20 CONSUMENT Bling XL WAT MOET IK MET... ess is more, probeer je je dochters bij te brengen. Be scheidenheid siert de vrouw: een pareltje hier, een gouden ringetje daar, niet al te opvallend maar o zo chique. Tot je een willekeurige kleding zaak binnenstapt en de meiden ziet kwijlen bij halskettingen die je prima zou kunnen gebruiken om je fiets mee af te sluiten. Hippe winkels grossieren tegen woordig in statement sieraden. Denk daarbij aan een soort halve borstkurassen, voorzien van glim mende kralen en met een lintje vast te knopen. Bijpassend zijn knotsen van ringen, oorbellen als wagenwielen en armbanden van autoband-formaat te krijgen. Ie kunt die hele handel natuurlijk foto's PR tegelijk aan je lijf hangen, maar volgens ongeschreven modewet ten (waar er nogal veel van zijn, maar daar kom je altijd achteraf pas achter) loop je dan voor gek. Het idee van zo'n statement sie raad is dat je met een enkel ding, maar dan wel een Enorm Ding, de blits maakt. Mode voor 'slecht zienden, zeg maar. En dan niet op de wijze van Coco Chanel. Die stelde dat eenvoud de sleutel tot elegantie is en drapeerde nog een lange parelketting om haar nek. Ze maakte met haar voorliefde voor nepjuwelen wel de weg vrij voor deze gevallen, gemaakt van én leer én studs én glimmers én grote glimstenen. Ze blinken, ze -rammelen, ze kunnen nooit lek ker zitten, maar daar was het ook niet om begonnen. Sieraden zijn, dat is de aard van het beestje, nooit functioneel. Ex travagante exemplaren vertellen een verhaal: de draagster is steen rijk, beroemd, belangrijk, een beetje gek of dat allemaal tegelijk. Hang een statement ketting om je nek en voel jezelf onderdeel wor den van een lange lijn aan legen darische sieradendraagsters die de eeuwen overspant. Van Cleopa tra via de Britse koningin Eliza beth I naar Elizabeth Taylor. Koop zo'n kleurige 'creatie waarin je in nerlijke Eskimo, ridder en indi aan elkaar ontmoeten en waan je een drakenkoningin uit Game of Thrones of desnoods Lady Gaga. En, om er toch een praktisch tint je aan te geven: zo'n ketting is een stuk goedkoper dan een nieu we outfit. Neem je zwarte jurkje of witte bloes, hang er een state ment ketting over en voila: hele maal 2014. Tot voor kort werd je als 'oude hippie' bestempeld als je je baby in een doek rondsjouwde. Nu ben je megahip met je draagdoek met inhoud die je gewoon op je outfit kunt afstemmen. Hij is er in knalkleuren, al dan- niet met leuke, lieve, grappige of hippe dessins, in wol, katoen, zijde, jog- gingstof of in een stoere de nim uitvoering met bijpas sende babymutsjes of ban dana's. Als een doek die je omknoopt, met ringen of kliksysteem, met mouwtjes er aan voor nog meer steun of in ergono misch voorgevormde uitvoering. Babydra- gen is een hype. Dit tot grote vreugde van Kay Poelen, in ons land misschien wel dé autoriteit op het gebied van draagdoeken. Acht jaar geleden startte ze met een kleine webshop met zelf gemaakte draagdoeken en inmiddels wor den haar eigen draagdoeken onder de naam By Kay wereldwijd grif verkocht. „Ik ben dertien jaar geleden, toen mijn oudste kind geboren werd, begonnen met dragen. Mijn dochter huilde veel en ik wilde haar gewoon dicht bij me hebben. Bovendien er gerde ik me aan de kinderwagen, vooral omdat ik er nergens mee door kon in de stad. Mijn allereerste draagdoek droeg ik trouwens wel alleen maar binnenshuis, want ik vond het zo'n lelijk geitenwollen- sokkending. En toen dacht ik: weet je wat? Ik ga ze gewoon zelf