Bert van Leerdam draait weer aan de knoppen Keukens Stichting Veteranendag richt zich op Vlissingen WALCHEREN 17 I li v/ Middelburger gewond bij poging straatroof 54 Lezing over spirituele evolutie Keuken Plus F MIDDELBURG - „Ik schrik echt niet meer van een mengpaneel, maar dat ik alles zelf moet doen is nieuw voor mij", vertelt Bert van Leerdam. De oud-presentator van Omroep Zeeland presenteert elke zondagochtend tussen 10.00 en 12.00 uur een live radioprogram ma met wisselende gasten op WFM96. Gisterochtend was hij voor het eerst te horen. De presentator die twaalf jaar lang te horen was bij Omroep Zee land weet uiteraard wel hoe hij een radioprogramma moet ma ken, maar hij is het niet gewend om dan ook alles zelf te moeten doen. Daarom heeft hij al twee keer eerder een uitzending geoe fend. Van Leerdam: „Omroep Zee land is natuurlijk een professione ler bedrijf. Daar kon ik mij volle dig op de gasten concentreren, nu moet ik bijvoorbeeld ook platen instarten. Maar het is niet moei lijk hoor, als je eenmaal alle codes weet, heb je het binnen tien mi nuten onder de knie." Volgens Van Leerdam is de samen werking ontstaan uit een wissel werking tussen hem en Peter In- gels, één van de initiatiefnemers van WFM96. „Hij vroeg mij of ik weer radio wilde maken en die keuze was niet moeilijk omdat ik er passie voor heb." Twee uurtjes Bert is een levensbe schouwelijk programma dat Van Leerdam zelf heeft bedacht. „Ik wilde iets doen met zingeving. Sa men met twee Walcherse gasten praat ik over het leven en wat hen daarin zo boeit. Zo kan ik mijn gasten bijvoorbeeld vragen naar wat ze van hun ouders hebben meegekregen in de opvoeding en hoe snel ze dat weer kwijt zijn ge raakt. Dat levert hele boeiende ge sprekken op die soms heel diep gaan, maar ook kunnen uitmon den in een hoop gegiechel." Van Leerdam nodigt elke week twee Walcherse gasten uit. Bij voorkeur een man en vrouw. Gis teren waren dat hoofdredacteur van WFM96 Theo Rietveld en Til ly Stroo, directeur van Zeeland Sport Leisure. „Ik kan in princi pe iedereen uitnodigen. Van on dernemer tot fotomodel." Acht daagse cursus over ethiek Het Instituut voor Filosofie start morgen met de eerste van acht wekelijkse bijeen komsten over ethiek. De cur sus duurt van 10.30 tot 12.30 uur en wordt gehouden bij Waterschap Scheldestromen aan de Kanaalweg 1 in Mid delburg. Aanmelden en meer informatie via www.wijsbegeerte.org. Parels knopen tijdens workshop De Zeeuwse Volksuniversi teit houdt morgenochtend tussen 09.30 en 13.00 uur een workshop parels kno pen in het PAKHUIS aan het Oostkerkplein 22 in Middel burg. Het gemaakte collier gaat mee naar huis. Voor meer informatie en opgave 0118 - 634800 of www.volks- universiteitzeeland.nl. Stichting I.S.I.S. houdt woensdag een lezing over 'Spirituele evolutie: uitster ven of onbeperkt ontwikke len?' De lezing begint om 19.45 uur in De Zeeuwse Bi bliotheek, Kousteensedijk 7 in Middelburg. De zaal is open vanaf 19.15 uur. Toe gang vrij. Meer informatie via www.stichtingisis.org. ruime keuze, voor elk budget SR 'Wij hechten sterk aan veteranen dag in Middelburg. Dat is een tra ditie welke reeds negen jaar terug gaat en welke wij altijd bijzonder, op prijs- hebben gesteld. Wij wil len dat het college alles op alles zet om dit evenement voor Mid delburg te behouden', zo staat te lezen in een brief met schriftelij ke vragen aan het college. Voorzitter van de Stichting Zeeuwse Veteranendag, Marcel Boogaard, was in eerste instantie ook overdonderd toen de gemeen te met het nieuws op de proppen kwam. „We hebben een kant en klaar draaiboek liggen, dus het was wel even schrikken. Het voor stel om Veteranendag op 1 novem ber te organiseren, hebben we af gewezen omdat het dan voor veel oudere mensen moeilijker is om op de been te blijven. Toen zijn we op zoek gegaan naar een ande re locatie." Boogaard had liever gehad dat de gemeente met een andere oplos sing was gekomen, maar hij heeft na diverse keren te hebben over legd met onder meer burgemees ter Bergmann ook begrip gekre gen voor de situatie waarin Mid delburg zich bevindt. „Het is over macht, daarom wijken we op 21 juni uit naar het Stadhuisplein in Vlissingen. Op de Noorderbegraaf plaats daar ligt een plaquette voor de Indië en Nieuw-Guinea gan gers. Daar wordt elk jaar op 4 mei een krans gelegd. Maar omdat het te ver lopen is vanaf het Stadhuis plein naar de begraafplaats wor den de kransen na de ceremonie met een auto naar de begraaf- De kransen worden op het Stadhuisplein gelegd eh gaan daarna per busje naar de Noorderbegraafplaats plaats gebracht. We hebben maan dag een gesprek met de gemeente Vlissingen over hoe we het gaan organiseren. Daar heb ik alle ver trouwen in, maar het is wel de be doeling dat we in 2015 en in ieder geval de drie jaren daarop ge woon weer op het Abdijplein staan met Veteranendag. Die toe zegging hebben we ook van de ge meente Middelburg gehad." Dat er op 28 juni, een week later, in ter Reede ook een kleinschali ge Veteranendag wordt gehouden weet Boogaard, maar hij denkt dat beide dagen prima naast el kaar kunnen bestaan. Of organisa tor van de Veteranendag Dick Ne lemans dat ook vindt, is onduide lijk. Hij was niet bereikbaar voor commentaar. MIDDELBURG - Twee gemaskerde mannen hebben zaterdagochtend rond 05.45 uur in de Meanderlaan in Middelburg geprobeerd een 22-jarige man uit Middelburg te beroven. Het slachtoffer is daarbij gewond geraakt. Volgens de politie werd de Mid delburger door twee mannen van achteren aangevallen. Zij eisten geld. Vervolgens ontstond een worsteling tussen hem en zijn be lagers, waarbij het slachtoffer met een mes in zijn been werd gesto ken. Beide daders zijn vervolgens zonder buit weggerend richting de flats aan de Meanderlaan. Poli tieonderzoek in de wijk Dauwen- daele met een diensthond leverde niets op. Tot nu toe ontbreekt ie der spoor van de daders. Het slachtoffer is ter plekke behan deld aan zijn verwondingen en overgebracht naar de Huisartsen post. De politie roept mensen die iets gezien hebben op om te bel len naar 0900-8844. MAANDAG 3 FEBRUARI 2014 HPf I De meiden van dansgroep Moves vertonen hun kunsten op de Markt in Middelburg, foto's Lex de Meester MIDDELBURG. MIDDELBURG MIDDELBURG ook voor uui totale keukenverbouwing /jp Spoorstraat 18c 4431 NK 's Gravenpolder T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie www.keukenplus.com door Wendy de jong MIDDELBURG - Het nieuws dat Mid delburg dit jaar geen tijd heeft voor een Zeeuwse Veteranendag omdat er in mei en juni te veel an dere evenementen op de agenda staan, viel bij de fractie van de Lo kale Partij Middelburg (LPM) niet in goede aarde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 17