Nederland krijgt grote ploeg bij WK indoor Hoogerland begint met negentiende plaats Snowboarder De Jong met gebroken pols naar Sotsji 28 SPORT DAVIS CUP -LK Sijsling en De Bakker zijn geen partij voor de Tsjechische wereldtopper Berdych. En Haase geeft in Ostrava onvoldoende thuis. mm Gisteren volgde Thijmen Kupers hun voorbeeld. In hebben nu al elf atleten een ticket naar Sopot, terwijl Nadine Broersen (vijf kamp) en Eelco Sintnicolaas (ze venkamp) nog rekenen op een in vitatie van de internationale atle- tiekfederatie IAAF. Hassan maakte grote indruk in de Europahalle van Karlsruhe door de 3000 meter te winnen in 8.45,32. De twintigjarige atlete, sinds november in bezit van een Nederlands paspoort, zette daar mee de beste tijd van dit seizoen neer. Hassan bleef ruim onder de WK-limiet van 9.02,00. De hordeloopsters Sharona Bak ker en Rosina Hodde, beiden al in bezit van de WK-limiet, lieten in de Europahalle opnieuw van zich horen. Hodde eindigde als vierde op de 60 meter horden in een nieuw persoonlijk record van 8,08, Sharona Bakker zette in de serie met 8,14 haar beste tijd van dit seizoen neer. In de finale kwam Bakker tot 8,17, goed voor de zesde plaats. In navolging van Koen Smet dook zaterdag ook Gregory Sedoc in Luxemburg onder de limiet op de 60 meter horden. De Europees in- doorkampioen van 2007 liep in de series al 7,72 seconden, net onder de eis van 7,74, en verbeterde zich in de finale nog eens tot 7,67. Smet had zich eerder al verzekerd van de WK-limiet en dook in de finale met 7,72 opnieuw onder die tijd. Sprintster Jamile Samuel opende in Luxemburg de deur naar het WK op de 60 meter, door 7,31 seconden neer te zetten. Dat is een fractie onder de vereis te tijd van 7,32. Dafne Schippers voldeed daar eerder al aan met 7,23. In Karlsruhe werd zij vierde in 7,24. Middenafstandsloper Thijmen Ku pers dook bij wedstrijden in Du blin onder de limiet op de 800 meter. Hij won de race in 1.46,82, iets onder de vereiste 1.47,00. Hoogerland sprintte in een groep van 25 renners om de zege van de Italiaanse klassieker. Winnaar werd Simone Ponzi van de SP Pro-continentale Neri sottoli.it- Yellow Fluo-formatie. Zijn ploeg genoot Mario Finetto werd twee de, Andrea Pasqualon van het Area Zero Pro Team werd derde. Hoogerland had drie ploeggeno ten in de kopgroep, van wie Anto nio Parinello met de vijfde plaats de beste was. Hoogerlands mede kopman Pellizotti werd 24e. De Franse openingsklassieker Grand Prix Cycliste Marseillaise is gisteren gewonnen door de Belg Kenneth Vanbilsen van Top sport Vlaanderen. Zijn landge noot Baptiste Planckaert van Rou- baix Métropole werd tweede. OSTRAVA - Een terugkeer in de we- reldgroep van de Davis Cup was het uitgesproken doel van captain Jan Siemerink en zijn manschap pen sinds de laatste degradatie. De rentree zou nodig zijn om in ternationaal de aansluiting te hou den, luidde de onderbouwing voor het ideaal. De vraag is of de uitgekomen wens van meerwaar de is. De nederlaag (3-2) in de eer ste ronde tegen Tsjechië - de win naar van het landenkampioen- schap in de afgelopen twee jaar - bood geen enkel houvast. Diep in zijn hart zal Siemerink wellicht zijn geschrokken van de verrichtingen van zijn spelers, en dan niet alleen op sportieve gron den. Igor Sijsling en Thiemo de Bakker, de vervanger van kopman Robin