SPORT Van Ceel zoekt ervaren trainer voor Feyenoord Alleskunner behaalt zevende wereldtitel veldrijden, de zesde op rij, maar blijft uitdagingen voor zichzelf zoeken. HOOCERHEIDE - De voormalige tele visieheid 'Hannibal' Smith zou na weer zo'n geslaagde missie verge noegd zijn sigaar stevig in de mond hebben genomen. De lei der van het A-Team hield er wel van 'when a plan comes together'. Marianne Vos is de 'Hannibal' van alles wat je met een fiets kunt doen. „Het mooiste is dat op één dag alles samenkomt", zei de 26-jarige Brabantse nadat ze met het veroveren van haar zevende wereldtitel veldrijden (haar zesde op rij) weer een missie succesvol had afgerond. Daarvoor heeft 'Hannibal' Vos al leen geen A-Team nodig. In haar eentje rolde ze het veld op. Nadat de enige echte concurrente Katie Compton al na drie bochten kans loos achterop was geraakt door een aanvaring met de Tsjechische Pavla Havlikova, hoefde Vos in de eerste ronde slechts de Italiaanse Eva Lechner van zich af te schud den om onbedreigd naar de zege te rijden. „Het is misschien een beetje saai om te zien", zei vader Henk Vos nog voor de wedstrijd was gere den. „Nou, voor mezelf is het nooit saai", verzekerde zijn doch ter nadat ze het Wilhelmus weer eens met volle overgave had mee gezongen. „Het is een kwestie van jezelf blijven uitdagen." Ze geeft toe dat ze daarbij de gren zen van wat mogelijk is bewust af tast. Zo ging ze - vlak voor de Olympische Spelen van 2012 - al eens te ver met het nog verder naar beneden brengen van haar gewicht. Vorig seizoen bleek het lastig de goede balans te vinden in de combinatie veldrijden, mountainbiken en wegrennen. „Het maakt het wel spannend, maar daardoor is het des te mooier als uiteindelijk alles toch weer op zijn plaats valt." Eigenlijk heeft ze maar één zwak punt: „Ik kan moeilijk 'nee' zeggen. Dat is echt mijn valkuil." Nu ze steeds meer een nationale en zelfs internationale bekend heid wordt, puilt haar agenda uit van goede-doelenactiviteiten. „Dan denk ik: dit kan er nog wel bij, blijkt het achteraf toch niet zo verstandig te zijn geweest. Toch blijf ik zelden 'nee' zeggen. Het zou me pijn doen als ik mensen een reden geef om te denken dat ik arrogant ben. Ik wil geen dikke nek hebben." Die weerzin is er dereden van dat Vos in het peloton amper vij anden heeft. De concurrentie rea geerde niet eens gelaten op de zo veelste mokerslag die Vos uitdeel de. Nummer twee Eva Lechner was blij. Nummer drie Helen Wy- man was uitgelaten. Alleen Katie Compton was in tranen. Ze bleef met haar fiets haken in die van Havlikova. „Dit was mijn kans", zei de Amerikaanse, in aanloop naar het WK de enige die Vos de baas was. Compton gaf alles in de achtervolging. „Toen begaven mijn longen het." Nu duidelijk is dat Ronald Koe man aan zijn laatste maanden be zig is, kan Martin van Geel op zoek naar een nieuwe trainer voor Feyenoord. De technisch di recteur zegt dat de club haar huiswerk al heeft gedaan. „Ik ga niet speculeren over namen", al dus Van Geel. Na het plotse ver trek van Mario Been wilde Van Geel in 2011 Co Adriaanse bin nenhalen, polste hij Louis van Gaal, maar werd Ronald Koe man de nieuwe trainer. Van Geel zal Adriaanse en Van Gaal nu opnieuw polsen, omdat hij een ervaren trainer wil die Feye noord verder kan helpen. Dick Advocaat past ook in dat rijtje. Alfred Finnbogason baalt van Heerenveen Alfred Finnbogason toonde zich zaterdag not amused over Heeren veen, dat het hem vrijdag op de laatste dag van de transfertermijn onmogelijk had gemaakt om met Fulham te onderhandelen. De topscorer van de eredivisie (twin tig goals) bevestigde dat de Engel se club een bod van 10 miljoen eu ro op hem had gedaan. „Heeren veen wilde nog meer geld, daar om is het niet doorgegaan", sprak Finnbogason verbolgen. Blessure Bart Deprez lijkt mee te vallen De enkelblessure van Kloetin- ge-voetballer Bart Deprez lijkt mee te vallen. De aanvaller viel za terdag in het verloren duel bij Achilles Veen (2-1) uit met een ernstig ogende blessure. Deprez: „Ik ging door mijn enkel en hoor de het kraken." Gisteren kon De prez echter alweer aardig uit de voeten. Voor de zekerheid laat hij toch foto's maken van de enkel. Sander Boschker stopt met voetballen Sander Boschker (43) stopt na deze competitie met voetbal len. Met een onderbreking van een jaar heeft de keeper sinds 1989 onafgébroken bij FC Twente gespeeld. Alleen in het seizoen 2003-2004 speelde Bo schker niet bij FC Twente. Met Ajax werd hij destijds natio naal kampioen, hoewel hij geen enkele wedstrijd keepte. In 2010 werd Boschker ook met FC Twente landskampioen. Voor Vos is het nooit saai door Ad Pertijs I Eigenlijk heeft Marianne Vos maar één zwak punt: „Ik kan moeilijk 'nee' zeggen. Dat is echt mijn valkuil." Nu ze steeds meer een nationale en zelfs internationale bekendheid wordt, puilt haar agenda uit van goede-doelenactiviteiten. foto Andre Weening/VI Images MAANDAG 3 februari 2014 ROTTERDAM pagina 26-27: Koeman heeft nooit echt kunnen oogsten bij Feyenoord HEERENVEEN MIDDELBURG pagina 33: Kloetinge geeft 't weg ENSCHEDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25