1 I I Deltavlieger stort neer in duinen I Spoedoverleg na afblazen besluit elektrisch vistuig Cappadocië - Turkije Na overlijden van een 73-jarige Zwolse vrouw, die bij een inbraak gewond was geraakt, stelt buurt burgerwacht in. W i Editie: Walcheren Zevende wereldtitel veldrijden voor Vos MAANDAG 3 februari 2014 ZWOLLE - Een 73-jarige Zwolse die vrijdagavond gewond raakte bij een inbraak in haar woning, is za terdagavond overleden. De in braak is volgens de inwoners de zoveelste binnen enkele maan den. De wijk is het zat en bewo ners zijn begonnen met het instel len van een burgerwacht. Het fenomeen burgerwacht wint aan populariteit. Veel gemeenten en politie zien de vrijwilligers die in een buurt een oogje in het zeil willen houden als een goede aan vulling. Ze waarschuwen er wel voor dat een onschuldige niet de dupe mag worden en dat burgers niet voor eigen rechter moeten gaan spelen. In onder meer Eindhoven, Rijs- sen en Ede is het aantal inbraken in een wijk drastisch gedaald na het instellen van een burger wacht. Vorige maand toonde bur gemeester Jan van Zanen van Utrecht zich positief over de op richting van een burgerwacht in de wijk Hoograven. Zeven auto- branden in één week vormden hiervoor de aanleiding. De wijkbewoners in Zwolle gaan elkaar bij onraad op de hoogte houden via WhatsApp en door el kaar te bellen. Ze willen zoveel mogelijk mensen bij het zoeken naar daders betrekken. Na de oproep om deel te nemen aan de burgerwacht in de wijk waar de vrouw woonde, stroom den volgens de initiatiefnemers binnen een paar uur al tientallen aanmeldingen binnen. Politie en justitie zijn op de hoogte van het initiatief. Het 73-jarige slachtoffer Hilda Ma- lenstein woonde alleen in haar woning aan de rand van de wijk Westenholte. Ze werd vrijdaga vond thuisgebracht door haar dochter en schoonzoon. Bij bin nenkomst kwam de inbreker net de woning uit. Hij duwde haar weg waardoor ze viel. Ze kwam zo ongelukkig ten val, dat ze zwaar hersenletsel opliep waar aan ze uiteindelijk is bezweken. ZOUTELANDE - Een 53-jarige delta vlieger uit Halle in België is gister ochtend rond 10.45 uur neerge stort in het duingebied van Zoute- lande. Hij raakte hierbij ernstig ge wond. Het ongeluk gebeurde bij een startplaats voor deltavliegers aan de Duinweg. De Belg is daar opge stegen en vermoedelijk door een windvlaag in de duinen terugge worpen en neergestort. Na de mel ding rukten de hulpverlenings diensten massaal uit. Het slachtof fer is, nadat hij uit zijn benarde postitie werd bevrijd, met de trau mahelikopter overgebracht naar het Universitair Medisch Cen trum in Rotterdam. Over de aard van zijn verwondingen is niets be kend. mh "5 m tS4 cb Rondreis Kras.nl/72852 of bel 0900-9697^ VLISSINGEN - Visserijorganisaties en staatssecretaris Sharon' Dijks- ma komen vanmiddag in spoedbe raad bijeen om te praten over het opschorten van besluitvorming in Brussel over het toestaan van meer elektrische vistuigen (puls korren). Op het laatste moment bleek vrijdag tegen middernacht dat er vooralsnog geen extra ont heffingen komen voor pulsvisse rij door Nederlandse vissers. Naar verluidt lag met name Frankrijk dwars. Het uitstel van besluitvor ming is voor Nederlandse vissers een enorme tegenslag. Het vissen met de brandstofbesparende puls- kor is rendabel, vissen met de tra ditionele boomkor is dat nog nau welijks. VisNed, de grootste visse rijorganisatie, wil dat Dijksma zelf ontheffingen gaat verlenen. DE STELLING UW MENING 465 reacties 65% 8 71 68 8»555530 256e jaargang nr. 28 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 Burgers bewaken hun wijk door Sander Wageman en Caspar van Oirschot r%t^* v.. Kvt I De zwaargewonde man wordt met de traumahelikopter naar het ziekenhuis overgebracht, foto Roland de Jong 8 dagen v.a. Indrukwekkende rondreis met bezoek aan o.a. Alanya, Tarsus en Cappadocië met grot- woningen, rotskloosters en de Vallei van Göreme met talloze verscholen grotkerkjes. Vele data gegarandeerd vertrek inclusief ontbijt en diner Klantbeoordeling 8,3 Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. excl. res.kosten en Calamiteitenfonds. pagina 14: Het wachten beu Buurtwacht is een zaak van politie Reageer op pzc.nl E-bike is alleen voor senioren EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1