Haase in het derde enkel spel, werden te licht bevonden. Met dank - al is dat in dit geval een beladen woord - aan Tomas Berdych, de wereldtopper die de twee Nederlanders tot aangevers degradeerde. En hij onderstreepte dat naderhand nog eens door te zeggen dat hij zijn niveau van het afgelopen weekeinde moeilijk kon inschatten, omdat hij daar voor 'niet zwaar genoeg was be proefd'. De vileine opmerking zal een extra deuk in het al gebutste ver trouwen geven. Want de afstraf fingen voor Sijsling op vrijdag (3-6 3-6 0-6) en De Bakker giste ren (1-6 4-6 3-6) bevestigden hun statuur. Berdych demonstreerde op nietsontziende wijze dat zij zich niet tot de uitdagers van een toptienspeler mogen rekenen, ook al had De Bakker vorig jaar juli in het Zweedse Bastad op gra vel nog van de huidige mondiale nummer zeven gewonnen. De tragiek van De Bakker is dat velen hoog opgeven over zijn be gaafdheid, maar dat hij in zijn ta lent verdrinkt en (te) grillig in zijn prestatiecurve is. Als enige speler van deze selectie was hij er al in 2009 bij, toen Oranje voor het laatst op het hoogste podium acteerde. Destijds verloor De Bak ker in het openingsduel met Ar gentinië van Juan Monaco en Juan Ignacio' Chela, stuntte hij in de play-offwedstrijd tegen Frank rijk tegen Gaël Monfils en ver weerde hij zich kranig tegen Jo-Wilfried Tsonga. Uit die kille statistieken zou kun nen worden opgemaakt dat de nu 25-jarige Haarlemmer in die tus senliggende vijfjaar niets is opge schoten. Hetgeen in feitelijke zin KWARTFINALES DAVIS CUP ook zo is, aangezien zijn actuele positie op de wereldranglijst 139 is, terwijl hij vierenhalf jaar gele den 122e stond. De 26-jarige Sijsling bivakkeert weliswaar tussen de beste 62 spe lers, de zelfanalyse dat hij vooral 'ballen had geraapt' was een veeg teken. Siemerink omschreef hun beider figurantenrol diplomatiek als 'een niveau dat momenteel niet van dien aard is dat ze het een speler van het kaliber Berdych lastig kunnen maken'. Hij zal hebben beseft dat Haase wellicht meer ge wicht in de schaal had kunnen leggen, maar de hoogst geklasseer de Nederlander (46e) had gister ochtend aangegeven het gevecht der kopmannen te willen ontlo pen. Volgens Siemerink ontbrak het de 26-jarige leider na twee slo pende partijen aan 'frisheid', zo wel in fysieke als mentale zin. Met die terugtrekking wist hij ei genlijk al dat de laatste strohalm niet zou worden gegrepen. Bij Siemerink overheerste een tweeslachtig gevoel. Hij wist dat zijn team op waarde was geklopt, maar voelde teleurstelling omdat met winst in het nipt verloren ge- gane dubbelspel van Haase en Jean-Julien Rojer versus Berdych en Radek Stepanek (5-7 6-1 6-7 6-7) de afloop anders had kunnen zijn. „We hebben onze huid duur verkocht", likte de captain, die te vens directeur sportief van de ten- nisbond is, zijn wonden. In het dubbelspel vergaloppeerde Haase zich overigens in zijn emo ties, als gevolg van een scheids rechterlijke beslissing en 'het zui gen van Berdych'. Met de 'mishan deling' van het net en het aan sluitende opruiende gebaar naar het joelende publiek liet hij zich op negatieve wijze in de ziel kij ken. „Ik heb wel pech", reageerde De Jong, die toch met een brace om zijn arm in Sotsji kan meedoen. „Vorig jaar kon ik door een hard nekkige schouderblessure een half jaar niet