maken." Haar hippe draagdoeken bleken enorm in de smaak te vallen en sindsdien is 'mensen aan het dragen krijgen' haar missie. Bij By- Kay kun je voor elke soort draagdoek te recht. „Ik wil het verhaal vertellen van de draagdoek en hem zo trendy en hip maken dat iedereen hem wil hebben. Vrouwen én mannen. En als ik nu om me heen kijk, is dat aardig gelukt." „Geweven draagdoeken beginnen nu ook hipper te worden en die hebben als voor deel dat je ze ook voor oudere kinderen en voor het rugdragen kunt gebruiken. Ze zijn steviger en hebben meer draagkracht." Bij een draagdoek staat of valt alles met het knopen. Het is zelf te leren, maar kom je - letterlijk - in de knoop dan staat de draag- doekconsulente voor je klaar. Marloes de Graaf, zelf fervent draagster van zoontje Max: „Toen ik kind was, liep mijn tante met haar baby in een slendang, een Indone sische draagdoek, en dat vond ik toen al heel fascinerend. Dat gevoel is eigenlijk nooit meer weggegaan." En nu is dragen haar grote passie. „Ik heb inmiddels een grote collectie doeken. Je kunt het wel bijna een verslaving noemen. Ik gebruik de kinderwagen nog maar zel den. Een draagdoek vind ik veel gemakkelij ker. Ook als je rugklachten hebt of wan neer je tijdens je zwangerschap last van je bekken hebt gehad, is een draagdoek ide aal. Het gewicht wordt zo goed verdeeld en het zit zo lekker strak dat het zelfs prettig voelt omdat het extra steun geeft." En wat vindt het kind er eigenlijk van? Mar loes de Graaf: „Mijn zoontje is nu 2 en vindt het nog steeds fantastisch in de draagdoek. Hij vraagt er vaak zelf om. Hij ervaart het als heel veilig. En hij kan lekker veel zien zo hoog achter op mijn rug. In de kinderwagen ziet een kind over het alge meen alleen maar benen." Ook Kay Poelen ziet louter voordelen. „Dragen is een heel oud gebruik, maar we zijn dat gewoon ver geten. Een draagdoek kan een kind veel troost en geborgenheid bieden. Huilbaby's hebben er ook heel veel baat bij. En hij is en blijft praktisch: Je hebt gewoon je han den vrij." DRAGEN: HOE DOE JE HET? Raak niet de weg kwijt tussen trend en rage. Lindy probeert L door Lindy Jense Handen vrij, baby blij door Machteld Leistra Stoer dragen met de denim draagdoeken van ByKay. foto PR Marloes de Graaf: www.ikneemjemee.net Voor een draagdoekconsulente in de buurt kun je ook op www.draagdoekconsulenten.nl kijken. Kay Poelen: www.bykay.com en www.draagdoek.nl reageren? consument@depersdienst.nl Welke? Een rekbare draagdoek is handig voor een jongere baby. Een gewe ven draagdoek kun je ook gebrui ken als het kindje wat ouder is. Bij de voorgevormde drager is het heel belangrijk dat hij ergono misch is. Marloes de Graaf: „Met een simpele katoenen doek kun je al heel goed uit de voeten. Wel ke je kiest, is een kwestie van per soonlijke voorkeur, leeftijd van het kind en wat je ermee wilt doen." Hoe? „Oefen met een pop, een knuffel beer of een pak luiers erin. Zo krijg je het gevoel. Het is alleen best lastig om bij jezelf te checken of de knoop goed zit. Een draagdoekconsulente kan dan helpen om de puntjes op de i te zetten. Dat scheelt een heleboel heisa." Hoelang? Tot een jaar of vijf. „Op vakantie bijvoorbeeld. Als je met je gezin de bergen in gaat, kan een drager onderweg erg handig zijn." Wat kost het? Je kunt het zo duur maken als je zelf wilt. „Je kunt ze ook vaak tweedehands op de kop tikken en dan heb je er al een voor een eu ro of 40."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 20