verzette de bakens en trok in de laatste tien minuten de winst naar zich toe. Richard Schouten tekende voor de 2-3 en 3-3. In de 89e minuut kreeg SSV'65_een strafschop die door Alex van Dongen werd benut. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Arnemuiden Incas eerde in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal op eigen veld een 2-3-nederlaag tegen Nieuwdorp. Het verschil met de Bevelandse ploeg slonk hierdoor tot drie pun ten. Walcheren won in een doel puntrijk duel met 5-3 van Dom burg en DFS en VCK speelden met 1-1 gelijk. Dure leermomenten door Mitchell Minnaard Goes-Kon. HFC 1-3 (1-1). 9. Jona than Constansia 1-0, 24. Martijn Tjon-A-Njoek 1-1,65. Carlos Opo- ku (strafschop) 1-2, 67. Bart Nelis 1-3. Scheidsrechter: F. M. L. van den Elzen (Berghem). Rode kaart: 65. Shannon Braafhart jr. (Goes). Gele kaart: Frits Paap (Goes). Aan tal toeschouwers: 350. Goes: Matthew Lentink; Trung Tran, Shannon Braafhart jr., Sherief Tawfik, Rick de Punder; Frits Paap (67. Sinan Coban), Gert-Jan Tierie (78. Ray Kroon), Raymond Wolff; Jonathan Constan sia, Tom de Bonte, Dangelo Mar- tien (82. Quincy Gooding). door Klaas Verspoor MIDDELBURG - De nieuwkomers Julius Bliek en Luke Eversdijk hiel pen FC Dauwendaele in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal mede door hun goals aan een 6-2-zege op MZVC. Terneuzense Boys verloor de topper tegen kop loper Dinteloord met 1-0 en heeft nu dertien punten achterstand. 13 De strijd om de titel in de tweede klas se E lijkt beslist. Het verschil tussen koploper Dinteloord en nummer twee Terneuzense Boys is inmiddels dertien punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30