snowboarden en nu ik daar aardig van hersteld ben, breek ik een week voor de belang rijkste wedstrijd van het jaar mijn pols. De timing van die val partij is niet ideaal." Aanvankelijk had het Haagse snowboardtalent niet eens door dat hij bij een verkeerde landing in de half pipe zijn rechterpols ge broken had. De Jong kwam na een hoge sprong niet lekker te recht en ving die klap op door zijn hand in de sneeuw te zetten. „Dat moet je dus nooit doen", zei hij. „Je moet zo'n klap met je be nen opvangen. Vlak na die val had ik de ernst van de situatie nog niet echt door. Ik ging ge woon nog even door met trainen en ik merkte pas later dat het echt mis was." Door röntgenfoto's te laten ma ken, kwam hij erachter dat zijn pols gebroken is. Die polsfractuur lijkt zijn voorbereiding op de Olympische Spelen behoorlijk te verstoren. „Geen enkele blessure is goed", stelde zijn Zweedse coach Jonte Grundulius. „Maar Dimi heeft wel het geluk, dat het zijn pols is en niet zijn enkel. Voor een snowboarder is dit een vrij lichte blessure. Met het gips rond zijn arm kan Dimi nog pri ma snowboarden." Ook de Hagenaar zelf houdt vertrouwen op een goede presta tie in Sotsji. Hij is gewend om met pijntjes om te gaan en hij wil op 11 februari gewoon in de half pipe van start gaan. „Ik moet nog wel wennen aan dat gips om mijn arm", zei hij. „Dat voelt toch raar. Maar bij het snow boarden zelf heb ik er weinig last van. Vandaag ga ik gewoon de half pipe weer in en verder met het oefenen van mijn truc jes." Bang om te vallen is hij niet. Ook als hij zo'n vier meter boven de rand van de half pipe uit springt, ken hij geen greintje angst. „Ri sico's horen bij onze sport. Je weet nooit helemaal zeker ofje na een moeilijke trick goed gaat landen. Maar daar moet je niet te veel over nadenken. Je moet gewoon doen. En dat ben ik ook bij de Olympische Spelen van plan. Ik wil daar laten zien dat ik, ondanks die blessure, ver schrikkelijk goed kan snowboar den." door Jaco Kaijen RIJSWIJK - De Nederlandse atletiek- ploeg voor het WK indoor in Sopot krijgt in rap tempo vorm. Sifan Has san, Gregory Sedoc, Jamile Samuel, Madiea Ghafoor en Lisanne de Wit te voldeden zaterdag allemaal aan de limiet voor het WK, dat van 7 tot en met 9 maart in de Poolse stad worden gehouden. door Koen de Vries MIDDELBURG - Johnny Hoogerland is in zijn eerste koers van het jaar op de negentiende plaats geëin digd. De wielrenner uit Langeweeg- je debuteerde voor zijn nieuwe, Ita liaanse ploeg Androni Giocattoli in de Gran Premio Costa degli Etrus- chi-Alta Maremma, een wedstrijd over 190,6 kilometer langs de Tos- caanse kust. Tennissers Oranje te licht bevonden door Marco Knippen In de kwartfinales van de Davis Cup waren er nog zeven ontmoe tingen: Japan-Canada 4-1 Duitsland-Spanje 4-1 Frankrijk-Australië 5-0 Kazachstan-België 3-2 Servië-Zwitserland 2-3 VS-Engeland 1-2 (tussenstand) Argentinië-ltalië 1-3 (tussenstand) door Natasha Smit Dimi de Jong heeft zaterdag in Laax op ongelukkige wijze zijn pols gebro ken. foto VI Images LAAX - Ruim een week voor de Olympische Spelen heeft snow boarder Dimi de Jong zijn rech terpols gebroken. De negentienjari ge Hagenaar kwam tijdens de trai ning in Laax ongelukkig ten val en liep daarbij een breuk op in zijn pols.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 28